کسی یک سامانه موشکی اس-300 گم نکرده؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

کسی یک سامانه موشکی اس-300 گم نکرده؟

پست توسط Achilles »

رها شدن سامانه موشکی اس-300 در حوالی مسکو  بلاگر روسی در مطلب خود با عنوان " کسی یک سامانه موشکی اس-300 گم نکرده؟ " به انتشار تصاویری از این سامانه رهاشده دست زده است. 
  گزارش سرویس بین‌الملل شبکه ایران، یک وبلاگ‌نویس روسی اخیرا تصاویری را منتشر کرده است که نشان می‌دهد روسیه یک سامانه موشکی از نوع اس-300 را در حوالی مسکو بدون نگهبان به حال خود رها کرده است. 
 تصویر 
 
این بلاگر روسی در مطلب خود با عنوان " کسی یک سامانه موشکی اس-300 گم نکرده؟ " به انتشار تصاویری از این سامانه رهاشده دست زده است. 
 تصویر 
  بلاگر روسی در مطلب خود آورده است که شاید در نگاه اول این تصاویر که در آنها هیچ سربازی دیده نمی‌شود، تصاویری از موزه جنگ به نظر بیاید اما همانطور که شما می‌بینید هیچ کسی در این اطراف دیده نمی‌شود و این چه موزه عجیب و غریبیست که تمامی تسلیحات به کار رفته در آن به خوبی کار می‌کنند.
هاآرتص ادامه داد: در حداقل یک هفته پس از انتشار این تصاویر ده‌ها وب‌سایت دیگر هم دست به انتشار آن زدند و یک مقام آگاه روسی در گفتگو با روزنامه کومسومولسکایا پراوادا ادعا کرده است که این سامانه‌های موشکی توسط گروه‌هایی محافظت می‌شود.  
 تصویر 
  وزارت دفاع روسیه نیز در گفتگو با رسانه‌های این کشور اعلام کرده‌اند که احتمالا این تصاویر توسط یک سرباز در حال خدمت و یا یک سرباز اخراجی گرفته شده که از محل سری این سامانه‌ها اطلاع داشته است.
این مقامات برخی اظهارنظرها در خصوص دستیابی تروریست‌ها به این تسلیحات را نیز رد کرده و اعلام کرده‌اند که شاید شما بتوانید این تجهیزات را از میان ببرید اما نمی‌توانید به راحتی فشار دادن یک دکمه از آنها برای انجام یک عملیات تروریستی استفاده کنید. 
 تصویر 
  ارتش روسیه نیز اعلام کرده‌اند که گشتی‌های اطراف این سامانه‌ها پس از انتشار این تصاویر سه برابر شده‌اند و موارد حفاظتی اطراف آنها دوباره برقرار شده است.
این تصاویر در حالی منتشر شده است که چندی پیش نیز [External Link Removed for Guests] در جنگل‌های روسیه در اینترنت منتشر شد که اهالی روستاهای اطراف آن جنگل به راحتی به آنها دسترسی داشته و حتی قادر به روشن کردن و رانندگی با آن تانک‌ها بودند.
در همین حال کارشناسان بالا رفتن هزینه نگهداری تسلیحات جنگی در روسیه را علت این گونه اقدامات از سوی این کشور می‌دانند که چندی پیش خبر خرید ماکت تسلیحاتی همچون اس-300 به جای نمونه واقعی آن از سوی ارتش این کشور خبرساز شده بود. 
 [External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”