ايران در زمينه جنگ الكترونيك توانايي‌هاي بسياري دارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ايران در زمينه جنگ الكترونيك توانايي‌هاي بسياري دارد

پست توسط hani1459 »

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، احمدرضا پوردستان سه‌شنبه شب در نشستمطبوعاتي با خبرنگاران در لشكر 88 زرهي سيستان و بلوچستان اظهار داشت:امروز در كشور ما يك مثلث مقتدر شامل؛ نيروهاي كاربر، صنايع دفاعي ودانشگاه‌ها شكل گرفته است.
وي افزود: ما نيازمندي‌ها را به صنايع دفاعي ارائه و آنها نيز بهدانشگاه‌ها منتقل كرده و نيازمندي‌‌هايمان با همكاري و اتحاد با همبرآورده مي‌شود.
فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران با اشاره به بحث تحريم بيان كرد: ايران بعد از تحريم تازه خودش را بازيابي كرد.
وي ادامه داد: اين تحريم با اعتماد به نفسي كه حضرت امام (ره)‌ و مقاممعظم رهبري به وجود آوردند سبب شد دانشمندان و جوانان دل تانگ، هواپيما وبالگرد را باز كنند.
وي گفت: امروز جوانان پيچيده‌ترين تجهيزات نظامي را باز مي‌كنند و بسياري از هواپيماهاي جنگنده، تانك و نفربرهاي ما بومي است.
پوردستان افزود: تحريم اقتصادي نه تنها ايران را ضعيف نكرد بلكه يك قدرت و جان دوباره به نيروي‌هاي مسلح بخشيد.

* در زمينه تسليحات و تجهيزات مشكلي نداريم
وي اضافه كرد:‌ در زمينه تسليحات و تجهيزات در كشور مشكلي نداشته و براي نبردهاي كلاسيك هم در زمين و هوا تجهيزات بومي داريم.
فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت:‌ بعد از حادثه 11سپتامبر شاهد جنگ كلاسيك و منطقه‌اي بوديم و در اين شرايط جهان وارد فازجديدي شد، فضايي كه استراتژيست‌ها از آن به عنوان شرايط ناهمطراز ناممي‌بردند.
وي با اشاره به اينكه ما از جنگ 8 ساله تجربيات زيادي كسب كرده‌ايم،تصريح كرد:‌ يكي از توانمندي‌هاي دشمنان در جنگ‌ها توانمندي‌هايالكترونيكي است، آنها در اين فضا حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارند.
پوردستان در زمينه پروژه ايران‌هراسي استكبار گفت: اين پروژه تنها بادو هدف منزوي كردن جمهوري اسلامي ايران و فروش سلاح‌ مطرح شده است.
وي اضافه كرد:‌ در اين زمينه ايران اسلامي نه تنها منزوي نشد بلكهمسئولان بلندپايه ما در هر كشور كه مي‌روند با سيل مشتاقان روبه‌رومي‌شوند.
فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران بيان كرد: ارتش ايرانآمادگي‌هاي رزمي و نظامي را در صدر فعاليت‌هاي خود قرار داده و از هر نظرمي‌خواهد اين آمادگي‌ها را بالا ببرد.

* پادگان‌هاي خراسان رضوي، خوزستان، سيستان و بلوچستان در اولويت جابجايي
پوردستان همچنين خاطرنشان كرد: يكي از مواردي كه نيروي زميني در دست پيگيري دارد جابجايي پادگان‌ها از داخل به خارج از شهرها است.
وي تصريح كرد: فضاي اين پادگان‌ها پس از جابه‌جايي به مسئولان سپردهمي‌شود تا براي ايجاد فضاي سبز و امكانات ديگر از آن استفاده كنند.
وي با بيان تأثير برگزاري رزمايش‌هاي نظامي در ايران افزود:‌ رزمايش‌نيروهاي سپاه و ارتش ايران توانمندي‌هاي كشور را به دشمن نشان داده و سببعقب‌نشيني آنان مي‌شود.
پوردستان اظهار داشت: علاوه بر نيروهاي مسلح، ملت ولايت‌مداري كهپشتوانه مقام معظم رهبري است بر تن دشمن لرزه افكنده و سبب شده كه ازجنگ‌هاي نظامي به جنگ نرم روي بياورند.

* ايران در مقابل هرگونه تهديد دشمن آمادگي كامل دارد
وي ادامه داد: دشمنان مطمئن باشند كه اگر ضربه اول را به ايران بزنند دومين ضربه مهلك‌تر به آنان وارد مي‌شود.
پوردستان اضافه كرد: نيروهاي مسلح، سپاه و ارتش يك لحظه آرامش و آسايشرا بر خود حرام مي‌دانند و براي مقابله با هر تهديدي بر روي زمين و هواآمادگي كامل دارند

فارس
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”