سپاه تهران به هواپيماهاي فوق سبک مجهز مي شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

سپاه تهران به هواپيماهاي فوق سبک مجهز مي شود

پست توسط hani1459 »

روزنامه خراسان - فرمانده سپاه محمد رسول ا... (ص) تهران بزرگ گفت: سپاه هاي استاني با وعده وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به هواپيماهاي فوق سبک (بدون سرنشين) مجهز مي شوند.

سردار حسين همداني در نشست خبري خود با خبرنگاران گفت: امروز سپاه محمدرسول ا... به باشگاه هوايي مجهز شده و با هواپيماهاي فوق سبکي که در اختيار دارد امکان انجام عمليات هاي شناسايي و اطلاعاتي را دارد.

وي تصريح کرد: در نمايشگاهي که هم زمان با آغاز هفته دفاع مقدس در دهکده مقاومت تهران برگزار مي شود تسهيلات مورد استفاده در دوران دفاع مقدس در کنار سلاح هاي توليد داخل به نمايش گذاشته خواهد شد تا مردم در مقايسه دوران جنگ که به سختي قادر به تهيه موشک انداز آرپي جي بوديم با موشک قاره پيما به دستاوردهاي دفاع مقدس که همان خودکفايي در توليد تسليحات نظامي است پي ببرند.

سردار همداني اظهار داشت: در حال حاضر سپاه محمد رسول ا... تهران به باشگاه هوايي مجهز شده و تاکنون بيش از ۱۰۰ خلبان براي پرواز با هواپيماهاي سبک موجود در سپاه محمد رسول ا... آموزش ديده اند.

وي خاطرنشان کرد: پيشرفت کشور در ساخت ادوات نظامي قابل ملاحظه بوده به نحوي که امسال در هفته دولت وزير دفاع از آمادگي ايران براي تجهيز و پشتيباني از ارتش ده ها کشور خبر داد که لبنان تنها نمونه اي از آن است.

فرمانده سپاه محمدرسول ا... (ص) تهران بزرگ افزود: وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در هفته دولت قول داده است تا هواپيماهاي فوق سبک توليد انبوه شود و در اختيار همه سپاه هاي استاني قرار بگيرد.

سردار همداني در تشريح اقدامات صورت گرفته براي برگزاري نمايشگاه يادياران گفت: در اين نمايشگاه علاوه بر به نمايش گذاشتن تسليحات جديد بخشي از دستاوردها، اسناد و مدارک دوران دفاع مقدس در معرض نمايش عموم قرار خواهد گرفت تا مردم با اين حقيقت که بيش از ۳۶ کشور در دوران جنگ به ارتش بعث کمک هاي نظامي کرده اند از نزديک آشنا شوند.

سردار همداني از اختصاص بخشي به بازسازي عمليات هاي مختلف در دهکده مقاومت خبر داد و گفت: در اين دهکده که در محل سابق لشگر محمد رسول ا... ساخته خواهد شد بخشي به عنوان بازسازي عمليات هاي دوران دفاع مقدس در نظر گرفته شده و امسال براي اولين سال عمليات «الي بيت المقدس» که منجر به آزادسازي خرمشهر شد بازسازي و به نمايش در خواهد آمد.

وي تاکيد کرد عمليات آزادسازي خرمشهر براساس اسناد و مدارک باقي مانده از دوران جنگ «الي بيت المقدس» و به معناي آزادسازي خرمشهر تا فتح و رهايي بيت المقدس از چنگال رژيم صهيونيستي بوده که به واسطه اعتراض برخي ملي گرايان به بيت المقدس تغيير کرده است.

فرمانده سپاه تهران هم چنين درخصوص ساخت دهکده مقاومت و ايجاد پارک دفاع مقدس اظهار داشت: دهکده مقاومت با رويکرد دفاع مقدس در ۵ فاز طراحي شده که فاز اول آن در پاييز سال ۱۳۹۰ به بهره برداري خواهد رسيد. فازهاي بعدي نيز در مدت ۵ سال احداث و براي بازديد عموم بازگشايي خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: تاسيس دهکده مقاومت در دور سوم سفرهاي استاني دولت از استان تهران در شوراي فرهنگي استان به تصويب رئيس جمهور رسيد و مقرر شد اين دهکده با ۱۰ درصد بودجه دولتي و ۹۰ درصد جذب اعتبارات از بخش خصوصي و ديگر نهادها ظرف مدت ۵ سال به بهره برداري برسد.

عصر ایران
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”