عمليات كمان 99 گسترده‌‌ترين رزم هوايي تاريخ نبردهاي معاصر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷, ۹:۳۹ ق.ظ
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

عمليات كمان 99 گسترده‌‌ترين رزم هوايي تاريخ نبردهاي معاصر

پست توسط javadfakoori »

حجت‌الاسلام والمسلمين آل هاشم در همايش تجليل از خلبانان عمليات كمان 99:

عمليات كمان 99 گسترده‌‌ترين رزم هوايي تاريخ نبردهاي معاصر است

تصویر

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي آل هاشم، رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش در همايش بزرگ تجليل از قهرمانان و عقابان تيزپرواز عمليات كمان 99 (140 فروندي) كه در مركز آموزشهاي هوايي شهيد سرلشگر خلبان خضرايي برگزار شد، با اشاره اهميت و حساسيت بالاي اين عمليات غرورآفرين گفت: عمليات كمان 99 برگي برنده‌ در تاريخ نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران است.

به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، حجت‌الاسلام آل هاشم افزود: عمليات كمان 99 گسترده‌‌ترين رزم هوايي در تاريخ نبردهاي معاصر است. خلبانان شجاع نيروي هوايي در عمليات 140 فروندي سراسر خاك عراق و پايگاههاي هوايي اين كشور را مورد هدف قرار دادند.

آل هاشم در ادامه سخنانش تصريح كرد: از بين خلبانان شركت كننده در عمليات كمان 99، 137 نفر در جريان عمليات‌هاي ديگر به شهادت رسيدند،43 نفر رنج اسارت كشيده‌اند، 11 نفر جانباز شدند و 6 نفر هم به رحمت الهي پيوستند.

رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش خاطرنشان كرد: خلبانان شجاع و مؤمن نيروي هوايي ارتش الگويي براي نسل جوان آينده خواهند بود و امروز نيروي هوايي ارتش در حفظ امنيت پهنه وسيع آسمان مقدس ايران اسلامي مي‌درخشد و مردم به اين نيرو افتخار مي‌كنند.

آل هاشم در بخش ديگري از سخنانش در خصوص راههاي حفظ ارزش‌هاي دفاع مقدس گفت: حفظ حال‌وهواي معنوي جبهه‌ها و انتقال آن به نسل جوان و همچنين ترويج فرهنگ دفاع كه باعث از بين رفتن فتنه دشمنان انقلاب مي‌شود از جمله اين راهها است. امروز دشمنان ما از اسلام و قرآن مي‌ترسند و اينكه به قرآن اهانت مي كنند به دليل اين است كه از حاكم شدن فرهنگ قرآني مي‌ترسند.

وي افزود: ما 30 سال است كه در تحريم هستيم و افتخاري كه نيروهاي مسلح به ويژه نيروي هوايي در بُعد تجهيزات و خودكفايي به دست آورده است به واسطه وجود همان تحريم‌ها است.

رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش در خاتمه تصريح كرد: تشكيل موزه دفاع مقدس يكي ديگر از راههاي حفظ و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس است كه كارهايي در اين خصوص در حال انجام است و ما اميدواريم به نقش ارتش در اين موزه به درستي پرداخته شود.

در ادامه مراسم سه تن از خلبان پيشكسوت نيروي هوايي ارتش كه در عمليات هاي مهم دوران مقدس شركت كرده بودند به بيان خاطرات شگرف خود در اين عملياتها پرداختند و سپس گروه اركستر و موزيك مركز آموزشهاي هوايي شهيد خضرايي بر روي سن حاضر شده و سرودهاي حماسي و انقلابي اجرا كردند.

همچنين در پايان مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمين آل هاشم، رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش، امير سرتيپ خلبان شاه صفي، فرمانده نيروي هوايي ارتش، امير سرتيپ خلبان پرديس و امير سرتيپ خلبان بقايي، فرماندهان اسبق اين نيرو از نفرات زير تجليل به عمل آمد:

- فرزند شهيد سرلشگر خلبان عليرضا ياسيني

- فرزند شهيد سرلشگر خلبان اردستاني

- خانواده شهيد سرلشگر خلبان كازراني فراهاني

- خانواده شهيد سرلشگر خلبان محمد صالحي

- امير سرتيپ خلبان داوود سلمان

- امير سرتيپ دوم خلبان حسن خليلي

- امير سرتيپ دوم خلبان محمدعلي اعظمي

- امير سرتيپ دوم خلبان منوچهر طوسي

- اميرسرتيپ دوم خلبان خسرو وفايي

- امير سرتيپ دوم خلبان محمد افشاري

- امير سرتيپ دوم خلبان ابراهيم پورگان

- امير سرتيپ دوم اسفنديار ارجمندي

- امير سرتيپ دوم فضل الله جاويدنيا

- امير سرتيپ دوم آزاده بهرام علي مرادي

- امير سرتيپ دوم اضغر نمازيان

- امير سرتيپ دوم جانباز پرويز دهقان

- امير سرتيپ دوم تقي نجفي
- امير سرتيپ دوم ناصر باقري
پورتال ارتش
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
Novice Poster
Novice Poster
پست: 69
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 55 بار

Re: عمليات كمان 99 گسترده‌‌ترين رزم هوايي تاريخ نبردهاي معاص

پست توسط parham1345 »

عملیات کمان 99 برگ افتخار آفرینی برای نیروی هوایی همیشه دلاور ایران هست . عملیاتی بود که خواب شیرین تصرف ایران را بر صدام حرام کرد . ولی گسترده ترین عملیات هوایی تاریخ معاصر نبود قبل از آن عملیات گسترده تری را اسرائیل بر علیه اعراب انجام داد و بعد از آن هم عملیات آمریکا و متحدانش برای بازپس گیری کویت و اشغال عراق از عملیات کمان 99 گسترده تر بود . ولی کمان 99 زمانی اجرا شد که جهان فکر میکرد نیروی هوایی ایران قادر به استفاده از هیچ جنگنده ای نیست
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”