با اشراف اطلاعاتي همه تحركات در آب هاي منطقه را رصد مي كنيم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

با اشراف اطلاعاتي همه تحركات در آب هاي منطقه را رصد مي كنيم

پست توسط hani1459 »

تهران- فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با انتقاد از تلاشبرخي كشورها براي نظامي كردن منطقه اظهار داشت : با اشراف اطلاعاتي،تحركات همه كشورها در آب‌هاي منطقه را رصد مي‌كنيم.
امير دريادار 'حبيب الله سياري' در جريان بازديد از غرفه ايرنا در هفدهميننمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها با اشاره به عقد قراردادهاي كلان نظامي ازسوي برخي از كشورهاي منطقه با كشورهاي غربي اظهار داشت : بنا به فرمودهرهبر معظم انقلاب با ريختن پول به جيب بيگانگان هيچ كشوري مقتدر نشده واقتدار با داشتن انسان هاي شهادت طلب و دارا بودن وحدت در جامعه ايجاد ميشود.
وي افزود : اگر ميلياردها دلار خرج شود و سلاح هاي پيشرفته همخريداري شود تا زمانيكه قدرت توليد آن سلاح در كشورهايشان وجود نداشتهباشد به هيچ دردي نمي خورد و اين مسيري بود كه ما قبل از انقلاب آنرا طي وتجربه كرده ايم.
دريادار سياري گفت : تداوم اين روند مطمئنا نه مي تواند بهاقتدارشان منجر شود و نه خواهند توانست به توان بهره برداري از اينتجهيزات برسند.
وي در ادامه با اشاره به توانمندي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامييادآور شد : براساس پيروي از دستورات فرمانده كل قوا بيش از دو سال است كهدر درياهاي آزاد حضور داشته و با اشراف اطلاعاتي كامل، تحركات تماميكشورها را در آب هاي منطقه را رصد مي كنيم.
وي خاطر نشان كرد : همچنين بيش از دو سال است كه نيروي دريايي ارتشجمهوري اسلامي با حضور درمنطقه عدن كه بيش از سه هزار كيلومتر از مرزهايايران فاصله دارد، امنيت خطوط كشتيراني و نفت كش ها را تامين مي كند.
دريادار سياري با تاكيد بر اينكه حضور مقتدر نيروي دريايي ارتشجمهوري اسلامي در خليج عدن نشانگر اقتدار ايران است، اظهار داشت : هركشوري كه حتي يك كشتي جنگي نيز در آب هاي آزاد داشته باشد، مطمئنا توان وعلم توليد و ساخت كشتي را نيز دارد.
وي گفت : نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي از تجهيزات و فن آوري هايبسيار بالايي برخوردار مي باشد كه اين در نوع خود بسيار غرور آفرين استچرا كه ما در طي 30 سال تحريم توانستيم با قدرت ايمان به خوداتكايي برسيم.
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران افزود: توان نيرويدريايي قسمتي از اقتدار نيروهاي مسلح بوده كه آن نيز در نهايت نشاندهندهگوشه اي از اقتدار ، بزرگي و عظمت نظام جمهوري اسلامي ايران است.
وي يادآور شد : جهاد خودكفايي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي درطي 30 سال گذشته از توسعه بسيار خوبي برخوردار شده است بطوريكه در سال 82با ساخت ناوچه پيكان كه مدلي كاملا غربي بوده و علم ساخت آن نيز تنها درانحصار هفت كشور دنيا بود ، قدرت خود را به رخ كشيد.
وي اظهار داشت: در ادامه اين مسير خودكفايي ناوچه هاي جوشن ، درفش واميد نيز ساخته شد و همچنين در هفتم آذرماه سال جاري نيز كه مصادف با روزنيروي دريايي است خبرهاي خوش ديگري را نيز به ملت شهيد پرور ايران اعلامخواهيم كرد.
دريا دارسياري' با اشاره به وجود وحدت در بين نيروهاي نظامي جمهورياسلامي ايران خاطر نشان كرد : در سايه همين وحدت، همدلي و هم افزايينيروهاي مسلح است كه اقتدار لازم براي دفاع از مرزهاي اين سرزمين مقدسوجود دارد.

irna
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”