ژنرال ها خوابش را هم نمی دیدند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷, ۹:۳۹ ق.ظ
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

ژنرال ها خوابش را هم نمی دیدند

پست توسط javadfakoori »

برای اولین‌بارخیر‌النساء گل همسر عبدالله گل رئیس جمهوری کشور ترکیه با پوشش کامل حجاباسلامی در یک مراسم رسمی در کاخ ریاست جمهوری این کشور شرکت کرد. حضور ویدر مراسم استقبال رئيس جمهوری ترکیه از کریستین وولف رئیس جمهوری آلمان وهمسر او بوده است. این اولین دیدار در سطح رئیس جمهوری آلمان از ترکیه بعداز ۱۰ سال است که انجام می گیرد.

به گزارش «[External Link Removed for Guests]» و به نقل ازپایگاه خبری الیوم السابع،‌ برای اولین‌بار در سه سال گذشته، خیرالنساء درحالی‌که بر روی فرش قرمز قدم گذاشته بود از نظامیان گروه تشریفات در کاخچانکایا سان دیده است.

موضوع اخیر وضعیت کاخ ریاست جمهوری ترکیه را مانند دوران قبل ازبحران ایجاد شده بخاطر حجاب همسرعبدالله گل بازگرداند. پیش‌تر فرماندهانارتش ترکیه از حضور در آئین ادای سوگند عبدالله‌گل که روز هشتم شهریور سال۱۳۸۶ برگزار شد خودداری کرده بودند. مقامات ارتش همواره نسبت به نامزدیآقای گل در انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه اعتراض داشتند زیرا به عقیده آنانعقاید مذهبی آقای گل و حجاب اسلامی همسرش، نقض سنت‌های سکولاریسم در ترکیهقلمداد می‌شود.

در سه سال گذشته عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه برای جلوگیری از تنش بینمواضع نظامیان و بانوی اول کشور درمراسمات استقبال رسمی از مهمانان خارجیدر مکانی دور از کاخ ریاست جمهوری استقبال می‌کرد.

حضور اخیر خیرالنساء گل در این مراسم موجب توجه بسیاری از شبکه‌هایتلویزیونی ترکیه به این صحنه شد. گزارشگر یکی از شبکه‌های تلویزیونی ترکیهدر این رابطه گفت این ماجرا مقررات تشریفات را در کاخ ریاست‌جمهوری باردیگر به وضع عادی برگرداند. وی عادی شدن حضور همسر رئیس جمهوری ترکیه رابه اظهارات مثبت اخیر رهبران سکولار این کشور در رابطه با حجاب و تغییررویکرد حزب جمهوري خلق ترکيه در این رابطه مرتبط دانست که موافق حضور زنانمحجبه در محیط‌های دانشگاهی کشور شده اند.

اخیرا همسر رئیس جمهور ترکیه تاکید کرده بود در قبال ظلمی که به دلیلداشتن حجاب در ترکیه بر وی وارد شده بسیار صبر و تحمل کرده است. خیرالنساءگل، همسر رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت که به دلیل داشتن حجاب از ظلم‌هایبسیاری رنج برده است.

وی با ابراز خرسندی شدید از بحث‌های فراوان درباره مساله حجاب در ترکیه وممنوعیت استفاده از آن در موسسات آموزشی تاکید کرد:‌ در قبال ظلم‌هایی کهدر ترکیه به دلیل حجابم به من وارد شده بسیار صبر کرده‌ام.

وی هم‌چنین از ارائه دادخواستی به دادگاه حقوق بشر در سال‌های گذشته دراعتراض به این ظلم خبر داد و افزود: زمانی که عبدالله گل، سمت وزیر خارجهرا به عهده داشت‌ این دادخواست را پس گرفتم.

خیر النساء گل با نارضایتی خاطر نشان کرد:‌ باید بحث درباره مساله حجاب رامتوقف کنیم. خسته شده‌ایم و انرژی زیادی در این راه صرف کرده ایم. منپیشتر در این باره حرف نزده‌ام زیرا باید صبر کرد. صبر برای آینده ترکیهبهتر و سودمندتر است.تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر


عصر ایران
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 830
تاریخ عضویت: شنبه ۲ تیر ۱۳۸۶, ۱۱:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2025 بار
تماس:

Re: ژنرال ها خوابش را هم نمی دیدند

پست توسط ali1371 »

واقعا به درایت اسلام گراها درترکیه تبریک می گم که 50سال اقتدار ارتش روکم کردند
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات
 
وبلاگ من [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”