همايش تجليل از پيشكسوتان نيروي دريايي ارتش برگزار شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷, ۹:۳۹ ق.ظ
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

همايش تجليل از پيشكسوتان نيروي دريايي ارتش برگزار شد

پست توسط javadfakoori »

در چهارمين روز از هفته دفاع مقدس؛

همايش تجليل از پيشكسوتان نيروي دريايي ارتش برگزار شد


تصویر

همايش تجليل از پيشكسوتان نيروي دريايي ارتش در سالهاي دفاع مقدس صبح امروز (شنبه-3/7/89) با حضور فرمانده اين نيرو و جمعي از مسئولان و پيشكسوتان ارتش جمهوري اسلامي ايران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امير دريادار دكتر حبيب الله سياري، فرمانده نيروي دريايي ارتش در اين مراسم با گراميداشت حماسه آفريني دريادلان ارتش جمهوري اسلامي ايران در سالهاي دفاع مقدس گفت: نيروي دريايي مقتدرانه در صحنه هاي دفاع مقدس حضور داشت و نيرويي بود كه نه نتها غافلگير نشد بلكه از همان روزهاي آغاز جنگ قاطعانه دشمن را درهم كوبيد و تا پايان جنگ اجازه كوچكترين تحركي را به آنان نداد.

وي در ادامه با اشاره به نقش مؤثر نيروي دريايي در عمليات هايي غير از عملياتهاي دريايي گفت: نيروي دريايي در دفاع 34 روزه از خرمشهر، آزادسازي خرمشهر، ثامن الائمه و پاكسازي محور ماهشهر- آبادان، بدر، خيبر و دهها عمليات مهم ديگر نقش حساس خود را به خوبي ايفا كرد.

دريادار سياري همچنين گفت: خلق حماسه ماندگار عمليات مرواريد، اسكورت 10 هزار كشتي تجاري ايران و حفظ امنيت سكوهاي نفتي ما در خليج فارس، حفظ خطوط مواصلاتي و جلوگيري از قطع صادرات نفتي ايران، قطع هرگونه مبادلات اقتصادي دشمن با كشورهاي ديگر و اهتزار هميشگي پرچم پرافتخار جمهوري اسلامي ايران در پهنه درياها؛ همگي اين حماسه ها و افتخارات به بركت خون شهدا و ايثارگري و دلاورمردي پيشكسوتان دفاع مقدس حاصل شده است.

فرمانده نيروي دريايي ارتش افزود: اگر سند افتخار اين نيرو اينست كه امام راحل (ره) فرمودند: نيروي دريايي همچون نگيني در آبهاي خليج فارس مي درخشد و امروز نيز فرمانده معظم كل قوا نيروي دريايي را يك نيروي راهبردي توصيف مي فرمايند، باز هم همگي اين افتخارات به بركت ايثار و مجاهدت پيشكسوتان دريادل اين نيرو بدست آمده است و ما هم اميدواريم با تلاش بي وقفه و شبانه روزي فرماندهان و كاركنان پرتلاش، اين نيرو را در شأن نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و در حد انتظارات مقام معظم رهبري تقويت نموده و با افتخار آن را به نسلهاي آينده تحويل دهيم.

در ادامه اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي آل هاشم، رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش طي سخناني نيروي دريايي ارتش را محبوب دلهاي مردم قدرشناس ايران اسلامي توصيف كرد و گفت: امروز سپيدجامگان نيروي دريايي با اقتدار و اعتقادي راسخ در پهنه آبهاي منطقه اي و بين المللي مي درخشند.

آل هاشم افزود: در ارتباط با نقش مهم و اهبردي نيروي دريايي ارتش همين بس كه سال گذشته فرمانده معظم كل قوا طي دو بار در خارج از تهران يعني در مراسم جشن مشترك دانش آموختگي دانشگاه هاي افسري ارتش در شهرستان نوشهر و مراسم الحاق ناوشكن جماران در بندرعباس از نزديك از اين نيرو بازديد كردند.

رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش همچنين گفت: مردم ايران اسلامي هيچگاه حماسه هاي ماندگار دلاورمردان نيروي دريايي ارتش در عملياتهاي مختلف بويژه عمليات غرورآفرين مرواريد و ساير خدمات مؤثر اين نيرو در طي 8 سال جنگ تحميلي ازجمله حفظ خطوط مواصلاتي، اسكورت كشتي ها و حفظ منافع اقتصادي جمهوري اسلامي ايران در پهنه آبهاي نيلگون خليج فارس و درياي عمان را هيچگاه از خاطر نخواهند برد.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه با تأكيد بر ضرورت حفظ ارزشهاي دفاع مقدس افزود: حفظ حالات و روحيات معنوي سالهاي دفاع مقدس بويژه براي كساني كه در جبهه ها حضور داشتند و انتقال اين روحيه به نسل جوان امروز، نشر تذكره و وصيتنامه شهدا، ضبط و ثبت خاطرات فرماندهان و رزمندگان، پاسداشت خانواده شهدا و ايثارگران و ترويج فرهنگ دفاع مقدس از جمله راههاي حفظ ارزشهاي دفاع مقدس است.

در اين مراسم همچنين امير دريادار بازنشسته ملك زادگان، فرمانده اسبق نيروي دريايي ارتش و از پيشكسوتان اين نيرو در سالهاي دفاع مقدس به بيان بخشي از خاطرات خود از عملياتهاي ماندگار نيروي دريايي پرداخت و سپس در پايان مراسم با حضور فرمانده نيروي دريايي و رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش از تعدادي از پيشكسوتان جانباز اين نيروي سرافراز تجليل به عمل آمد.

پورتال ارتش
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”