اينترنت بايد در دفاع كامل قطع شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

اينترنت بايد در دفاع كامل قطع شود

پست توسط hani1459 »

فرماندهي سايبري آمريكا خطاب به نمايندگان كنگره - 4 و پاياني

اينترنت بايد در دفاع كامل قطع شود
خبرگزاري‌فارس:ژنرال الكساندر فرمانده سايبري ارتش آمريكا گفت: در فضاي سايبر تنها دفاع"كامل " يك دفاع ايستا است، كه به معناي قطع كردن اينترنت و قرباني كردنحوزه‌ سايبر و مزاياي اقتصادي و اجتماعي آن براي دشمنان است.


تصویر


بهگزارش خبرگزاري فارس، ژنرال "كيت الكساندر " مسئول فرماندهي سايبري آمريكاطي مراسمي در حضور كميته‌ نيروهاي مسلح مجلس سناي آمريكا در تاريخ 23سپتامبر 2010 به تشريح وضعيت فرماندهي سايبري ايالات متحده پرداخت.

در فضاي سايبر تنها دفاع كامل يك دفاع ايستا است/ اينترنت بايد بطور كامل در دفاع سايبري قطع شود

وي در بخشي از سخنان خود با اشاره به اين آمريكا بايد دفاع خود رافعال كند، يادآور شد: در فضاي سايبر تنها دفاع "كامل " يك دفاع ايستا است،يعني قطع كردن اينترنت و در نتيجه قرباني كردن حوزه‌ سايبر و مزاياياقتصادي و اجتماعي آن براي دشمنان.

الكساندر با بيان اينكه اين كار براي آمريكا يا وزارت دفاع ممكن نيست،گفت: در واقع گزينه‌ "قطع كردن " براي جامعه‌ آمريكا وجود ندارد؛ خانه‌ها،مشاغل، مدارس، بيمارستان‌ها، دفاتر حكومتي و در واقع سبك زندگي ما اكنونبه داشتن دسترسي به شبكه‌ها بستگي دارد. حتي اگر كامپيوتر نداشته باشيد،شما به همسايگان، همكاران و نهادهايي كه كامپيوتر دارند وابسته هستيد.

درگيري سايبري مديريت آسيب‌ها و شناسايي خطر است

وي افزود: درگيري سايبري ما يك مديريت محتاطانه‌ آسيب‌پذيري و شناساييخطر است. از آنجا كه امنيت در يك دنياي شبكه‌اي يك سيستم براي مديريت آنخطر است، ما در فرماندهي سايبري آمريكا سيستمي از تدابير امنيتي برايشبكه‌هاي وزارت‌خانه‌ها داريم.

اين ژنرال آمريكايي تصريح كرد: اين سيستم عبارت است از رصد شبكه‌آگاهي از اوضاع؛ هشدارها، بسته‌هاي مكمل (patch) و به روز رساني؛برنامه‌هاي ضدويروس، فايروال‌ها؛ ارزيابي‌هاي امنيتي عيني؛ امكان شناساييخودكار مزاحم و مسدود كردن آن؛ جستجوهاي فعال براي بدافزارها؛ و تيم‌هايپاسخ قانوني. ما همه‌ اين‌ها را با آنچه كه "عمليات‌هاي پوياي دفاعشبكه‌اي " مي‌ناميم مديريت مي‌كنيم، و اين سنگ بناي كار ما است.

اين گزارش مي‌افزايد: حفاظت را به زيرساخت‌هاي حياتي‌مان گسترش دهيد،حدود يك نسل پيش، هنگامي كه استفاده از كامپيوترها از حالت اختياري خارجشده و براي عملكردهاي اصلي ضروري گشت، زيرساخت تقويت كننده‌ جامعه واقتصاد ما از يك نقطه‌ عطف عبور كرد، رئيس‌‌جمهور اوباما حفاظت از آنزيرساخت را يك اولويت امنيت ملي ساخته است. امروز منابع انرژي، تاسيسات،حمل‌و‌نقل عمومي، بانكداري، دفاتر ثبت و خيلي چيزهاي ديگر ما در "نت "هستند.

ارتش آمريكا براي ارتباطات بيشتر به شبكه‌هاي طبقه‌بندي نشده وابسته است

فرماندهي سايبري ارتش آمريكا در بخش ديگري از سخنان خود تأكيد كرد:ارتش ما نيز براي ارتباطات بيشتر و عملكردهاي تداركاتي خود به شبكه‌هايطبقه‌بندي نشده وابسته است. اتوماسيون و شبكه‌سازي اگرچه فرماندهي و كنترلچنين سيستم‌هايي را تسهيل مي‌سازد، اما بُعدي از پيچيدگي و همراه با آنآسيب‌پذيري را نيز به آن مي‌افزايد كه بوجود آورندگان آن هرگز پيش‌بينينمي‌كردند. به همين خاطر محفاظت و دفاع از سيستم‌هاي قديمي كه زيرساخت‌هايحياتي ما را مي‌چرخانند ذاتا مشكل‌تر از سيستم‌هاي مدرني هستند كه امروزهساخته مي‌شوند.

اين ژنرال آمريكايي در ادامه با بيان اينكه "هيچ‌كس تاكنون به طور جديبه اين‌ها حمله نكرده اما ما شاهد كاوش آن سيستم‌ها از سوي دشمنان خودبوده‌ايم، " افزود: ما به اندازه‌ كافي شواهد آسيب‌پذيري آنها در نتيجه‌بلاياي طبيعي و اشتباهات تصادفي را مشاهده كرده‌ايم كه اكنون در مورد آثاربالقوه‌ يك حمله‌ واقعي عليه بخش‌هايي از زيرساخت شبكه‌اي خود نگرانباشيم.

الكساندر در بخشي ديگر از سخنان خود گفت: وزارت امنيت داخلي اينوظيفه‌ خطير را بر عهده داشته كه با همياري با نهادهاي دولتي، خصوصي وبين‌المللي امنيت فضاي سايبر را تامين نمايد و دارايي‌ها و سيستم‌هايسايبري آمريكا و همكاران ما در آنجا در راه رسيدن به اين هدف هستند.

در صورت حمله تمامي نهادهاي دولتي بايد هماهنگ واكنش نشان دهند

فرماندهي سايبري ارتش آمريكا تصرح كرد: نياز آمريكا بالاست و زمانيبراي از دست رفتن وجود ندارد، چراكه حملات و آثار بالقوه‌ آنها تفاوتي بينكاربران نظامي و غيرنظامي قائل نخواهند شد.ممكن است از جانب يك كشور دشمن،يك گروه تروريستي، يا حتي يك فرد شرور صورت بگيرند. وزارت امنيت داخليممكن است به ابزار و مشاوره‌ تخصصي از جانب NSA و فرماندهي سايبري نيازداشته باشد؛ هر دوي اين سازمان‌ها آماده‌ مساعدت هستند. به علاوه، در صورتوقوع يك حمله بايد تلاش نماييم كه در سرتاسر دولت به صورت هماهنگ واكنشنشان دهيم.

كيت الكساندر در ادامه با تأكيد بر اينكه آمريكا بايد دفاع گروهي راتقويت كند، گفت: من دوست دارم سايبر را يك ورزش تيمي بخوانم؛ دفاع موفق درهر قسمت به تلاش‌هاي مشترك دستگاه‌ها، صنعت، هم‌پيمانان، و همكاراني بستگيدارد كه از شبكه‌هاي خود در مقابل مشكلاتي كه مي‌توانند همه‌ آنها را تحتتاثير قرار دهند، مراقبت مي‌كنند. هر يك از ما، و همكاران، دوستان، وخانواده‌هاي ما، همگي شركت‌كننده هستيم.

الكساندر: براي اينكه قرباني نشويم، بايد نرم‌افزارهاي مكمل را در سيستم‌هاي خانگي نصب كنيم.

وي افزود: براي اجتناب از قرباني شدن، بايد گام‌هايي مثبت و مداوم جهتجلوگيري از اين نتيجه برداريم. ما همگي بخشي از يك راه‌حل مركب براي يكمشكل مشترك هستيم. همه‌ ما سهم خود را انجام مي‌دهيم تا پيچيدگي دنيايجديدمان را درك كرده و آسيب‌پذيري خود را كاهش دهيم. اگر كاربران درخانه‌ها و دفاتر خود بسته‌هاي نرم‌افزاري مكمل (patch) و به روز رساني‌هايتوصيه شده توسط سازندگان را دانلود و نصب كنند، بسياري از مسائلي كه ما راشب‌ها و اواخر هفته سر كار نگه مي‌دارند حل خواهند شد.

فرماندهي سايبري ارتش آمريكا تأكيد كرد: اين چيز تازه‌اي نيست، خيليدشوار است كه نگاهمان به امنيت همانند نگاهمان به قفل و ميله و نگهبانباشد. امنيت هميشه ناراحت‌كننده است و اين ناراحتي در فضاي سايبر بيش ازديگران مشهود است چرا كه "به روز بودن " مستلزم صرف وقت است. با اين حال،هزينه‌ حمله‌ موفق خيلي بيشتر از هزينه‌ اتصال و استفاده از نرم‌افزار وسخت‌افزار براي متصل بودن است.

به گفته الكساندر، برقراري امنيت نيازمند استانداردها و اصطلاحاتمشترك و به اشتراك‌گذاري حجم‌هاي عظيمي از اطلاعات به موقع است، ما درفرماندهي سايبري همكاري‌هاي نظامي و اطلاعاتي قوي و آزمايش ‌شده‌اي باهم‌پيمانامان داريم كه در شكل دادن به يك تصوير عملياتي مشترك كمك مي‌كندو ما در صدديم اين حلقه‌ همكاري‌ها را گسترش دهيم. هيچ يك از ما آن‌قدراختيار، توانمندي‌، يا منابع در اختيار ندارد كه بتواند به تنهايي كاركند. ما بايد با يكديگر كار كنيم.

تأكيد بر استفاده از برتري‌هاي تكنولوژيكي آمريكا

اين ژنرال آمريكايي در ادامه سخنان خود يادآور شد: بيشتر كارهاي اوليهبراي ساختن اولين شبكه‌هاي اشتراك داده‌هاي كامپيوتري را آمريكا انجامداده و بسياري از نو‌آوري‌ها در بخش‌هاي نرم‌افزار و سخت‌افزار هنوز هم ازاين كشور منبعث مي‌شوند. با اين وجود، پيشگامي ما هرگز صرفاً تكنولوژيكينبوده است.

نقاط ضعف آمريكا در فضاي سايبر ابتدا فرهنگي خواهد بود

وي تأكيد كرد: من متقاعد شده‌ام كه راه‌حل نقاط ضعف ما در فضاي سايبردر وهله‌ اول فرهنگي خواهد بود، ما الزاماً به تكنولوژي "بهتر " نسبت بهديگران در زمينه‌هايي مانند پهناي باند، ذخيره‌سازي، نسخه‌هاي نرم‌افزار،سرعت‌هاي عملياتي، حجم حافظه و غيره نياز نداريم، در هر صورت، برتري‌هايصرفاً تكنولوژيكي احتمالا در دنياي شبكه‌اي ما زياد ديرپا نخواهند بود.

فرمانده سايبري ارتش آمريكا در ادامه گفت: برتري ما بايد در نحوه‌كنار هم گذاشتن اين ابزارها در سيستم‌ها نهفته باشد؛ بويژه سيستم‌هايافراد، پروتكل‌ها، و ماشين‌هايي كه بتوانند به طور قابل اطميناني در كناريكديگر به سرعت كار كنند تا ضعف‌ها را شناسايي كنند، اطلاعات را به اشتراكبگذارند، ريسك‌ها را ارزيابي نمايند، تدابيري را توصيه نمايند وراه‌حل‌هاي جديد را بكار بگيرند.

وي افزود: اگرچه فرماندهي سايبري آمريكا اختياري در رفع نيازمندي‌هايخود نخواهد داشت اما ما در تعريف نيازمندي‌ها به فرماندهي راهبردي آمريكاكمك خواهيم كرد. ما همچنين در فرماندهي سايبري در "چهارچوب امنيت پايدار "شركت خواهيم كرد. اين چهارچوب گروهي متشكل از نمايندگان وزارت‌خانه‌هايدفاع و امنيت كشور و مدير امنيت ملي است كه به طور مرتب با سران بخش خصوصيو كارشناسان عرصه‌ سايبر ملاقات‌هايي انجام مي‌دهند.

فرماندهي سايبري آماده است تا با هرگونه حمله سايبري به آمريكا و منافعش مقابله كند

الكساندر با بيان اينكه فرماندهي سايبري آمريكا اين همكاري را برايكمك به بخش خصوصي در پرداختن به تهديد امنيت سايبر اساسي قلمداد مي‌كند،خاطرنشان كرد: اين قرارگاه با "آژانس پروژه‌هاي تحقيقات پيشرفته‌ دفاعي "همكاري كرده و از يك محيط "دامنه‌ سايبري ملي " براي ساختن توانمندي‌هايخود در اين زمينه پشتيباني مي‌كند و بالاخره، يك الزام ديگر ايجادتوانمندي "نيروي كار سايبري " در نيروهاي مسلح است.

فرماندهي سايبري آمريكا در نتيجه گيري سخنان خود با تأكيد بر اينكهمتقاعد شده‌ام كه با ايجاد اين فرماندهي گامي مهم براي ملتمانبرداشته‌ايم، گفت: من فلسفه‌مان درباره‌ مديريت فعالانه‌ شبكه‌ اطلاعاتجهاني را - نه تنها براي دفاع از آن، بلكه براي استفاده از آن به عنوانابزاري جهت كمك به جنگجويان، طراحان و فرماندهان خود بواسطه‌ حفظ وسعتآزادي عمل آنها تا حد ممكن - توضيح دادم و گفتم كه تا جايي كه بتوانيم وهنگاميكه از ما خواسته شود، آماده خو‌اهيم بود تا از توانمندي‌هاي خودبراي مقابله با هرگونه استفاده‌ خصمانه از فضاي سايبري عليه آمريكا، منافعو زيرساخت‌هاي آن، يا دولت‌هاي ديگر استفاده كنيم.

ژنرال الكساندر وعده داد: ما اين فرماندهي جديد را مطابق با تمامقوانين حاكم بر حريم خصوصي و آزادي‌هاي مدني شهروندان آمريكا، و بر اساسرهنمون‌هاي مقامات فرماندهي ملي و در ارتباط نزديك با همكاران عملياتي خوددر وزارت‌هاي خارجه، دفاع، و امنيت كشور، نيروي انتظامي، جامعه‌ اطلاعاتي،و صنعت و دانشگاه به راه انداخته ايم.

وي در پايان سخنان خود خاطرنشان كرد: ما بايد اين كار را درست انجامدهيم، چرا كه معتقدم امنيت ملت ما به آن بستگي دارد. ما تلاش مي‌كنيم اينچالش را حل كنيم تا شايستگي اعتماد شما را داشته باشيم. با كمك و راهنماييشما شكي ندارم كه مي‌توانيم موفق شويم.

فارس
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”