مشكلات رواني ارتش آمريكا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۸۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

مشكلات رواني ارتش آمريكا

پست توسط Mr.Amirhessam »

جام جم آنلاين: وزارت دفاع ايالات‌متحده (پنتاگون) به منظور بررسي اختلالات روحي و رواني نظاميان آمريكايي كه بر اثر جنگ عراق و افغانستان بوجود آمده‌اند 300 ميليون دلار هزينه مي‌كند.
تصویر
  آمريكايي USA Today روز سه شنبه طي گزارشي از تصميم وزارت دفاع براي اختصاص 300 ميليون دلار به مطالعه و بررسي اختلالات رواني و روحي سربازان آمريكايي حاضر در جنگ عراق و افغانستان خبر داد.

اين ميزان بيشترين بودجه‌اي است كه صرف تحقيقات پزشكي و درماني براي نظاميان آمريكايي مي‌شود و با استفاده از آن 171 طرح تحقيقي درباره استرس و آسيب‌هاي روحي، از شايع‌ترين آسيب‌هاي شايع جنگ عراق و افغانستان اجرا خواهند شد. تا پيش از اين بودجه 210 ميليون دلاري براي تحقيق درباره سرطان سينه در سال 1993 بيشترين بودجه اختصاص داده شده براي انجام تحقيقات پزشكي براي ارتش آمريكا
به شمار مي‌رفت.

گفته مي‌شود كه حدود نيمي از 300 ميليون دلار تا كنون در پنتاگون توزيع شده و مابقي آن تا اواخر سپتامبر سال جاري پرداخت خواهد شد. اين در حالي است كه كنگره آمريكا نيز 273 ميليون دلار ديگر را براي بررسي جراحات و زخم‌هاي ناشي از جبهه‌هاي نبرد تامين كرده كه قسمتي از آن مربوط به بررسي مشكلات رواني ناشي از جنگ مي‌شود.

بر اساس گزارشي كه موسسه تحقيقاتي رند آمريكا در آوريل گذشته منتشر كرد حدود
300 هزار نظامي آمريكايي به دليل مشاركت در دو جنگ عراق و افغانستان دچار افسردگي يا اختلالات روحي و رواني شده‌اند. 320 هزار نظامي نيز از آسيب‌هاي مغزي رنج مي‌برند.

در همين حال مطبوعات و رسانه‌هاي مختلف آمريكايي نيز از تاثيرات جنگ بر روي نظاميان گزارش‌هايي را ارائه كرده‌اند كه افزايش خشونت و كاهش صبر و حوصله نيز از جمله آنهاست. عوارض ناشي از دو جنگ عراق و افغانستان منجر به افزايش نزاع‌هاي خياباني و مصرف بي‌رويه مشروبات الكلي به هنگام رانندگي شده‌ است كه تصادف‌هاي مرگباري را به دنبال داشته‌اند.
 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”