الحاق 200 فروند شناور به مرزباني دريايي كشور تا پايان سال

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

الحاق 200 فروند شناور به مرزباني دريايي كشور تا پايان سال

پست توسط victory67 »

فرمانده مرزباني دريايي ناجا خبر داد:
الحاق 200 فروند شناور به مرزباني دريايي كشور تا پايان سال
خبرگزاري فارس: فرمانده مرزباني دريايي جمهوري اسلامي ايران از الحاق 200 فروند شناور 17 تا 23 فوت به مرزباني دريايي كشور تا پايان سال جاري خبر داد.

تصویر

سردار سيدعلي‌محمد سلامي در حاشيه سفر خود به گيلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر انزلي اظهار داشت: پايگاه‌هاي مختلف مرزباني دريايي در شمال و جنوب كشور ايجاد شده است.
وي انواع قاچاق و عابران غيرمجاز را از جمله تهديدها در مرزهاي دريايي عنوان كرد و افزود: مرزباني دريايي در برابر دزدان دريايي و حفظ محيط زيست مسئوليت دارد و اين موارد را زير پوشش قرار مي‌دهد.
سلامي يكي از وظايف پاسگاه‌ها در نوار ساحلي را كنترل تردد غيرمجاز از طرف دريا به ساحل دانست و تصريح كرد: مرزباني دريايي نوار ساحلي، پهنه دريايي و آب‌هاي انحصاري كشور را زير پوشش قرار مي‌دهد و با انجام رزمايش‌ها تلاش دارد بر آمادگي خود بيفزايد.
فرمانده مرزباني دريايي ناجا با اشاره به نامگذاري امسال به همت و كار مضاعف از طرف مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: مرزباني درياباني ماموريت‌هاي خود را در سال جاري به صورت مستقل دنبال مي‌كند و اين ماموريت‌ها به طور ويژه انجام مي‌شود.
وي به كشفيات مرزباني ناجا از ابتداي سال جاري تا‌كنون اشاره كرد و گفت: در كشف مشروبات الكلي 1.5 برابر نسبت به سال گذشته افزايش داريم و در بحث قاچاق كالا با افزايش 2.5 برابري مواجه بوده‌ايم ضمن اينكه در كشف تجهيزات ماهواره‌اي افزايش سه برابري داشته‌ايم.
به گفته سلامي مرزباني درياباني تلاش مي‌كند قاچاق مشروبات الكلي، مواد مخدر و دزدان دريايي را زير كنترل خود در‌‌آورد.
فرمانده مرزباني دريايي جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد: آمارها نشان مي‌دهد مرزباني دريايي كشور در بحث كشف مشروبات الكلي و مواد مخدر نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.
وي با اشاره به ماموريت‌هاي سنگين مرزباني درياباني در درياي خزر و جنوب كشور‌ اظهار داشت: در بحث تجهيزات با مشكلاتي مواجه هستيم كه مي‌طلبد در اين خصوص تلاش بيشتري صورت گيرد تا بتوانيم مناطق مورد نظر را زير پوشش قرار دهيم.
سلامي از الحاق 200 فروند شناور 17 تا 23 فوت تا پايان سال جاري به مرزباني درياباني كشور خبر و افزود: پنج فروند شناور سنگين 18 تا 20 متري نيز خريداري شده و به يگان‌هاي جنوبي كشور اضافه مي‌شود.
فرمانده مرزباني دريايي ناجا تجهيز اين نيرو به تجهيزات و لباس‌هاي ويژه مانند غواصي را از ديگر اقدام‌ها برشمرد و گفت: با تجهيز يگان‌هاي درياباني تا حدي مشكلات برطرف شده است.
انتهاي پيام/آ10/ب
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”