موزه پدافند هوايي كشور تاسیس میشود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷, ۹:۳۹ ق.ظ
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

موزه پدافند هوايي كشور تاسیس میشود

پست توسط javadfakoori »

موزه پدافند هوايي كشور تاسيس مي‌شود

تصویر

مسئول طرح موزه پدافند هوايي گفت: موزه پدافند هوايي كشور در جوار حرم مطهر امام(ره) تاسيس مي‌شود.

امير سرتيپ قاسم فراوان، مسئول طرح تدوين موزه پدافند هوايي در گفتگو با فارس با اشاره به تاسيس اين موزه اظهار داشت: موزه پدافند هوايي براي اولين بار در كنار ساير نيروهاي مسلح، دولت و نهادهاي مردمي در قالب 70 موزه در يك مجموعه در جوار حرم مطهر امام(ره) تاسيس خواهد شد.

وي افزود: اين موزه در نظر دارد اثرات و بركات دفاع مقدس را در غالب آثار فرهنگي، نمايش تجسمي، حسي، شنيداري و ديداري و تجهيزات به عموم نمايش دهد.

مسئول طرح موزه پدافند هوايي ادامه داد: موزه پدافند هوايي يك موزه ماندگار براي نسل‌هاي حال و آينده است كه اثرات جانبازي‌ها و رشادت‌هاي رزمندگان اسلام در مقابل مستكبران را به نمايش خواهد گذاشت.

وي با بيان اينكه موزه پدافند هوايي موزه منحصربفردي خواهد بود، تصريح كرد: با توجه به ويژگي‌هاي خاص پدافند، اين موزه به تمام نيروهاي مسلح تعلق دارد و فقط مختص ارتش نيست. آژيرهاي زمان جنگ، اعلام وضعيت‌ها، اعمال پدافند عامل و دفاع از شهرها، صيانت از فضاي دريايي خليج‌فارس، تنگه هرمز و درياي عمان، حفاظت از كاروان‌هاي كشتي‌هاي تجاري و نظامي و كاروان‌هاي هوايي و حفاظت از چرخه صادرات نفت از اقدامات پدافند در زمان جنگ تحميلي بوده است.

امير فراوان در خصوص ويژگي‌هاي اين موزه اظهار داشت: چگونگي دفاع پدافند هوايي از كل فضاي ايران در اين موزه به نمايش گذاشته خواهد شد و اين موزه از نظر اينكه براي اولين بار تاسيس مي‌شود منحصربفرد است.

مسئول طرح موزه پدافند هوايي در پايان خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه بحث ساماندهي فرماندهي كنترل صرفا در پدافند هوايي صورت مي‌گرفت، نمايش آن در موزه از جذابيت‌هاي خاصي برخوردار است.پورتال ارتش
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”