حمله به ايران خطرناك تر از پذيرش ايران هسته اي است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

حمله به ايران خطرناك تر از پذيرش ايران هسته اي است

پست توسط victory67 »

تازه ترين ارزيابي اطلاعاتي امريكا؛
حمله به ايران خطرناك تر از پذيرش ايران هسته اي است
خبرگزاري فارس: آخرين برآورد اطلاعاتي دولت امريكا حاكي از آن است كه جامعه اطلاعاتي اين كشور خطر حمله به ايران را بسيار بيشتر از خطر پذيرش ايران هسته اي مي داند.

تصویر

به گزارش گروه "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس به نقل از ايران هسته اي هفته نامه امريكايي تايم امروز در مقاله اي با اشاره به اين مطلب آورده است: «ساختار نظامي امريكا پيامدهاي شروع يك جنگ با ايران را بسيار خطرناك تر از تهديدي مي دانند كه الان برنامه هسته اي ايران در بر دارد. ارزيابي دستگاههاي اطلاعاتي امريكا اين است كه ايران در عين حال كه از برنامه هسته اي خود براي رسيدن به توانمندي تسليحات هسته اي استفاده مي كند واقعا تصميمي براي ساخت چنين تسليحاتي ندارد».

انتشار ارزيابي اطلاعاتي سال 2010 كه به نوعي بازنويسي ارزيابي سال 2007 است به دليل فشار برخي محافل تندرو در واشينگتن بارها به تعويق افتاده بود و گزارش منابع غربي نشان مي دهد كه احتمالا بايد منتظر برآورد سال 2011 بود.

تايم در ادامه گزارش خود به دلايل مخالفت امريكا با حمله به ايران پرداخته و نوشته است: «گيتس مانند اوباما تاكيد كرده است كه گزينه نظامي همچنان روي ميز باقي مي ماند اما دولت اوباما براي شروع يك جنگ جديد در خاورميانه نه توجيه قانوني و نه حمايت بين المللي با خود دارد. چنين جنگي ممكن است پيامدهاي فاجعه باري براي امنيت منطقه اي و اقتصاد جهاني در بر داشته باشد و احتمالا موضع داخلي رژيم ايران را تقويت و باعث گسترش نفوذ منطقه اي ان كه از زمان اشغال عراق بيشتر شده است مي شود».

اشاره تايم به مجادله اي است كه دو روز قبل ميان نتانياهو و گيتس رخ داد و طي آن گيتس با پيشنهاد نتانياهو مبني بر در پيش گرفتن استراتژي «ايجاد يك تهديد نظامي معتبر عليه ايران» مخالفت كرد.

تايم نوشته است كه اين نگاه گيتس طرفداران زيادي در دولت امريكا دارد: «در دولت اوباما كساني هستند كه معتقدند اگر قرار است اقدام نظامي صورت نگيرد تهديد به اقدام نظامي موثر خواهد بوداما در اين باره نيز ترديد وجود داردزيرا بعيد است كه ايراني ها در سايه تهديد نظامي به مذاكره تن بدهند».
انتهاي پيام/ك
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 120
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۹, ۵:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 141 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

Re: حمله به ايران خطرناك تر از پذيرش ايران هسته اي است

پست توسط mortaza-iri »

چه خوب بالاخره یه چیزو فهمیدن!
رهبر انقلاب: عاملان جنایت اخیر(شهادت شهید مصطفی احمدی روشن) را مجازات خواهیم کرد...
انشاءالله.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: حمله به ايران خطرناك تر از پذيرش ايران هسته اي است

پست توسط victory67 »

با خطرناك توصيف كردن حمله به ايران؛
هاآرتص: ايران "باثبات " است با حمله باثبات‌تر مي‌شود
خبرگزاري فارس: يك روزنامه صهيونيستي در خصوص پيامدهاي احتمالي حمله به ايران هشدار داد و اعلام كرد كه نظام ايران بسيار باثبات است و هرگونه حمله به اين كشور بسيار خطرناك خواهد بود.

تصویر

به گزارش فارس، روزنامه صهيونيستي هاآرتص در مقاله‌اي به قلم "گيدئون لوي " در ارتباط با اقدام نظامي عليه ايران هشدار داد كه هرگونه حمله نظامي به ايران پيامدهاي بسيار خطرناكي دارد و "فاجعه‌بار " خواهد بود.
اين روزنامه صهيونيستي در ابتداي گزارش خود اينگونه نوشت كه لحظه‌اي پس از دوره انتخابات كنگره‌ آمريكا، لحظه‌اي قبل از دوره انتخابات رياست‌جمهوري، پنجره كوچكي از فرصت براي تصميم‌گيري مهيا مي‌شود. احتمالاً يك فصل بي‌مانند و بي‌مثال از خطرات باشد. طبق معمول، حمله به تأسيسات هسته‌اي ايران و فرآيند صلح در دستور كار قرار خواهد داشت.
هاآرتص با ذكر اين موضوع ادامه داد: بمباران كردن ايران بسيار خطرناك است. دولت ايران باثبات است و اگر اين كشور بمباران شود، ثبات بيشتري نيز پيدا خواهد كرد پس هر آن‎كس كه تمايل دارد به تقويت ثبات ايران كمك كند، ما او را دعوت مي‌كنيم تا ايران را بمباران كند. هر آن‎كس كه مي‌خواهد اتحاد مردم ايران را با دولت اين كشور بيشتر كند ما او را دعوت مي‌كنيم تا ايران را تهديد به حمله كند و هر كه مايل است تا ايران را وادار به ساخت بمب هسته‌اي كند، دعوت مي‌كنيم تا ايران را بترساند.
نويسنده اين روزنامه اينگونه مي‌نويسد كه شكست در حمله به ايران، فاجعه‌بار خواهد بود و يك روز پس از تصميم‌‌گيري براي حمله به ايران يك سناريوي وحشتناك به وجود مي‌آيد.
هاآرتص به موضع سخت رژيم صهيونيستي براي حمله به تأسيسات هسته‌اي ايران اشاره كرد و اينگونه نتيجه‌گيري كرد كه پرخطرترين فرآيندي كه در سال‌هاي اخير در تل‌آويو رخ داده است اين است كه رژيم صهيونيستي عقلانيت نداشته است. مدت‌هاي بسيار زيادي است كه رژيم صهيونيستي تشخيص نمي‌دهد كه چه امري به نفع آن و چه امري به ضرر آن است. جدي‌ترين زياني‌ كه رژيم صهيونيستي به منافع خود وارد مي‌آورد، توسط اقدامات خود اين رژيم به وجود آمده است.
به عقيده نويسنده اين مقاله، تنها راه رهايي از آنچه خطر ايران طي دو يا سه سال آتي ناميد، پيگيري صلح [مصالحه] با آن است. به‎رغم آسان بودن راهكار، مي‌توان يك سناريوي غيرواقعي ديگر را نيز متصور شد و آن عبارت است از اينكه اسرائيل با سوريه كنار بيايد و يك توافق‎نامه صلح ميان آنها امضا شود تا به اين ترتيب، [دمشق] ايران را به‎عنوان يك همپيمان راهبردي مهم از دست بدهد يا اينكه اسرائيل، تركيه را با صلح به طرف خود بازگرداند به‎ويژه اينكه [آنكارا] يك همپيمان راهبردي مهم براي تل‌آويو در خاورميانه محسوب مي‌شود.
انتهاي پيام/++
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”