افتتاح خط توليد شناورهاي تندروي راكت‌انداز سراج و موشك‌انداز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 141 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

Re: افتتاح خط توليد شناورهاي تندروي راكت‌انداز سراج و موشك‌ا

پست توسط mortaza-iri »

ولايي نوشته شده:ايا شناور موشك انداز ذوالفقار هم از موتور بليدرانر-51استفاده ميكند

به احتمال خیلی زیاد نه!
حالا خیلیا میگن که حتی خود بلیدرانر هم از موتور اصلیش استفاده نمیکنه توی مدل ایرانیش! چه برسه به ذوالفقار.(البته اگه ایرانیا تونسته باشن تو مدت کم بلیدرانر رو کامل رورز انجینرینگ بکنن واقعا کار بزرگی کردن!)
رهبر انقلاب: عاملان جنایت اخیر(شهادت شهید مصطفی احمدی روشن) را مجازات خواهیم کرد...
انشاءالله.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

پست توسط sinaset »

بنام خدا  
  مقایسه نسخه قبل و نسل جدید شناور موشک انداز ذوالفقار   نسل قدیمی   (تصاویر مربوط به تست موشک کروز نصر 1 )  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]  نسل جدید   [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]  : در رابطه با تصاویر مربوط به نسل قدیمی شناور ذوالفقار زیاد مطمعآ نیستم ، ولی با توجه به درج نام ذوالفقار بر روی ان و قدیمی بودن تصاویر باید خودش باشه. تصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

تصاویر ردیف اول نسخه تحت امتیاز تولیدی ایران از شناور چینی China cat است که خاطرم نیست در نیروی دریایی سپاه در حال حاضر چه نامی بر آن اطلاق میشود...محموله این قایق ها در دهه 70 شمسی هماره با موشکهای ضدناو FL10 در اسکله بندرعباس تحویل ندسا شد...سالها بعد ندسا اقدام به تولدی تحت امتیاز ان کرد و سپس جهت تولید انبوه به صنایع دریایی وزارت دفاع در حاشیه اسکله شهید باهنر بندرعباس واگذار گردید.

عکس ردیف دوم نیز همان شناور تندور یا مهدی است که متاسفانه از تغییر نام ان نیز اطلاعی ندارم ...محموله اولیه این شناور در اسفند 85 در زمان وزارت نجار در مجموعه دفاعی کشور در بندعباس تحویل منطقه یکم دریایی سپاه شد...

من در تصاویری که در این تاپیک دیدم شناور جدیدی ندیدم و همان طرحهای قبلی با اصلاحات داخلی و یک تغییر نام است...بلید رانری موجود نبود!!! اگر تصویر مستند دارید ارائه کنید
  بی  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

Mil@d نوشته شده:تصاویر ردیف اول نسخه تحت امتیاز تولیدی ایران از شناور چینی China cat است که خاطرم نیست در نیروی دریایی سپاه در حال حاضر چه نامی بر آن اطلاق میشود...محموله این قایق ها در دهه 70 شمسی هماره با موشکهای ضدناو FL10 در اسکله بندرعباس تحویل ندسا شد...سالها بعد ندسا اقدام به تولدی تحت امتیاز ان کرد و سپس جهت تولید انبوه به صنایع دریایی وزارت دفاع در حاشیه اسکله شهید باهنر بندرعباس واگذار گردید.

عکس ردیف دوم نیز همان شناور تندور یا مهدی است که متاسفانه از تغییر نام ان نیز اطلاعی ندارم ...محموله اولیه این شناور در اسفند 85 در زمان وزارت نجار در مجموعه دفاعی کشور در بندعباس تحویل منطقه یکم دریایی سپاه شد...

من در تصاویری که در این تاپیک دیدم شناور جدیدی ندیدم و همان طرحهای قبلی با اصلاحات داخلی و یک تغییر نام است...بلید رانری موجود نبود!!! اگر تصویر مستند دارید ارائه کنید

سلام اقا میلاد تصویر
راستش من بر اساس مستندات با شما صحبت کردم.
تصاویر اول که زمان رونمایی موشک نصر 1 بیرون داده شد ، ( که احتمالا نمونه اولیه ذوالفقار بود) تصاویر دوم هم ،نسل جدید موشک انداز ذوالفقار مباشد که دیروز بیرون داده شد.
باتشکرتصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

پست توسط shola »

به به اقا میلاد رخصت قربان تصویر تصویر

Mil@d نوشته شده:عکس ردیف دوم نیز همان شناور تندور یا مهدی است که متاسفانه از تغییر نام ان نیز اطلاعی ندارم ...
چند سوال برام پیش امده
منظورتون از یامهدی همون شناوی هست که تو جریان رزمایش پیامبر اعظم گفته می شد که استفاده شده ؟ همون بی سرنشینه ؟
اون شناوری که در زمان اقای نجار تحویل داده شد اسمش باور نبود ؟
البته در تصاویر دوم من بیشتر شناوری شبیه به IPS-16 پیکاب 2 رو می بینم که قادره دو موشک سبک وزن و احتمالا برد کوتاه را حمل کنه تصویر (IPS-16 بعد باور و بعد ذوالفقار تصویر)
Mil@d نوشته شده:من در تصاویری که در این تاپیک دیدم شناور جدیدی ندیدم و همان طرحهای قبلی با اصلاحات داخلی و یک تغییر نام است...بلید رانری موجود نبود!!! اگر تصویر مستند دارید ارائه کنید
میلاد جان منظورم از بلید رانر این تصویر بود اولی بلید رانر هست و دومی سراج
[External Link Removed for Guests] - [External Link Removed for Guests]
حالا نظرتون چیه تصویر
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست »

Mil@d نوشته شده:تصاویر ردیف اول نسخه تحت امتیاز تولیدی ایران از شناور چینی China cat است که خاطرم نیست در نیروی دریایی سپاه در حال حاضر چه نامی بر آن اطلاق میشود...محموله این قایق ها در دهه 70 شمسی هماره با موشکهای ضدناو FL10 در اسکله بندرعباس تحویل ندسا شد...سالها بعد ندسا اقدام به تولدی تحت امتیاز ان کرد و سپس جهت تولید انبوه به صنایع دریایی وزارت دفاع در حاشیه اسکله شهید باهنر بندرعباس واگذار گردید.

بله اقا میلاد اون شناور ها فکر کنم با نام باور تولید شد که البته یک تفاوتهایی با اون گربه چینی داشت.اما یا مهدی شناور کنترب از راه دور هست و گفتم سه موشک رو در محفظه درونی خودش حمل میکنه که این نمیتونه باشه و فکر کنم همون ذوالفقار باشه.و در مورد بلید رانر هم دوستمون درست گفت و سراجهمون بلید رانر هست.که البته اگه ساخته شده باشه(کپی)باز هم کار خیلی ساده ای نیست به دلیل مسائل ایرودینامیکی و موادی که برای ساختش به کار رفته.
در اخر اقا میلاد بیشتر سر بزن به سایت.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

پست توسط kandoo »

این شناور ذوالفقار همون قایقی نیست که چند وقت پیش با نام باور رونمایی شده بود !!؟؟

شناور فوق سریع باور
تصویر

والا که ما از این اسامی بیگانه و جور واجور حسابی‌ گیچ شدیم و کم کم دیگه قادر به تشخیص تجهیزات نظامی کشورمون نمی باشیم (تجهیزات فرنگی‌ رو بهتر شناسایی می‌کنیم)!! با اضافه کردن حتی یک پیچ و مهره اسم کلّ محصول رو عوض میکنند !
دیگه با این همه بی‌ مسئولیتی و نداشتن سلیقه در این موارد شورش رو در آوردند.
اینها نشون دهنده بی‌ مسئولیتی وزارت دفاع میباشد ! با این کارهاشون به‌ تمام پژوهشگران و دست اندرکارن این پروژه‌ها بی‌ احترامی میکنند( و همینطور مردم)
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

به به اقا میلاد رخصت قربان

سلام رزمندهتصویر یک تنه بدنه کارشناسی نظامی سی سی را بوکسل میکنیتصویر

منظورتون از یامهدی همون شناوی هست که تو جریان رزمایش پیامبر اعظم گفته می شد که استفاده شده ؟اون شناوری که در زمان اقای نجار تحویل داده شد اسمش باور نبود
دیشب بعد از تایپ اشتباهی واژه یامهدی به جای باور مرخص شدم و نصف شب با گوشی که آنلاین شدم این سوتی واضح به شدت روی اعصابم بود! و حدس میزدم در کامنتهای بعدی رفقای تیز بین به شدت مو را از ماست بیرون خواهند کشیدتصویر

بله منظور اصلیم همون محموله اولیه باور در اسفند 85 بودتصویر

(IPS-16 بعد باور و بعد ذوالفقار )
دقیقا زدی به هدف

باید دید بعد از 3 بار تغییر نام این شناور به چه قابلیتهایی افزون بر گذشته رسیده است...بعد از بررسی بیشتر از منابع مختلف انشالله در این بحث بیشتر شرکت می کنم...فعلا اگر خبر دم دستی پیرامون قابلیتهای جدید بود شما به ما بگید..بنده مدتهاست فرصت آپدیت کردن اطلاعاتم را نداشتمتصویر

میلاد جان منظورم از بلید رانر این تصویر بود اولی بلید رانر هست و دومی سراج..حالا نظرتون چیه

واقعا احسنت داره...تصویر من اینو ندیده بودمتصویر

در اخر اقا میلاد بیشتر سر بزن به سایت.
انشالله...حداقل سعی می کنم از بحثهای نظامی تسلیحات ساخت داخل غافل نمونمتصویر

مرسی از دوستانتصویر
  بی  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

پست توسط shola »

اختیارداری میلاد جان تصویر
در مورد ارتقا و به روز رسانی های صورت گرفته تنها خبری که در مورد ذوالفقار منتشر شده توانایی این قایق در حمل و شلیک موشک نصر-1 است همانطوری که می دونی این شناور قبلا اگه اشتباه نکنم به دو موشک ضد کشتی سبک تر کوثر مجهز می شد که با این حساب شناورهای جدید قابلیت تجهیز به موشک نصر رو هم پیدا کردن.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

shola نوشته شده:اختیارداری میلاد جان تصویر
در مورد ارتقا و به روز رسانی های صورت گرفته تنها خبری که در مورد ذوالفقار منتشر شده توانایی این قایق در حمل و شلیک موشک نصر-1 است همانطوری که می دونی این شناور قبلا اگه اشتباه نکنم به دو موشک ضد کشتی سبک تر کوثر مجهز می شد که با این حساب شناورهای جدید قابلیت تجهیز به موشک نصر رو هم پیدا کردن.

سلام دوست من
طبق تصویر که در پست دوم در این صفحه گذاشتم ، نسل قدیمی این شناور با موشک نصر 1 ازمایش شد .(تصاویرش موشک و شناور در پست دوم این صفحه موجود می باشد)
البته این امکان هم وجود داره که این شناور قبل از تولید موشک نصر1 از موشکی ضد کشتی دیگری استفاده می کرده.
باتشکرتصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

دو تصویر پایین در پست دوم این صفحه مربوط به همان نسل قدیمی است که در جلوی قایق تیربار قرار ندارد.

مدل قدیمی

[External Link Removed for Guests]

مدل جدید

دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

[FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
==================================    
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

پست توسط kandoo »

اینها که در ظاهر هیچ فرقی‌ با هم ندارند (به جز اضافه شدن تیربار و یک عدد تیوپ نجات در برجک)تصویر

در ضمن مسئولان وزارت دفاع صحبتی‌ در زمینه نسل قدیمی‌ و جدید نکردند ،
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”