رحیم صفوی: در شرایط فوق العاده ای هستیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

رحیم صفوی: در شرایط فوق العاده ای هستیم

پست توسط HORLIKAN »

مشاور مقام معظم رهبری گفت: ‌هم اکنون از نظر مسائل جهانی، منطقه ای و ملی در شرایط فوق العاده پیچیده سیاسی، فرهنگی،‌اقتصادی، امنیتی و اجتماعی قرار گرفته ایم.
به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی در نخستین گردهمایی داروسازان بسیجی تهران بزرگ با بیان اینکه حوادث آینده نامشخص است و ما بر آن مدیریت نداریم افزود: بسیجیان باید شناخت اجمالی از مسائل بین المللی، منطقه ای و ملی داشته باشند.

وی گفت: مهم ترین مسئله در بعد جهانی و محیط بین المللی، تغییر ماهیت قدرت و شکل گیری قدرت در فضای راهبردی قرن حاضر است.

رحیم صفوی افزود: ماهیت قدرت در دوران جنگ سرد در رقابت هایی راهبردی برای دسترسی به قدرت بر مبنای توسعه قلمروهای ژئواستراتژیکی و ژئوپلتیکی بود.

وی گفت:با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آمریکایی ها گام بلندی به سمت قدرت تک پایه ای و هژمون برداشتند و حادثه 11 سپتامبر در این باره به آ‌مریکایی ها کمک کرد.

رحیم صفوی افزود: این حادثه همچنین به آ‌مریکایی ها برای اقدام پیش دستانه برای تسلط قدرت نظامی بر خاورمیانه و خلیج فارس کمک کرد.

مشاور مقام معظم رهبری با اشاره به حمله نظامی آمریکا به افغانستان و عراق گفت: با گذشت زمان شاهد دست نیافتن آمریکا به اهداف از پیش تعیین شده در افغانستان و عراق هستیم.

رحیم صفوی با بیان اینکه به نظر می رسد ماهیت قدرت در حال تغییر و تحول است افزود: برخی از نظریه پردازان معتقدند که ماهیت قدرت به سمت ماهیت فرهنگی تمدنی و ژئواکونومیکی حرکت می کند.

وی گفت:‌ استراتژیست ها فضاهای استراتژیکی مختلفی از جمله ادامه وضع فعلی، ناپایداری وضع فعلی، تک قطبی شدن جهان، چند قطبی شدن جهان و تشکیل قطب ها و قدرت های قاره ای را تدوین و بررسی می کنند.

رحیم صفوی افزود:‌ آن چیزی که این استراتژیست ها آن را اعلام نمی کنند، ورود و ظهور قدرت جدیدی به نام جهان اسلام است.

وی گفت: این جهان با جمعیت یک و یک دهم میلیاردی، 75 درصد منابع نفت اثبات شده، 54 درصد گاز جهان،‌ 57 کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی و داشتن فرهنگ غنی و وجود رهبران قدرتمند است.

رحیم صفوی افزود: با بیداری جهان اسلام و ملت های اسلامی تحت تاثیر انقلاب اسلامی ایران، برآورد می شود که تا سال 2050 قدرت جدیدی به نام جهان اسلام بروز و ظهور خواهد کرد.

مشاور مقام معظم رهبری گفت:‌ در مقیاس منطقه ای نیز از مهم ترین مسائل منطقه ما اشغال فلسطین است.

رحیم صفوی افزود: براساس برآوردها جمعیت جهان تا سال 2050 به حدود ده میلیارد نفر خواهد رسیدو جمعیت مسلمانان نیز در این سال به بیش از دو میلیارد نفر خواهد رسید.

وی گفت: با این میزان جمعیت مسلمان و همچنین افزایش آگاهی مردم مسلمان و رهبران قدرتمند، بقای اسرائیل زیر سوال خواهد رفت و نمی تواند برای خودش تضمین بقایی داشته باشد.

رحیم صفوی با اشاره به اشغال افغانستان و عراق افزود: خروج نیروهای آمریکایی از عراق شروع شده است اما به نظر می رسد سی تا 50 هزار نیروی نظامی را در عراق نگاه خواهند داشت و برای این کشور مدل کره جنوبی را پیگیری می کنند و می خواهند بر منابع نفتی این کشور تسلط داشته باشد.

وی گفت: آمریکایی ها قراردادی با عراق برای افزایش تولید نفت این کشور امضاء کرده اند که این موضوع در آینده باعث تغییر نقش عربستان در سبد نفتی کشورهای عضو اوپک خواهد شد.

مشاور مقام معظم رهبری در ادامه گفت: نیروهای آمریکایی و اشغالگران شناخت عمیقی نسبت به پیچیدگی سرزمین و اقوام افغانستان نداشتند.

وی گفت: به نظر می رسد آمریکایی ها باید منتظر شکست بزرگتری از شکست ویتنام در افغانستان باشد.

رحیم صفوی افزود: احتمالا آنچه در سر انگلیسی ها در قرن 18 و یا شوروی ها در دهه 1980 آمد به احتمال زیاد سرنوشت شکست برای آمریکایی ها خواهد آمد.

وی با اشاره به فروش سلاح به کشورهای منطقه خاورمیانه و خلیج فارس و همچنین وانمود کردن اینکه ایران دشمن کشورهای منطقه است نه اسرائیل گفت: فروش این سلاح ها همانگونه که سرنوشت شاه را تغییر داد و سلاح ها به دست مردم ایران افتاد، این سلاح ها نیز به دست مردم این منطقه خواهد افتاد.

رحیم صفوی با اشاره به قطعنامه اخیر شورای امنیت علیه کشورمان گفت:‌ ائتلافی که در جنگ تحمیلی در حمایت از صدام شکل گرفته بود هم اکنون با ماهیت سیاسی اقتصادی و فرهنگی علیه ما شکل گرفته است.

وی افزود: این کشورها نتوانستند در جنگ نظامی به اهداف خودشان علیه ما دست پیدا کنند و هم اکنون تلاش دارند با تحریم های اقتصادی، فشارهای سیاسی و یا ایجاد تنش در کشور برای ما مسئله درست کنند و ما باید خودمان را برای هم سناریوهای آنان آماده کنیم.

رحیم صفوی گفت: ما از مسائل سیاسی عبور کردیم و امیدواریم با روشنگری های مقام معظم رهبری و شما بسیجیان نخبگانی را که هنوز در ابهام به سر می برند و یا لایه های مختلفی که در فتنه نقش داشتند را آگاهی دهید.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”