مسیر جدید حمله نظامی اسرائیل به ایران مشخص شد!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

مسیر جدید حمله نظامی اسرائیل به ایران مشخص شد!

پست توسط HORLIKAN »

سرائیل طرحی را برای حمله به ایران با استفاده از خاک گرجستان تدارک دیده است...به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری ها، منابع آمریکایی اعلام کردند اسرائیل به تازگی طرحی را برای حمله نظامی به ایران تدوین کرده است که در آن، خاک گرجستان، مورد استفاده قرار می گیرد.

این منابع گفتند: اسرائیل در هفته های گذشته به عمد گزارش هایی را درباره همکاری با دیگر کشورهای منطقه برای حمله به ایران منتشر کرد تا ذهن ها را از مسیر خاک گرجستان منحرف کند.

نشریه آمریکایی"فارن افیرز "در گزارشی به قلم تحلیلگر نظامی "گوردن هاف" نوشت: ترکیه و اسرائیل قراردادی داشتند که براساس آن هواپیماهای اسرائیلی می توانستند در وضعیت های اضطراری از فضای هوایی ترکیه عبور کنند اما رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه هفته گذشته مجموعه ای از این توافقنامه های سری را با اسرائیل لغو کرد.

براساس توافقنامه دیگری میان تل آویو و آنکارا، اسرائیل همیشه به صورت دوره ای بخشی از خلبانان خود را برای آموزش و پرواز در فضای هوایی ترکیه به این کشور اعزام می کرد.

هدف از این اقدام نیز استفاده از فضای وسیع و تنوع جغرافیایی ترکیه است. این توافق دو جانبه نیز توسط اردوغان لغو شد.

اسرائیل قصد داشت هواپیماها و خلبانان خود را به بهانه آموزشی با عبور از ترکیه به گرجستان منتقل کند. برپایه این طرح، اسرائیل از امکانات خود در جمهوری آذربایجان نیز در طرح حمله به ایران استفاده می کرد.

اسرائیل پیش از این، امکانات گسترده متعلق به نیروی هوایی خود را در جمهوری آذربایجان مستقر کرده بود.

این تحلیلگر نظامی آمریکایی اضافه می کند: اقدام ترکیه در لغو قراردادهای دوجانبه با اسرائیل، به معنی پایان طرح های اسرائیل برای حمله نظامی به ایران نیست.

اسرائیل به ویژه پس از پایان جنگ نظامی روسیه علیه گرجستان، امکانات نظامی بسیاری را در این کشور مستقر کرد.

روسیه نیز با معلق نگه داشتن موضوع ارائه موشک های اس 300 به ایران، می خواست تا وسیله فشاری را براسرائیل و این طرح تل آویو داشته باشد.

این کارشناس آمریکایی تاکید می کند: در صورت اجرایی شدن هر طرح اسرائیل برای حمله به ایران، قطعا این حمله از آسیای مرکزی شروع خواهد شد چرا که هم فرودگاه ها و هم نظامیان اسرائیلی در این منطقه مستقر هستند.

ایران اعلام داشته با متجاوزان و کسانی که به آنان کمک کنند ، به شدت مفابله خواهد کرد.
تحلیل گران معتقدند اسرائیل اساساً توان حمله به ایران و تحمل عواقب آن را ندارد و این قبیل خبرسازی ها صرفا به منظور ایجاد فضای تهدید در موضوع اتمی ایران است.
__________________
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”