رزمایش ضد تروریستی INDRA-2010 وارد فاز جدید شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 179
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۸۸, ۱۲:۳۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

رزمایش ضد تروریستی INDRA-2010 وارد فاز جدید شد

پست توسط kamranrus »

تصویر

رزمایش ضدتروریستی مشترک هند و روسیه موسوم به INDRA-2010 که در خاک هند در حال برگزاری است وارد فاز عملیات فعال ضدتروریستی شد .

به گزارش خبرگزاری ریانوستی و به نقل از وزارت دفاع روسیه ، در این فاز از رزمایش نیروهای روسی-هندی در منطقه ی مشکوک به تحرکات تروریستی مستقر شده و عملیات های هماهنگ شده ، ماموریت های کوهستانی و حفظ امنیت منطقه را تمرین خواهند کرد.

بطور خاص ، در این مرحله گروههای متشکل از کماندوهای روسی-هندی عملیاتهای گشت در مناطق مشکوک به عملیاتهای تروریستی انجام میدهند و به منظور جلوگیری از نفوذ تروریستها به مناطق پرجمعیت ایستگاه های بازرسی سیار برای کنترل عبور و مرور در منطقه بخصوص در مسیرهای کوهستانی تشکیل میشود ایجاد میشود.

این رزمایش از روز گذشته (16 اکتبر) در منطقه ی کوهستانی اوتاراخاند (Uttarakhand) که نزدیک به مرز با کشورهای چین و نپال آغاز شده و تا 24 اکتبر ادامه خواهد داشت .

در این رزمایش 200 نفر از کماندوهای نیروهای آلفا تیپ 34ام کوهستانی ارتش روسیه (Spetsnaz) پنجشنبه ی گذشته بوسیله ی هواپیماهای ترابری سنگین IL-76 به شمال شرقی هند اعزام شده و در منطقه مستقر گردیدند ، محل استقرار این تیپ در منطقه ی قفقاز شمالی در روسیه میباشد.

در این رزمایش نیروهای روسی ضمن آموزش تاکتیکهای جنگهای کوهستانی به سربازان هندی ، تکنولوژیهای ارتش روسیه را در رزمایش محک خواهند زد که از جمله این تکنولوژی ها تجهیزات حفاظتی سبک Permyachka (پرمیاچکا) است که با وزن بین 8 تا 11 کیلوگرم قادر به حفاظت از 80% بدن سربازان در برابر گلوله های کالیبر پایین ، ترکش های کم سرعت و حرارتهای بالای آتش افکن هاست.
علاوه بر این ، برای آشنایی کماندو های دو کشور با سلاحهای مختلف ، در این رزمایش ، کماندوهای روسی از تسلیحات ساخت هند و کماندو های هندی از تسلیحات ساخت روسیه استفاده خواهند کرد.

ارتش هند از سال 2003 هرساله رزمایشهای مشترک ضدتروریستی INDRA را با حضور واحدهای ارتش روسیه انجام میدهد و بخصوص بعد از حادثه ی تروریستی هتلهای بمبئ همکاری ها و مانورهای ضدتروریستی خود را بیش از پیش گسترش داده است.
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”