افزایش برد ناوگان نیروی دریایی ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷, ۹:۳۹ ق.ظ
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

افزایش برد ناوگان نیروی دریایی ارتش

پست توسط javadfakoori »

با بكارگيري بالگردهاي هوانيروز صورت مي‌گيرد؛

افزايش برد عملياتي يگان‌هاي دريايي ارتش با تجهيز ناوشكن‌ها به بالگردتصویربا تجهيز ناوشكن‌ها و ناوهاي نيروبر ارتش به بالگردهاي هوانيروز، برد عملياتي يگان‌هاي دريايي در آب‌هاي بين‌المللي افزايش مي‌يابد.

امير دريادار غلامرضا خادم‌ بيغم، جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش در گفتگو با فارس، درخصوص اهميت بكارگيري بالگردهاي هوانيروز در عمليات‌هاي دريايي ارتش اظهار داشت: توان خوبي كه در بالگردهاي هوانيروز وجود دارد مي‌تواند در انجام هر چه بهتر ماموريت‌ها كارساز باشد، بنابراين ما در آينده نزديك با انجام آموزش‌ها و ايجاد تغييرات جزئي در سيستم ناوبري بالگردها، به صورت ثابت از آنها استفاده خواهيم كرد.

بيغم همچنين با بيان اينكه نيروي دريايي ارتش به عنوان يك نيروي راهبردي، وسعت عمليات بسيار گسترده‌اي داشته و در مسافت‌هاي طولاني در عمق درياها به انجام عمليات مي‌پردازد، تصريح كرد: براي حفظ حريم يگان‌هاي نيروي دريايي در جهت انجام ماموريت در منطقه وسيع، بايد ناوشكن‌ها و يگان‌هاي شناور اين نيرو كه مجهز به دك پرواز هستند، به بالگرد تجهيز شوند.

وي در ادامه با بيان اينكه ناوچه‌هاي موشك‌انداز قابليت حمل بالگرد را ندارند، گفت: البته ناوشكن‌هاي چند منظوره و ناوهاي نيروبر سنگين نيروي دريايي ارتش اين قابليت را داشته و تعدادي از ناوشكن‌ها نيز به بالگرد مجهز هستند اما در صدد هستيم تا در آينده نزديك، تمامي ناوهايي كه دك پروازي دارند به بالگرد مجهز ‌شوند.

جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش به سابقه همكاري هوانيروز و نيروي دريايي ارتش در ايام دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: هوانيروز در زمان دفاع مقدس نيز با نيروي دريايي همكاري داشته و براي مثال نقش بالگردهاي هجومي كبري در انهدام سكوهاي نفتي عراق و نيز اسكورت كاروان كشتي‌هاي تجاري ايران فراموش نشدني است.

بيغم افزود: امروزه هم با توجه به توان خوبي كه بالگردهاي هوانيروز دارند، با آموزش خلبان‌ها و تغييرات جزئي در سيستم ناوبري بالگردها به دنبال اين هستيم كه بالگردهاي هوانيروز در عمليات‌هاي مشترك در نيروي دريايي شركت كنند.


[External Link Removed for Guests]
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”