شرط پرداخت غرامت به ایران تصمیم گیری شورای امنیت است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: شرط پرداخت غرامت به ایران تصمیم گیری شورای امنیت است

پست توسط samsun »

میهن پرست نوشته شده:دوستان یکم منطقی نه از سر احساس بحث کنید..الان حتی اگه درخواست غرامت تایید بشه میدونید این کشور عراق چند سال طول میکشه این غرامت رو به ایران بپردازه.دوست من اخه شما چجوری حساب کردید که عراق باید 110 میلیارد دلار خسارت به ایران بده.
دوستان زمان انتخابات پارلمانی در عراق عربستان و امریکا میلیون ها دلار خرج کردن تا بعثی ها رو روی کار بیارن اما دیدید که در اخر نخست وزیر و رئیس جمهوری که ما میخواستیم سر کار اومدن.حالا که فرصت نفوذ در عراق رو بدست اوردیم مگر خر کلمون رو گاز گرفته که با درخواست غرامت روابط رو تیره کنیم.
و در اخر کم کم دارم میبینم هم وطنام دارن نژاد پرست میشن و مثل عرب جاهلی دارن عرب و عجم راه میندازن.دوستان کمی دیدتون رو بزرگ تر کنید و این سطحی نگری رو بزارید کنار.از کنار روابط خوب با عراق و بدست گرفتن بازار این کشور میشه خیلی بیشتر از غرامتی رو که میخوان بهمون بدن در دراز مدت بدست اورد.

دوست من غرامت اسمش روشه باید گرفت در غیر اینصورت دیگه اسمش غرامت نیست. صحبت شما هم مبنی بر نژاد پرست بودن کسانی ادعای غرامت به حقشون رو داره به هیچ وجه درست نیست یا اصلاً این دو جمله چه ارتباطی به همدیگه داره؟ مگر ما باید از بین بازار عراق یا غرامت یکی رو انتخاب کنیم که اینطور می فرمایید؟ 1100 میلیارد دلار رو چند ساله میشه از بازار عراق به دست آورد؟ من به عنوان یک ایرانی حاضرم 1100 میلیاردو بگیریم و بازار عراق رو دو دستی تحویل بقیه کشورها بدیم (بخدا قسم می صرفه) در ثانی مگر عراق بازارش رو دو دستی تقدیم ما می کنه وقتی خیلی از چیزها رو می تونه ارزونتر از ایران از بقیه کشورها بخره؟ نمی خوام غرور ملی مون رو خورد کنم ولی غیر از محصولات کشاورزی و بعضی از محصولات صنعتی جزء چی می تونیم به عراق صادر کنیم؟ (F-16 ؟!) هر چند همین الان هم عراق داره از آمریکا F-16) می خره، از آمریکایی که عراق رو شخم زد!!! (اون هم به بهانه حمایت از خودش در برابر ایران!!!)
در مورد انتخابات پارلمانی عراق که فرموده بودید "عربستان و آمریکا میلیون ها دلار خرج کردن تا بعثی ها رو روی کار بیارن اما دیدید که در اخر نخست وزیر و رئیس جمهوری که ما میخواستیم سر کار اومدن" پس احتمالا ما هم اونجا یک خرجایی کردیم یا بیشتر از اونا خرج کردیم؟تصویر این خرجها وقتی فایده داره که بتونیم غرامتمون رو بگیریم
اگر هم کسی با نظر شما در این مورد موافق نبود با عرض پوزش کلشو خر گاز گرفته؟ تصویرتصویرتصویردوست من بهتره ادبیاتتون رو عوض کنید.
ضمناً مقامات عراقی چون می دونن که رابطه ایران و شورای امنیت خوب نیست از همین الان دارن توپ رو به زمین شورای امنیت میندازن تا با رشوه دادن و امتیاز دادن به اونا از زیر بار غرامت در برن؟
حالا می گی چرا نباید غرامت رو بگیریم دوست من؟!!؟
در آخر هم محض یادآوری یک ضرب المثل قدیمی : " سیلی نقد به از حلوای نسیه"

حضرت علی (علیه السلام):

مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

پست توسط samsun »

sinaset نوشته شده:
kalafe2002 نوشته شده:
saeedjiji نوشته شده:ایران اصلاً درخواست غرامت نکرد ,
اما مسئولین فعلی کشور به صلاح نمیدونن (که به نظرم درست هم هست)

lمیشه بفرمایید چرا به صلاح نمی دونند؟؟!! جای تعجب داره . هشت سال اومدن تجاوز کردن و کشتن و از بین بردن حالا صلاح نیست غرامت بگیریم ؟؟ اگر ندارن پس چطوری حمله کردن و هر روز از همه جا اسلحه جور واجور وارد کردن ؟! مگه ارثیه پدری رئیس جمهور بوده که به همین راحتی ببخشه. مردم کشته دادن که اینها بیان ببخشن ؟؟!!! چه حرفها

سلام بر شما
دوست من اینکه چه زمان و چه جور باید این غرامت گرفته شود یا نشود به عهده مسولین است(با در نظر گرفتن معیار های دینی) ، اگر قرار باشد گرفتن غرامت باعث به راه افتاد جنگی دیگر یا تیرگی روابط شود(اینطوری شرایط بد میشود)
پس بهترین راه ممکن صبر کردن و یا محول کردن این مسئله به زمانیست که دو طرف در شرایط بهتر قرار داشته باشند و دو طرف به ارامش به توافق برسن (که این از لحاظ عقلی خیلی مفید تر می باشد)

اما در رابطه با جمله اخر شما "مردم کشته دادن که اینها بیان ببخشن"
مردم برای خدا جان خود را نثار کردن یا برای غرامت جنگی !؟
به نظر شما اگر شهدا الان زنده بودن ، راضی به این عمل می شدند که غرامت را از کشور عراق بگیرن حتا به شکلی که یک جنگی دیگر یا تیرگی روابط دیگر ایجاد شود!؟

پس عالمان باید در این رابطه بی اندیشن که در شرایط فعل کدام برایمان بهتر است .
من امیدوارم در اینده این غرامت به کشور پرداخت شود ، اما نه به قیمت اینکه از دوباره دعوا و درگیری شکل بگرید ، بلکه با ارامش و قرار دادن چاشنی حکمیت و معیارهای دینی.
باتشکرتصویر

دوست عزیز می تونید توضیح بدین
1- غرامت گرفتن یا نگرفتن جنگ چه ارتباطی به مسائل دینی داره که پای دین رو وسط می کشین؟ تصویرجنگ ما با عراق جنگ دینی بود؟ قطعاً نه!! یا کویت که الان داره غرامتشو رو از عراق می گیره آیا داره با اونا می جنگه؟!! (ما که جنگی نمی بینیم)
2- قطعاً مردم برای غرامت جنگی نجنگیدند برای مملکت و ناموسشون جنگیدند. بی دین ترین مردمان هم وقتی بهشون حمله بشه از خودشون دفاع می کنن، اگر هم نمی جنگیدیم و صدام ایران و می گرفت که الان باید به صدام میگفتیم:" آق دایی"تصویر
3- مطمئن باشید شهدا با گرفتن غرامت راضی و خوشنودن چون اونا از نزدیک جنایت های عراقی ها رو در زمان جنگ لمس کردن. (از هتک حرمت زنان و دختران چلوی چشم محارمشون در سوسنگرد و ... توسط سربازان عراقی چیزی خوندین)تصویر
غرامت رو باید گرفت شده با زبون خوش نشد با زبان زور، این بدون دوست من حق گرفتنی است نه دادنی.

دوستان! ما باید حقمون رو به دنیا ثابت کنیم و شورای امنیت رو مجبور کنیم که از عراق غرامت ما رو بگیره نه اینکه اجازه بدیم شورای امنیت برای ما تصمیم بگیره!!
تصویر

حضرت علی (علیه السلام):

مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 49 بار
سپاس‌های دریافتی: 539 بار

پست توسط Corporal »

میهن پرست نوشته شده:دوستان یکم منطقی نه از سر احساس بحث کنید..الان حتی اگه درخواست غرامت تایید بشه میدونید این کشور عراق چند سال طول میکشه این غرامت رو به ایران بپردازه.دوست من اخه شما چجوری حساب کردید که عراق باید 110 میلیارد دلار خسارت به ایران بده.
دوستان زمان انتخابات پارلمانی در عراق عربستان و امریکا میلیون ها دلار خرج کردن تا بعثی ها رو روی کار بیارن اما دیدید که در اخر نخست وزیر و رئیس جمهوری که ما میخواستیم سر کار اومدن.حالا که فرصت نفوذ در عراق رو بدست اوردیم مگر خر کلمون رو گاز گرفته که با درخواست غرامت روابط رو تیره کنیم.
و در اخر کم کم دارم میبینم هم وطنام دارن نژاد پرست میشن و مثل عرب جاهلی دارن عرب و عجم راه میندازن.دوستان کمی دیدتون رو بزرگ تر کنید و این سطحی نگری رو بزارید کنار.از کنار روابط خوب با عراق و بدست گرفتن بازار این کشور میشه خیلی بیشتر از غرامتی رو که میخوان بهمون بدن در دراز مدت بدست اورد.

دوست عزیز من از سر احساس صحبت نمیکنم.فقط میگم که نباید چشممونو به روی حقایق ببندیم و با این خیال خام که اعراب طرف ما هستن فرصت رو از دست بدیم. تصویر
میهن پرست نوشته شده:دوست من اخه شما چجوری حساب کردید که عراق باید 110 میلیارد دلار خسارت به ایران بده.

گزارش کاملش تو روزنامه جام جم یکی از روزای مهر ماه چاپ شده.
طبق اون گزارش عراق بابت خساراتی که به ایران در طول جنگ وارد کرده باید1100 میلیارد دلار(نه110 :-o ) به ایران غرامت بده.
تازه با این مقدار فقط خسارت های مالی جبران میشه.عقب موندگی ناشی از جنگ و جون هزاران جوون این مرز و بوم با هیچ پولی قابل جبران نیست.
طبق همون گزارش اگه عراق روزی 1 میلیون بشکه نفت به ایران بده حدود 40 سال طول میکشه تا حسابش پاک شه.(خب طول بکشه.اون موقع که مثل سگ هار به جون ما افتادن باید این روزارو هم پیش بینی میکردن.هر کی خربزه بخوره پای لرزشم میشینه! :D )
مگه از بازار عراق سالیانه چقدر سود عاید ما میشه؟10 میلیارد؟20؟چقدر؟ تصویر
تازه میتونیم در عین اینکه خسارتمونو میگیریم همچنان روابط دیپلماتیک و اقتصادی مونو هم حفظ کنیم. تصویر
موفق باشید. :razz:
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
جامیست که عقل آفرین میزندش صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف میسازد و باز بر زمین میزندش

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست »

دوستان 1100 میلیارد دلار خیلی پول میشه چه جوری میخوایم این پولو بگیریم :? در ثانی دوستی که گفتن نژادپرستی کجا بود پست های قبل رو بخونن.و در اخر به نظر من گرفتن غرامت حق مسلم ما هست اما نه در این زمان و این شرایط.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72671 بار
سپاس‌های دریافتی: 31672 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

قفل شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
قفل شده

بازگشت به “اخبار نظامي”