در صورت حمله به ايران، زيردريايي‌هاي غدير تنگه هرمز را مسدود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

در صورت حمله به ايران، زيردريايي‌هاي غدير تنگه هرمز را مسدود

پست توسط victory67 »

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
اكسپرس:
در صورت حمله به ايران، زيردريايي‌هاي غدير تنگه هرمز را مسدود مي‌كنند
خبرگزاري فارس: يك مجله فرانسوي با اشاره به پيوستن چهار فروند زيردريايي پيشرفته موسوم به "غدير " به ناوگان نيروي دريايي ايران در اواسط مرداد گذشته، اذعان كرد كه در صورت تصميم ايران به مسدود كردن تنگه هرمز، اين زيردريايي‌ها در خط مقدم خواهند بود.

تصویر

به گزارش فارس، مجله فرانسوي "اكسپرس " در گزارشي به قلم "دومينيك لاگارد " درباره ايران نوشت: در شرايطي كه اعمال تحريم عليه ايران منجر به بروز تنش‌هايي شده، رژيم ايران نيز وارد عمل شده است. حال بايد ديد آيا ايران با توان و ظرفيت بالاي نيروي دريايي خود قادر به مسدود كردن تنگه هرمز هست يا خير؟
هشت روز پيش از اعلام ساخت سومين سايت غني‌سازي اورانيوم از سوي ايران در 16 آگوست گذشته (25 مرداد)، چهار فروند زيردريايي جديد و پيشرفته به ناوگان نيروي دريايي اين كشور در خليج فارس افزوده شد و جمهوري اسلامي ايران با خوشحالي اين خبر را منتشر كرد.
پيوستن اين زيردريايي‌ها به ناوگان نيروي دريايي ايران در حالي صورت گرفت كه نيروي دريايي اين كشور پيش از اين نيز ده‌ها زيردريايي مختص انجام عمليات ساحلي در آب‌هاي عميق به ويژه آب‌هاي خليج‌فارس در اختيار داشت.
اين زيردريايي‌هاي تماما ايراني قابليت‌هايي نظير پرتاب اژدر و جابجايي كماندوها را دارند و هيچ شكي نيست كه اگر تهران تصميم‌ بگيرد، تنگه هرمز را كه نقل و انتقال 40 درصد نفت جهاني از آن صورت مي‌گيرد، مسدود كند، اين زيردريايي‌ها در خط مقدم خواهند بود. اين در حالي است كه ايران پيش از اين نيز تهديد كرده بود، در صورت حمله به خاك اين كشور تنگه هرمز را مسدود خواهد كرد كه البته طبق گزارش سرويس‌هاي اطلاعاتي نيروي دريايي آمريكا كه در سه ماهه آخر سال 2009 منتشر شد، اين هشدار ايران جدي گرفته شد.
اكسپرس افزود: جمهوري اسلامي بطور منظم موشك‌هاي جديد را در منطقه تنگه هرمز آزمايش مي‌كند. از سال 2006 تاكنون سپاه پاسداران انقلاب اسلامي هر ساله مانورها و رزمايش‌هاي بزرگي را سازماندهي و برگزار مي‌كند.
اگر ايران اعتراضات و مبارزه‌طلبي‌هاي خود را چند برابر كند، اين به دليل تحريم‌هاي اعمال شده از سوي شوراي امنيت سازمان ملل، اتحاديه اروپا و آمريكا عليه اين كشور است.
"محمود احمدي‌نژاد " رئيس‌جمهور ايران در پاياه ماه ژوئن گذشته هشدار داد كه تهران اجازه نمي‌دهد كشتي‌هاي آن مورد بازرسي قرار بگيرند و اين يكي از مواردي است كه در قطعنامه سازمان ملل به آن اشاره شده بود.
اكسپرس در پايان در نتيجه‌گيري نهايي خود نوشت: اگر ما به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي اعتقاد داشتيم، ايران در ماه ژوئيه نمي‌توانست فرآورده‌هاي پالايش‌شده را جز با پرداخت 25 درصد بيش از قيمت‌هاي موجود در بازار جهاني تهيه كند. جمهوري اسلامي ايران اگر چه يكي از نخستين توليدكنندگان سوخت در جهان است اما در واقع فاقد ظرفيت‌ پالايش است و اين همان چيزي است كه اين كشور را وادار به واردات 40 درصدي سوخت از ساير كشورها مي‌كند.
انتهاي پيام/+
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”