موشک های پاتریوت کویت به ضرر ایران نیست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

موشک های پاتریوت کویت به ضرر ایران نیست

پست توسط hani1459 »

برای نشان دادن حسن نیت خود، جزئیات پرتاب موشک دوربرد قیام را قبل از پرتاب ، به اطلاع مقامات کویتی رساندیم... کویت به هر میزان سلاح و موشک خریداری کند به ضرر ایران نخواهد بود بلکه به سود امنیت و ثبات در منطقه است.  تصویرکاردار ایران در کویت اظهار داشت: نیروگاه اتمی بوشهر به طور کامل در برابر نشست رادیواکتیوتی، حفاظت شده است.

محمد شهابی کاردار ایران در کویت در گفت وگو با روزنامه کویتی الرای با اشاره به دیدار تعدادی از کارشناسان کویتی و دیگر کشورهای خلیج فارس از تاسیسات اتمی بوشهر و تایید فعالیت های علمی و پایبندی این فعالیت ها با چارچوب ها و ضوابط جهانی، بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای کشورمان تاکید کرد.

شهابی تاکید کرد: با بارگذاری سوخت در نیروگاه اتمی بوشهر، بیش از یک هزار کارشناس ایرانی، ماموریت راه اندازی این نیروگاه را از کارشناسان روس دریافت خواهند کرد.

وی همچنین درباره همزمان شدن آزمایش موشک دور برد "قیام"و بارگذاری سوخت در نیروگاه اتمی بوشهر گفت: در اقدامی برای نشان دادن حسن نیت خود، جزئیات پرتاب موشک دوربرد قیام را قبل از پرتاب ، به اطلاع مقامات کویتی رساندیم.

کاردار ایران در کویت ادامه داد: تولید و پرتاب موشک در ایران صرفا موضوعی دفاعی و آموزشی است و می توان آن را در چارچوب پیشرفت های علمی و فنی دانشمندان جوان ایرانی در صنایع نظامی دانست. این پرتاب موشک هیچ ارتباطی با افتتاح نیروگاه اتمی بوشهر ندارد.

وی همچنین گفت: امنیت منطقه ای از طریق ایجاد اعتماد و برچیدن بحران و حمایت از گفت وگو و تفاهم و مشارکت همه کشورها انجام خواهد شد.

شهابی با اشاره به اقدام کویت برای خرید موشک های پاتریوت از آمریکا گفت: ایران مطمئن است کویت به هر میزان سلاح و موشک خریداری کند به ضرر ایران نخواهد بود بلکه به سود امنیت و ثبات در منطقه است.

وی در عین حال گفت: واردات امنیت و خرید آن از طریق انبارسازی سلاح و تکیه بر نیروهای خارجی، شیوه ای عقیم است که در برقراری امنیت و ثبات در منطقه ما شکست خورده است.

کاردار ایران در کویت درباره اظهارات اخیر جان بولتون سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد درباره لزوم حمله نظامی اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران هم گفت: این چنین سخنانی ارزش جواب دادن ندارند. این اظهارات نتیجه نگرانی از پیشرفت هایی است که ایران در سال های گذشته در زمینه فناوری و نظامی به دست آورده است.        
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”