**تشکیل کمیته ویژه برخورد نظامى با تهران در تل آویو**

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۹, ۶:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

**تشکیل کمیته ویژه برخورد نظامى با تهران در تل آویو**

پست توسط wild-bear »

جورزالم پست/
/مترجم : سارا قاسمی/
در اسرائیل همگان قاطعانه اصرار دارند که تمام گزینه‌ها براى مقابله بر روى میز قرار دارد. هیچ کس هیچ گزینه‌اى را خارج از دور نمى‌داند و همزمان کمیته اى در وزارت امور خارجه تل آویو کار خود را آغاز کرده که…
چگونه ایران را بمباران کنیم؟ روزنامه اسرائیلى جورزالم پست در تازه‌ترین گزارش خود از برنامه هسته‌ اى ایران و دغدغه‌هاى اسرائیل درباره این مساله مى‌نویسد: وزارت امور خارجه رژیم اسرائیل به بررسى گزینه‌هاى پیش روى براى حمله به ایران مى‌پردازد. همگان در اسرائیل به فرداى روزى فکر مى‌کنند که ایران تسلیحات هسته اى را در آغوش کشیده است. تهران با در اختیار داشتن بمب هسته اى تبدیل به مصیبتى براى اسرائیلى‌ها مى‌شود و تل‌آویو از هم اکنون مى‌داند که باید خود را براى رویارویى با این حقیقت آماده کند.


در اسرائیل همگان قاطعانه اصرار دارند که تمام گزینه‌ها براى مقابله بر روى میز قرار دارد. هیچ کس هیچ گزینه‌اى را خارج از دور نمى‌داند و همزمان کمیته اى در وزارت امور خارجه تل آویو کار خود را آغاز کرده که اما و اگرهاى حمله نظامى به ایران را بررسى مى‌کند. افشاى خبر آغاز به کار این کمیته در حقیقت نشان داد که اسرائیل تا چه اندازه نگران برنامه هسته اى ایران است و تا چه اندازه بحث حمله نظامى به ایران براى این کشور جدى است. اسرائیل خود را براى روزى مهیا مى‌کند که از خواب برمى‌خیزد و با ایران هسته اى روبه رو مى‌شود. رهبران تل آویو مى‌دانند که نمى‌توانند صبح آن روز به فکر چاره باشند باید براى پیروزى در این بازى پیش از آغاز نیمه دوم برنامه ریزى کرد.
یک مقام اسرائیلى در این باره مى‌گوید: شما باید خودتان را براى رویارویى با یک مصیبت مهیا کنید و این در حالى است که هر روز در دل زمزمه مى‌کنید که این اتفاق نخواهد افتاد.
ما تمام تسلیحات را در اختیار داریم و البته مطمئن نیستیم که نیازى به شلیک پیدا خواهیم کرد یا خیر؟ وزارت امور خارجه رژیم اسرائیل تنها نهادى نیست که این روزها خود را براى بررسى گزینه‌هاى پیش روى براى حمله به ایران مهیا مى‌کند. شوراى امنیت ملى هم در حال بررسى همین مساله است. قریب به یک سال است که بحث پرونده هسته اى ایران در راس قرار دارد و در تمام طول این مدت جهانیان با خود این پرسش را تکرار کرده‌اند که آیا ایران هسته اى مى‌شود؟ آیا ایران در نهایت تسلیحات هسته اى را در آغوش مى‌کشد؟ اکنون همه به دنبال این پرسش هستند که چگونه مى‌توان با اجماع همگانى ایران را در مسیر دلخواه قرار داد. در ایالات متحده اما اوضاع کاملا متفاوت است.
همگان از جمهورى‌خواهان تا دموکرات‌ها این پرسش را مطرح مى‌کنند که چگونه با ایران هسته اى زندگى کنیم؟ هیچ کس به دنبال حمله نظامى به ایران و درگیر شدن در نبردى دیگر در خاورمیانه نیست. کم نیستند منتقدانى که اعتقاد دارند باید با ایران هسته اى مقابله کرد و جنگ را اجتناب ناپذیر مى‌دانند. آمریکایى‌ها اعتقاد دارند که مى‌توانند همان روزهایى را که با اتحاد جماهیر شوروى داشتند با ایران هم تجربه کنند. کاخ سفید نشین‌ها اصرار دارند که مى‌تواند با ایران جنگید اما نه با ابزار سلاح گرم.
در اسرائیل اما همگان اصرار دارند که نمى‌توان ایران هسته اى را در هیچ شرایطى پذیرفت. براى اسرائیلى‌ها ایران هسته اى هیچ جنبه مثبتى ندارد. وزارت امور خارجه این رژیم تمام سناریوهاى پیش روى را در نظر مى‌گیرد. در اسرائیل کمیته هاى متفاوتى براى بررسى احتمالات نه تنها در برابر ایران که در برابر فلسطین و لبنان هم تشکیل شده است. به عنوان نمونه با بالا گرفتن بحث در خصوص احتمال مراجعه تشکیلات خودگردان فلسطین به سازمان ملل براى اعلام استقلال یک جانبه، اسرائیلى‌ها کمیته اى را براى بررسى این احتمال تشکیل داده‌اند.
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”