، نمايش آخرين توليدات صنايع دفاعي و نظام

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

، نمايش آخرين توليدات صنايع دفاعي و نظام

پست توسط hani1459 »

  جانشين فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي:   تجهيزات و توليدات نظامي ايران، تحريم‌هاي غرب را بي اثر كرده است
تصویرتصویر
تهران - جانشين فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نمايش آخرين توليداتصنايع دفاعي و نظامي ساخته شده به دست متخصصان و مهندسان ايراني در سالگردجنگ تحميلي را نمايش عزت، استقلال و گام بلند ايران به سمت قله‌هاي پيشرفتو عاملي براي مات كردن غرب و تحريم‌هاي آنان بر ضد ايران است.
به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، سردار 'حسين سلامي' عصر روز سه‌شنبه درحاشيه مراسم افتتاحيه نمايشگاه دفاع مقدس با عنوان 'ياد ياران' در جمعخبرنگاران با تاكيد بر اينكه مسير پيشرفت و توسعه كشور همچنان ادامه دارد،افزود: نشان خواهيم داد كه برخورد و مقابله با كشور، تاثيري جز اثر مثبت وسازنده بر اراده و روحيه ملت ايران در ادامه مسير پرافتخار و روشن شهيدانخود نخواهد داشت.
وي در ادامه با اشاره به برپايي نمايشگاه 'يادياران' كه آخريندستاوردهاي علمي و صنايع دفاعي و نظامي كشور پس از جنگ‌ تحميلي در دهكدهمقاومت واقع در پادگان امام حسن (ع) به نمايش درآمده است، گفت: ايننمايشگاه توانست بخشي از خاطره و تاريخ پرافتخار اسلام و كشورمان را از 30سال گذشته به زمان كنوني، منتقل كند.
وي با بيان اينكه خاطرات جنگ يك ميراث بزرگ ملي است كه نبايد در زمانخود متوقف شود، تصريح كرد: جنگ يكي از حوادث بزرگي است كه تاريخ بعد ازخود را ساخته است.
وي افزود: اين بازداردندگي، عزت و افتخاري كه اكنون در كشور وجوددارد، مرهون آن جانبازي، فداكاري، شهادت و حضور شاداب و موثر مردم در صحنهدفاع از انقلاب و نظام اسلام است. از اين رو دست آوردهاي اين حادثه بايدنسل به نسل منتقل و تبديل به يك سرمايه بزرگ و زنده ملي شود.
سردار سلامي يكي از ويژگي‌هاي بسيار خوب اين نمايشگاه را تقويت وتمديد حيات هويت ملي كشور دانست و افزود: برپايي چنين نمايشگاه‌هايياقتدار و شكوهي كه آن لحظات بزرگ تاريخي ملي از خود به يادگار گذاشته استرا جاوادانه كرده و به زمان حال مي‌آ ورد. ضمن آنكه ظرفيت جديد مقاومت رابراي مردم ما مي‌سازد.
وي در عين حال تصريح كرد كه بازگشت و ارتباط با حوادث و خاطرات شيرينو تلخ آن زمان، باعث مي‌شود مردم قدر اين نعمت بزرگ استقلال و آزادي وامنيت كنوني در جامعه را بهتر تشخيص دهند.
نمايشگاه 'ياد ياران' در دهكده مقاومت در چند بخش به معرفي آثار ودستاوردهاي نظامي و دفاعي كشور پرداخته است. در بخشي از اين نمايشگاه،وضعيت جنگ در مناطق مختلف عملياتي از جمله خرمشهر، قبل و بعد از آزادي بهطور نمادين به نمايش درآمده است.
سازمان صنايع دفاعي و سازمان صنايع هوا و فضا و ساير بخش‌هاي نظامي ودفاعي توليدات خود از جمله موشك هدايت شونده ضد زره صاعقه 2، موشك هدايتشونده ضد زره سنگين با نام توفان، موشك شاهين، موشك هدايت شونده ضد زرهرعد، تانك، ماشين‌آلات نظامي و دفاعي، انواع شناور و قايق‌هاي نظامي وهمچنين راكت ماهواره سفير را در كنار تجهيزات جنگ نرم را در اين نمايشگاهبه نمايش گذاشته‌اند.
ایرنا
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”