مراسم گراميداشت عمليات حمله هوايي به پايگاه الوليد برگزار شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷, ۹:۳۹ ق.ظ
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

مراسم گراميداشت عمليات حمله هوايي به پايگاه الوليد برگزار شد

پست توسط javadfakoori »

مراسم گراميداشت عمليات حمله هوايي به پايگاه الوليد برگزار شدمراسم «تا اوج با خداوند» به منظور گراميداشت عمليات حمله به پايگاه الوليد (H3) با حضور برخي خلبانان اين عمليات برگزار شد.

امير سرتيپ خلبان بازنشسته فرج‌الله براتپور، ليدر پروازي اين عمليات در اين مراسم اظهار داشت: با تلاش خلبانان و پرسنل نگهداري نيروي هوايي در آغاز جنگ، ما چيزي حدود 250 تا 300 صوتي پرواز داشتيم و اين يعني روزي 400 تا 500 هزار كيلو بمب بر سر دشمن ريخته مي‌شد.

وي افزود: در كنار خلبانان و پرسنل نيروي هوايي، يگان‌هاي پداوند هوايي هم در كنار نيروي هوايي، هواپيماهاي دشمن را رهگيري و منهدم مي‌كردند.

براتپور با اشاره به عمليات حمله به پايگاه الوليد (H3) اظهار داشت:‌ در عمليات دوربرد H3 ركورد سوخت‌رساني در هوا در پائين‌ترين ارتفاع به ثبت رسيده است.

در ادامه اين مراسم امير سرتيپ خلبان حسين چيت‌فروش، رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش نيز با اشاره به انتشار كتاب حمله هوايي به الوليد، گفت: كتاب حمله هوايي به الوليد به بهترين نحو و با دقيق‌ترين اطلاعات درباره عمليات حمله به H3 نوشته شده است.

وي با اشاره به سابقه درخشان نيروي هوايي تصريح كرد: ‌نيروي هوايي در روز 28 مرداد وارد كودتا نشد و اين افتخار نيروي هوايي است.

چيت‌فروش افزود: خلبانان نيروي هوايي با تفكر شيعي و بسيجي شگفتي‌‌هاي فراواني را در دفاع مقدس از خود نشان دادند.

رئيس دفتر مطالعات و تحقيقات نيروي هوايي ارتش در ادامه به ويژگي‌هاي علميات حمله هوايي به الوليد پرداخت و گفت: مقتداي طرح حمله هوايي به H3، امام(ره) بوده است و ما ولايي‌‌ترين درك را در نيروي هوايي شاهد بوديم.

چيت فروش با بيان اينكه دانش و تجربه بسيار وسيعي در نيروي هوايي نهفته است، اظهار داشت: سيستم نيروي هوايي از 35 سال پيش ديجيتالي بوده است و تمام تخصص‌هايي كه در كشور وجود دارد در نيروي هوايي موجود است بعلاوه بسياري طرح‌ها و تخصص‌هاي ديگر.

در بخش پاياني اين مراسم امير سرتيپ خلبان بازنشسته احمد مهرنيا مولف كتاب "حمله هوايي به الوليد " طي سخناني اظهار داشت: عمليات حمله هوايي به الوليد قطره‌اي از عمليات‌هاي بزرگ نيروي هوايي است.

مهرنيا افزود: تا كنون به خوبي به عمليات‌هاي نيروي هوايي پرداخته نشده است.

مولف كتاب "حمله هوايي به الوليد " در پايان با اشاره به هتك حرمت به قرآن گفت: اين حادثه به دليل درماندگي دشمنان در مقابل جمهوري اسلامي ايران است و اين كارها به فروپاشي آنها سرعت مي‌بخشد.

مهرنيا در پايان بخش‌هاي مختلف كتاب "حمله هوايي به الوليد " را تشريح كرد.


Aja.ir
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”