درخواست اسرائیل از یونان برای ارائه اس-300

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

درخواست اسرائیل از یونان برای ارائه اس-300

پست توسط Shahbaz »

 [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman][External Link Removed for Guests]      [FONT=Times New Roman]    [FONT=Times New Roman]       [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]حزب کمونیست یونان یکی دیگر از جنبه های خطرناک همکاری نظامی - سیاسی یونان با اسرائیل را مطرح کرده و خواهان پاسخگویی وزرای دفاع ملی و امور خارجه شده است.    [FONT=Times New Roman]این مطلب را پایگاه اینترنتی حزب کمونیست روسیه گزارش  [FONT=Times New Roman]در این یادداشت آمده است:    [FONT=Times New Roman]"بر اساس گزارش خبرگزاری ها "نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل در سفر اخیر خود به یونان از دولت یونان خواسته است که امکان دسترسی به موشک های اس-300 مستقر در کرت را به این کشور بدهد. بر اساس اخبار، اسرائیل این موشک ها را برای استفاده در مانور نظامی برای آموزش نابود کردن سیستم های پدافند هوایی به خلبانان اسرائیلی درخواست کرده است.  
 [FONT=Times New Roman]ظاهرا مانور مشترک اخیر یونان و اسرائیل در کرت که مورد اعتراض حزب کمونیست یونان واقع شد، برای خلبانان اسرائیلی کافی نبوده است. براساس گزارشات اخیر، دولت یونان قصد دارد درخواست اسرائیل را بپذیرد.  
 [FONT=Times New Roman]بر این اساس، اعضای حزب کمونیست خواهان پاسخگویی وزرای دفاع ملی و امورخارجه در موارد زیر شدند: "آیا دولت در مورد خطرات چنین اقداماتی برای مردم یونان و مردم منطقه فکر کرده است؟ بعلاوه در حال حاضر، همانطور که معلوم است اسرائیل خواهان شدت دادن به محاصره ایران و تهدید این کشور به جنگ است. آیا دولت به این موضوع واقف است که "با آتش بازی می کند" و اقداماتی این چنین به معنای تحریک ملل عرب و همچنین روسیه است که مقادیر زیادی از این نوع موشک را از آن خریداری شده است"؟  
 [FONT=Times New Roman]قابل ذکر است قرارداد عرضه سیستم های "اس-300 " از روسیه به ایران در ماه دسامبر 2005 امضا شده بود، اما رسما از آغاز تحقق این قرارداد اطلاعی داده نشده است. در ماه دسامبر 2008، خبرگزاری " ایرنا" به نقل از "اسماعیل کوثری" معاون رییس کمیسیون سیاست خارجی و امنیتی مجلس ایران اطلاع داد که روسیه عرضه قطعات سیستم دفاع ضدهوایی "اس-300" به ایران را آغاز کرده است. پس از آن سازمان فدرال همکاری های فنی و نظامی روسیه رسماً اعلام کرد که خبر عرضه سیستم های ضدهوایی "اس-300" به ایران صحت ندارد.  

[FONT=Times New Roman]سیستم های "اس-300" ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن هستند. این سیستم قادر به نابودسازی اهداف بالستیک بوده و از قابلیت حمله به اهداف زمینی نیز برخوردار است. تازه ترین مدل سیستم "اس-300" می تواند هواپیماهای دشمن را در فاصله 150 کیلومتری و ارتفاع 27 کیلومتری نابود کند. پیشتر روسیه به ایران مجموعه های ضدهوایی موشکی "تور-ام1" را با برد 12 کیلومتر و ارتفاع 6 کیلومتر عرضه کرده بود. 
[COLOR=#a0a0a0][FONT=Times New Roman] 
 
[FONT=Times New Roman] 
[FONT=Times New Roman] [COLOR=#a0a0a0][FONT=Times New Roman]    
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”