آمریکا : سلاح های ایران خطرناک اند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

آمریکا : سلاح های ایران خطرناک اند

پست توسط HORLIKAN »

آمریکا : سلاح های ایران خطرناک اند
هر دولت دارای حاکمیتی حق دارد برای دفاع از خود به تولید جنگ افزار بپردازد ، اما ما الان به طور آشکاری با جنگ افزارهایی روبرو هستیم که به طور بالقوه قادرند امنیت برخی کشورها و صلح و ثبات منطقه را به خطر اندازند.

ایالات متحده آمریکا از دستاوردهای جدید نظامی و دفاعی ایران که در یک هفته اخیر به مورد آزمایش در آمد ، ابراز نگرانی کرد .

به گزارش عصر ایران پی جی کراولی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به آزمایش اخیر هواپیمای بدون سرنشین کرار و افتتاح خط تولید انبوه قایق های تندرو از سوی ایران گفت : " این مایه نگرانی ما و همسایگان ایران است . از سویی هر دولت دارای حاکمیتی حق دارد برای دفاع از خود به تولید جنگ افزار بپردازد ، اما ما الان به طور آشکاری با جنگ افزارهایی روبرو هستیم که به طور بالقوه قادرند امنیت برخی کشورها و صلح و ثبات منطقه را به خطر اندازند ".
وی البته نگفت سلاح هایی که آمریکا به برخی اعراب و اسرائیل می دهد ، به طور بالقوه قادرند امنیت ایران را نیز به خطر بیندازند.

این مقام آمریکایی در ادامه افزود : " ما در سال های گذشته در مقابل رشد قابلیت های نظامی ایران تلاش کردیم تا همکاری های نظامی خود را با دیگر کشورهای منطقه تقویت کنیم ، و این در واقع دقیقا یکی از همان دلایلی است که معتقدیم وقتی ایران به مسیر کنونی خود ادامه دهد ،خود را در شرایط امنیتی ضعیف تری خواهد یافت چرا که کشورهای منطقه برای مقابله با رشد قابلیت های نظامی ایران به یکدیگر خواهند پیوست " .

کراولی در ادامه با ادعای اینکه مسیری که ایران برای خود برگزیده فاقد منطق است و برنامه اتمی این کشور در بلند مدت از امنیت ملی ایران خواهد کاست ، افزود : " ما همچنان از گفتگوهای سازنده با ایران استقبال می کنیم تا در این گفتگوها به ابهامات و سوال های جامعه جهانی از ماهیت برنامه هسته ای ایران جواب هایی بیابیم و ماهیت این برنامه ها را روشن کنیم . اما همزمان مایلیم تا برای تامین صلح و ثبات منطقه با دیگر کشورهای واقع در منطقه همکاری هایی داشته باشیم .

ابراز نگرانی آمریکا از دستاوردهای جدید نظامی ایران در حالی بیان می شود که ایران به عنوان یک اقدام بازدارنده و در چارچوب استراتژی بازدارندگی خود دست به تولید و آزمایش جنگ افزارهای مدرن می زند .


مهم ترین دستاوردهای تکنولوژیک ایران در عرضه نظامی طی هفته اخیر آزمایش جت بمب افکن بدون سرنشین کرار ، موشک قیام 1 و افتتاح خط تولید انبوه قایق های تندرو سراج و ذوالفقار بوده است.


تصویر

تصویر


تصویر

تصویر

تصویر


تصویر
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”