ترکیه: دیگر به اسرائیل اطلاعات نمی دهیم ممکن است برای حمله ب

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ترکیه: دیگر به اسرائیل اطلاعات نمی دهیم ممکن است برای حمله ب

پست توسط hani1459 »

مقامات تل آویومعتقدند توقف شبه کامل تبادل اطلاعات امنیتی محرمانه با ترکیه باعث شده تاتوانمندی های اطلاعاتی اسرائیل در زمینه دست یابی به اطلاعات درباره موشکهای ایرانی کاهش یابد. تصویرترکیه از ارائه اطلاعات امنیتی به اسرائیل خودداری می کند.

به گزارش [External Link Removed for Guests]به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، ترکیه دلیل این اقدام خود رانگرانی از استفاده اسرائیل از این اطلاعات برای حمله احتمالی به ایراناعلام کرده است.

براساس این گزارش، ترکیه به تازگی تبادل اطلاعات محرمانه و امنیتی خود را با اسرائیل تقریبا به طور کامل متوقف کرده است .
این اقدام باعث نگرانی گسترده مقامات تل آویو از تاثیرات منفی آن در روابط دوجانبه با آنکارا شده است.

مقاماتتل آویو معتقدند توقف شبه کامل تبادل اطلاعات امنیتی محرمانه با ترکیهباعث شده تا توانمندی های اطلاعاتی اسرائیل در زمینه دست یابی به اطلاعاتدرباره موشک های ایرانی کاهش یابد.

منابع آگاه در تل آویو گفتند که اسرائیل فشارهای زیادی را بر آمریکا برای دریافت اطلاعات امنیتی از ترکیه اعمال کرده است.

معمولا کشورهایی که روابط نزدیکی با یکدیگر دارند به صورت دوره ای با فاصله مشخص اقدام به مبادله اطلاعاتی امنیتی محرمانه می کنند.

درهمین حال کانال دوم شبکه اسرائیل اعلام کرد نیروی هوایی این رژیم تمرینهای نظامی را برای شبیه سازی حمله به ایران اجرا کرده است.

"نیزدفوری" خبرنگار نظامی کانال دوم تلویزیون اسرائیل این مانور نظامی را یکیاز مانورهای بزرگ نیروی هوایی در چند سال اخیر اعلام کرد و گفت: در اینتمرین، سامانه های پدافند هوایی اسرائیل از جمله سامانه دفاعی پاتریوت،سامانه موشک های حیتس (ضد موشک های بالستیک) ، سامانه موشکی قبه آهنین وموشک های کوتاه برد آزمایش شدند.

در این رزمایش همچنین حملات موشکیاز سوی سوریه، حزب الله لبنان، ایران و حماس، شبیه سازی و درباره مقابلهبا آنها، تمرین هایی انجام شد. سقوط موشک های شهاب 3 ایران به شهرهایاسرائیل نیز از دیگر بخش های این رزمایش بود.

حمله به پایگاه ها وپایانه های پرتاب موشک ، سامانه های راداری سوریه و سامانه های پدافندهوایی این کشور نیز از جمله این تمرین های نظامی اسرائیل به شمار می رود.

عصر ایران
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”