گروگان هاي محورچابهار - زاهدان با عمليات موفقيت آميز سپاه آز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 830
تاریخ عضویت: شنبه ۲ تیر ۱۳۸۶, ۱۱:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2025 بار
تماس:

گروگان هاي محورچابهار - زاهدان با عمليات موفقيت آميز سپاه آز

پست توسط ali1371 »

گروگان هاي محورچابهار - زاهدان با عمليات موفقيت آميز سپاه آزاد شدند
خراسان - مورخ یکشنبه
1389/06/28
شماره انتشار 17652
نويسنده: بهروزي
تصویر


سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با انجام عملياتي موفقيت آميز ۶ گروگاني را که روز پنج شنبه گذشته توسط اشرار مسلح در مسير چابهار به زاهدان ربوده شده بودند، آزاد کرد . سردار پاکپور فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران با اعلام اين که رزمندگان قرارگاه قدس نيروي زميني سپاه طي عمليات پيچيده اطلاعاتي و کمين موفق، شش گروگاني که به دست اشرار و گروهکي تروريستي در محور چابهار زاهدان ربوده شده بودند، را آزاد کردند افزود: يکي از اشرار در اين عمليات به هلاکت رسيد و تعداد ديگري از آن ها زخمي شدند. پيش از اين جلال سياح، معاون امنيتي استانداري استان سيستان و بلوچستان بعد ازظهر روز گذشته اعلام کرده بود :در اين عمليات ۳ نفر از اشرار به هلاکت رسيدند که احتمالا سرکرده آن ها نيز جزو کشته شدگان است. علي عبداللهي، معاون امنيتي و انتظامي وزارت کشور نيز صبح روز گذشته در يک نشست خبري درباره ماهيت و اهداف ربايندگان ۵ سرباز و يک کارمند به گروگان گرفته شده چنين توضيح داد: اين دسته افراد با گروگان گيري به دنبال اخاذي هستند اما چون گروه هاي اشرار معامله مي کنند، قول آن ها را به جندا... داده اند که به آن ها تحويلشان دهند پس اين که اين اقدام توسط افراد ريگي و جندا... باشد به طور کلي رد مي شود اما احتمال معامله با آن ها وجود دارد.
فرمانده نيروي زميني سپاه گفت: تمامي گروگان‌هاي تحت اسارت اشرار در سيستان و بلوچستان آزاد شدند. به گزارش ايسنا، سردار سرتيپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در گفت‌وگويي اعلام کرد: رزمندگان قرارگاه قدس نيروي زميني سپاه طي عمليات پيچيده اطلاعاتي و کمين موفق، شش گروگاني که به دست اشرار و گروهکي تروريستي در محور چابهار زاهدان ربوده شده بودند، را آزاد کردند. وي با اشاره به عمليات ويژه اطلاعاتي و برق آساي رزمندگان قرارگاه قدس در اين منطقه اظهار داشت: چندين سارق مسلح و شرور که ظاهرا از بقاياي گروهک تروريستي و جنايتکار موسوم به ريگي بودند با هدف ايجاد رعب و وحشت، اخاذي و تفرقه انگيزي در منطقه، روز پنجشنبه 25 شهريورماه جاري در مسير چابهار به زاهدان و در نزديکي شهرستان سرباز يک دستگاه اتوبوس مسافربري را متوقف و تعداد 5 سرباز نيروي هوايي ارتش و يک کارمند بانک عامل را گروگان گرفتند و نيروي زميني سپاه با انجام عملياتي موفق به آزادي هر شش گروگان شد. فرمانده نيروي زميني سپاه در پايان از به هلاکت رسيدن يکي از اشرار و زخمي شدن تعداد ديگري از آنان خبر داد.نماينده‌ مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي از آزاد شدن شش گروگان استان سيستان و بلوچستان خبر داد. حسينعلي شهرياري نماينده زاهدان نيز در گفت‌وگو باايسنا، ضمن تقدير از تلاش‌هاي سپاه در اين راستا گفت: سپاه توانست با عمليات جدي تعدادي از اشرار را به هلاکت برساند و تعدادي ديگر را دستگير کند که در اين عمليات شش تن از گروگان‌ها که از ديروز به اسارت گرفته شده بودند، آزاد شدند.


اظهارات فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان
به گزارش خبرگزاري فارس، فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان نيز عصر روز گذشته گفت: نيروهاي امنيتي و انتظامي گروگان‌هاي محور چابهار زاهدان را پس از 2روز درگيري با اشرار آزاد کردند. غلامعلي نکويي اظهار داشت: اشرار مسلح مقارن ساعت يک بامداد پنجشنبه با مسدود کرن محور چابهار زاهدان در محدوده شهرستان سرباز يک دستگاه اتوبوس مسافربري را متوقف و مسافران را پياده کردند و ضمن سرقت اموال 6نفر از مسافران را به گروگان بردند. وي افزود: 5نفر از اين گروگان ها از سربازان پايگاه هوايي کنارک و نفر ديگر از کارمندان يکي از بانک‌هاي عامل سيستان و بلوچستان بود. فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان بيان کرد: با وقوع اين حادثه تمام عوامل انتظامي و قرارگاه قدس سپاه در منطقه به حالت آماده‌باش در آمدند. وي افزود: نيروهاي انتظامي با شناسايي محورهاي احتمالي تردد اشرار براي خروج از کشور، آن ها را در کمين خود گرفتار کردند. نکويي بيان کرد: با کمين نيروهاي امنيتي اشرار در دام ماموران گرفتار شدند و گروگان‌ها آزاد شدند. وي افزود: در اين درگيري يکي از گروگان‌ها شهيد، 2نفرمجروح و 3نفر ديگر آزاد شدند. فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان ياد آور شد: يکي از اشرار نيز در اين درگيري به هلاکت رسيد.


سياح: ۵ گروگان آزاد و يک نفر شهيد شد
پيش از اين معاون امنيتي استاندار سيستان و بلوچستان بعد از ظهر روز گذشته اعلام کرده بود: از ۶ گروگان ربوده شده، ۵ نفر آزادشدند و يک نفر شهيد شد.جلال سياح بيان کرد: نيروهاي تلاشگر سپاه پاسداران در عملياتي موفقيت آميز ۵ گروگان از ۶ گروگان ربوده شده را از چنگال آدم ربايان آزاد کردند. وي افزود: در اين عمليات ۳ نفر از اشرار به هلاکت رسيدند که احتمالا سرکرده آنان نيز جزو کشته شدگان است.معاون امنيتي استاندار سيستان و بلوچستان در ادامه اظهار داشت: عمليات پاکسازي منطقه از وجود اشرار همچنان ادامه دارد.


معاون وزيرکشور: گروگان‌ها از مقامات بلندپايه نبودند
در همين حال به گزارش خبرگزاري ايسنا، معاون امنيتي و انتظامي وزارت کشور، صبح روز گذشته با رد انجام گروگان‌گيري اخير در سيستان توسط افراد ريگي و گروهک جندا...، اظهار کرد که گروگان‌ها از مقامات بلندپايه نبودند.
علي عبداللهي در يک نشست خبري در پاسخ به سوال يکي از خبرنگاران در مورد گروگان‌گيري اخير در سيستان و بلوچستان و اعلام اين خبر از سوي جندا... که افراد گروگان‌گرفته شده از نيروهاي ارشد نيروي هوايي هستند، توضيح داد: جلوي اتوبوسي که از چابهار در حال حرکت به سمت زاهدان بوده است، ساعت يک شب توسط اشرار گرفته مي‌شود و 6نفر از مسافران را پياده مي‌کنند که 5 نفر از آن ها سرباز پايگاه نيروي هوايي و يک نفر کارمند بانک مسکن زاهدان بوده‌اند که آن ها را گروگان‌ مي‌گيرند، لذا اين افراد از مقامات بلندپايه نبودند.
وي ادامه داد: اين دسته افراد با گروگان‌گيري به دنبال اخاذي هستند، اما چون گروه‌هاي اشرار معامله مي‌کنند، قول آن ها را به جندا... داده‌اند که به آن ها تحويل‌شان دهند، پس اين‌که اين اقدام توسط افراد ريگي و جندا... باشد به طور کلي رد مي‌شود، اما احتمال معامله با آن ها وجود دارد.


نماينده زابل: استراتژي جامع امنيتي براي استان تدوين شود
در همين حال نماينده‌ مردم زابل و زهک در مجلس، با محکوم کردن حادثه‌گروگان گيري در استان سيستان و بلوچستان در عين حال خواستار تدوين يک استراتژي جامع امنيتي براي اداره‌ اين استان شد. عباسعلي نورا در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: به نظر مي‌رسد اين شرارت‌ها اهدافي مثل فرار سرمايه‌ها و فرار فکرها را دنبال مي‌کند و هدف عمده‌ اين اقدامات هم اين است که ولايتمداران، منطقه را ترک کنند. البته اگر فکري به حال وضعيت استان نشود همين اتفاق هم مي‌افتد و ولايتمداران منطقه را براي وهابيون رها خواهند کرد.


نايب رئيس کميسيون امنيت ملي:مولفه هاي امنيتي در شرق کشور ارتقا پيدا کرده است
محمد اسماعيل کوثري، نايب رئيس دوم کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با خراسان در پاسخ به اين سوال که افزون بر اقدامات موفقيت آميز سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در برقراري امنيت در شرق کشور چه اقدامات ديگري بايد انجام شود، تاکيد کرد: استقرار سپاه پاسداران در شرق کشور هم از نظر اطلاعاتي و هم از نظر عملياتي کنترل امنيتي منطقه را تقويت کرده است. در عين حال بايد در به کارگيري نيروهاي بومي منطقه در قالب نيروهاي بسيج اهتمام بيشتري ورزيده شود. کوثري افزود: دشمنان و گروه شرور و تروريست به خوبي مي دانند که سپاه قاطعانه عمل مي کند و در برخورد با آن ها هيچ مسامحه اي را روا نمي دارد. وي به برخي اقدامات مثبت سپاه در برقراري امنيت در شرق اشاره و اظهار کرد: سپاه نه تنها با اقدامات امنيتي بلکه با کارهاي فرهنگي و عمراني امنيت شرق کشور را به امنيت مردمي نزديک و توده مردم را به همکاري علاقه مند کرده است.نايب رئيس کميسيون امنيت ملي مجلس در پاسخ به اين سوال که آيا گزارش هاي رسيده به اين کميسيون از ارتقاي مولفه هاي امنيتي در شرق کشور حکايت مي کند، گفت: طبق گزارش ها تاکنون اقدامات سپاه، نيروي انتظامي و سربازان گمنام امام زمان (عج) اثرات بسيار مطلوبي در اين زمينه داشته است.
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات
 
وبلاگ من [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: گروگان هاي محورچابهار - زاهدان با عمليات موفقيت آميز سپا

پست توسط Present »

ما اخز نفهمیدیم که 6 تا سالم آزاد شدند یا یک شهید و دو تا زخمی و بقیه سالم موندن
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷, ۹:۳۹ ق.ظ
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

Re: گروگان هاي محورچابهار - زاهدان با عمليات موفقيت آميز سپا

پست توسط javadfakoori »

گفتم که: استاندار سیستان و بلوچستان گفت 5 تا سالم و یک مجروح که اول فکر میکردن شهید شده ولی تیر به کنار صورتش خورده, طبق گفته ی جناب استاندار.

ولی ما نفهمیدیم سرباز بودن یا افسر؟؟؟
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 27
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۹, ۴:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: لامرد فارس
سپاس‌های ارسالی: 30 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار

Re: گروگان هاي محورچابهار - زاهدان با عمليات موفقيت آميز سپا

پست توسط ولايي »

درود بر سپاه اسلام كه شايستگي خود را براي محافظت از كشور و مردم اسلامي كشورمان
مانند هميشه اثبات كردن :razz: :razz: :razz:
 

 [COLOR=#4f6128]گزيده اي از اشعار ولايت

زآه سینه سوزان ترانه می سازم چو نی زمایه جان این فسانه می سازم
به غمگساری یاران چو شمع می سوزم برای اشک دمادم ، بهانه می سازم
پر نسیم به خوناب اشک می شویم پیامی از دل خونین روانه می سازم
نمی کنم دل ازین عرصه شقایق فام کنار لاله رخان آشیانه می سازم
 [COLOR=#494429][COLOR=#953734]در آستان به خون خفتگان وادی عشق برون ز عالم اسباب ، خانه می سازم


 
   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”