رزمايش مدافعان آسمان ولايت3

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

رزمايش مدافعان آسمان ولايت3

پست توسط sinaset »

جمالي/ امير ميقاني خبر داد:
25 آبان؛ آغاز رزمايش بزرگ پدافند هوايي در كل كشور
خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) از آغاز رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت3 در روز 25 آبان خبر داد.
 تصویر 
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، امير خلبان احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) صبح امروز در نشست خبري با اعلام اين خبر گفت: رزمايش مدافعان آسمان ولايت3 با حضور يگان‌هاي پدافند هوايي نيروهاي مسلح به منظور ارتقا توان پدافندي در آسمان كل كشور برگزار خواهد شد.

وي همچنين از تست و آزمايش برخي تجهيزات جديد قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در اين رزمايش بزرگ خبر داد.
اخبار تكميلي متعاقبا ارسال مي‌شود.
انتهاي پيام/ب
منبع فارس نیوز
======

بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) گفت: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود.
 تصویر 

به گزارش گروه دفاع و امنيت مشرق، امير خلبان احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) که صبح امروز يکشنبه در نشست خبري حضور يافته بود، با بيان اينکه رزمايش مدافعان آسمان ولايت 3 از اواسط اين هفته آغاز خواهد شد، اضافه کرد: در اين رزمايش که در سراسر ايران اسلامي برگزار مي شود، نيروهاي ارتش جمهوري اسلامي ايران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نيروي انتظامي و نيروهاي آموزش ديده مردمي حضور فعال خواهند داشت.
وي همچنين تست چند نوع موشک پدافندي زمين به هوا، تست سامانه هاي بومي و توجه بيشتر به جنگ الکترونيک را از ديگر ويژگي‌هاي اين رزمايش برشمرد.
اخبار تکميلي متعاقبا ارسال خواهد شد.


منبع مشرق نیوز
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط mm1990 »

به امید تست گرم s-300 ساخت ایران
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط sinaset »

مشروح/ امير ميقاني در نشست خبري اعلام كرد:
افزايش برد رادارهاي پدافند هوايي به 3000 كيلومتر
خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به پيشرفت‌هاي اين قرارگاه در امر طراحي و ساخت رادار گفت: به زودي رادارهاي پدافند هوايي به برد 3000 كيلومتر خواهد رسيد.
 تصویر 
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، اميرخلبان احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) صبح امروز در نشست خبري كه به منظور تشريح اهداف رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت 3 كه از 25 آبان به مدت پنج روز در گستره آسمان كل كشور برگزار خواهد شد، ماموريت اصلي اين قرارگاه را حفاظت از قلمرو هوايي كل كشور با به كارگيري يگان‌هاي تحت تابعيت و نيز يگان‌هاي تحت عملياتي خود عنوان كرد.

* برگزاري 5 رزمايش مهم در مناطق پدافندي كشور طي ماه‌هاي اخير

ميقاني با بيان اينكه برگزاري رزمايش از جمله اقدامات ساليانه قرارگاه پدافند هوايي در سطح گروه‌هاي پدافندي و مناطق پدافندي محسوب مي‌شود، گفت: امسال 5 تمرين تاكتيكي در مناطقي مانند تهران (فردو)، نطنز، بوشهر و غرب كشور انجام شد كه اين رزمايش‌ها مانند يك نبرد حقيقي صورت گرفت.
وي با اشاره به رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت 3 تصريح كرد: اين براي اولين بار است كه چنين رزمايش بزرگي در جغرافياي كل كشور با به كارگيري تمام يگان‌هاي پدافندي نيروهاي مسلح كه تحت كنترل عملياتي قرارگاه پدافند هوايي هستند، اجرا مي‌شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) رزمايش مدافعان آسمان ولايت 3 را داراي سه مرحله عنوان كرد و گفت: در مرحله اول و در پي تشديد اقدامات جنگ رواني دشمن و نيز فعاليت‌هاي شناسايي آنها نيروهاي واكنش سريع ما حركت خود را به سمت مناطق عملياتي با سرعت شروع كرده و در مناطق از پيش تعيين شده مستقر مي‌شوند و همزمان با آن يگان‌هاي جمع‌آوري اطلاعات نيز وارد عمل مي‌شوند.
ميقاني با اشاره به اينكه در همين مرحله، يگان‌هاي رعب و فريب ما در ابعاد موشكي، راداري و توپخانه‌اي در منطقه مستقر مي‌شوند، گفت: گسترش شبكه‌هاي ديده‌باني كل كشور شامل هزاران پست ديده‌باني از ديگر اقدامات در مرحله اول اين رزمايش خواهد بود.
وي تصريح كرد: در مرحله دوم دشمن دست به فعاليت‌هاي شناسايي و نيز اخلال بر روي سامانه‌هاي ما مي‌زند كه نيروهاي ما نيز به عمليات مقابله با اخلال‌گرهاي دشمن و نيز جمع‌آوري اطلاعات انبوه از هواپيماهاي آنها خواهند پرداخت كه در اين مرحله دشمن به وسيله پرنده‌هاي با سطح مقطع راداري كم به سامانه‌هاي پدافند هوايي حمله مي‌كند كه اين پرنده‌ها توسط ديده‌بان‌ها و سامانه‌هاي كشف، شناسايي شده و اقدامات عليه آنها توسط هواپيماها يا آتشبارهاي موشكي صورت مي‌گيرد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به مرحله سوم اين رزمايش گفت: با توجه به عدم موفقيت دشمن در مراحل قبلي آنها دست به هجوم انبوهي از هواپيماهاي با سرنشين، بدون سرنشين و موشك‌هاي كروز به مناطق هسته‌اي و حساس كشور ما مي‌زنند كه در اين مرحله سامانه‌هاي موشكي زمين به هواي ما كه امروز در اكثر مناطق كشور مستقر هستند،‌چه در زمينه رادار، چه موشكي و چه توپخانه كه كاملا بهينه، به روز و مجهز به سامانه‌هاي الكترو اپتيك شده‌اند حجم آتش انبوه خود را متوجه حملات دشمن خواهند كرد و در پايان اين مرحله نقاط ضعف و قوت مسئولين، تجهيزات و تاكتيك‌ها مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

* ايجاد انسجام ميان يگان‌هاي پدافندي نيروهاي مسلح

ميقاني در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با بيان اينكه ما در اين رزمايش دو هدف عمومي و خاص را دنبال مي‌كنيم، اضافه كرد: در زمينه اهداف عمومي پدافند كل كشور و همه يگان‌هاي پدافند هوايي نيروهاي مسلح اعم از ارتش، سپاه و نيروي انتظامي مشاركت دادند و به همين دليل يكي از اهداف مهم ما ايجاد انسجام و هماهنگي در ميان اين يگان‌ها است.
وي با تاكيد بر اينكه امروز قريب به اتفاق سامانه‌هاي پدافند هوايي بهينه شده و يا سامانه‌هاي جديد طراحي و ساخته شده‌اند، ارزيابي اين سامانه‌ها را يكي ديگر از اهداف اين رزمايش دانست و افزود: يكي از سامانه‌هاي مورد استفاده در اين رزمايش سامانه ضد ضدالكترونيك هستند و نيز تمرين عمليات‌هاي جنگ رواني، تاكتيك‌هاي جنگ ناهمگون،‌انتقال تجربه از نسل‌هاي قديمي به جوانان، ارزيابي توانمندي فرماندهان و مسئولان صف و ستاد، ارزيابي عملكرد يگان‌ها، ارتقاء روحيه سلحشوري، نمايش صلابت و اقتدار و نيز شناسايي نقاط ضعف و قوت از جمله اهداف ما در بخش عمومي خواهد بود.

* تست و ارزيابي سامانه كشف و ضدكروز كشور در رزمايش

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در خصوص اهداف خاص نيز گفت:‌ ما در اين رزمايش شبكه كشف و ضدكروز خود را مورد ارزيابي قرار داده و سامانه‌هاي فرماندهي و كنترل هوشمند را كه نسبت به سال گذشته متحول شده است، مورد تست و آزمايش قرار خواهيم داد.
ميقاني در پاسخ به سؤالي در خصوص برخي اخبار مبني بر تست قريب‌الوقوع سامانه برد بلند ايران مشابه سامانه موشكي اس 300 گفت: ما در بحث سامانه‌هاي موشكي اقدامات خوبي چه در زمينه بهينه‌سازي و چه در زمينه طراحي و ساخت داشته‌ايم كه براي مثال سامانه‌هاي ارتفاع كم بهينه‌ شده‌اند و برخي سامانه‌هاي موشكي ارتفاع متوسط مانند سام 6 و هاگ كاملا به روز شده‌اند و سامانه هاگ ما امروز علاوه بر توان تحرك به صورت كاملا ديجيتال درآمده و از لحاظ جنگ الكترونيك نيز پيشرفت‌هاي خوبي داشته‌ايم.
 [External Link Removed for Guests] * نسل جديد سامانه موشكي اس 200 تا بهمن ماه امسال آماده مي‌شود

وي همچنين در خصوص سامانه‌هاي موشكي برد بلند گفت: ما در اين خصوص در زمينه سامانه‌هاي HQ و S200 پيشرفت‌هاي خوبي داشته‌ايم كه سامانه S200 ما تاكنون به صورت چند ساعته عمل مي‌كرد اما توانسته‌ايم اين سامانه را به صورت شبانه‌روزي درآوريم و بهمن امسال نيز فاز دوم بهينه سازي اين سامانه اجرا خواهد شد كه در پي آن علاوه بر تقويت رادار،‌سامانه S200 به صورت تمام ديجيتال درخواهد آمد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با بيان اينكه امروز طراحي و ساختار دوش‌پرتاب در كشور كاملا بومي شده و به توليد انبوه رسيده است، خاطرنشان كرد: در زمينه سامانه‌هاي موشكي ارتفاع كم سامانه موشكي مرصاد را داشتيم كه در ورژن جديد برد و ارتفاع آن افزايش يافته و دو برابر خواهد شد.

سامانه برد بلند پدافند هوايي ما مشابه پيشرفته‌ترين انواع آن در جهان است

ميقاني همچنين با بيان اينكه در زمينه سامانه‌هاي موشكي برد بلند نيز پيشرفت‌هاي خوبي داشتيم،‌خاطرنشان كرد: اين امر امروز مراحل پاياني خود را مي‌گذارند.
وي ادامه داد: البته ما براي ساخت اين سامانه انواع پيشرفته‌ترين سامانه‌هاي برد بلند دنيا را مورد مطالعه قرار داديم و امروز كار طراحي اين سامانه به پايان رسيده و در مرحله ساخت نيز پيشرفت‌هاي خوبي داشتيم كه در آينده نزديك اعلام خواهد شد.

* استقرار سامانه‌هاي ضدكروز در مناطق متعدد رزمايش

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در خصوص سامانه‌هاي موشكي كروز نيز گفت: اين موشك‌ها به دليل آنكه در سطح پايين حركت مي‌كنند قابليت پنهان‌كاري دارند كه براي كشف آنها شبكه‌ ضدكروز را طراحي و مستقر كرده‌ايم.
ميقاني در خصوص شبكه ديده‌باني كشور نيز با اشاره به بكارگيري نيروهاي بسيجي در اين خصوص گفت: امروز ما داراي هزاران پست ديده‌باني هستيم كه افراد مجهز به سامانه‌هايي شدند كه مي‌توانند اطلاعات خود را در كوتاه‌ترين زمان ممكن به صورت ديتا به مراكز فرماندهي و كنترل منتقل كنند.

* اسرائيل در حد و قواره تهديد جمهوري اسلامي ايران نيست

وي در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به سؤالي در خصوص تهديدات رژيم صهيونيستي عليه كشورمان تاكيد كرد: اين رژيم رزمايش‌هاي مختلفي برگزار مي‌كند كه علاوه بر حفظ آمادگي خود به دنبال ايجاد جنگ رواني است اما آنها حتي نتوانستند از پس حزب‌الله و حماس كه تنها جلوه‌اي از قدرت ما هستند، بربيايند بنابر اين در حد و قواره تهديد عليه جمهوري اسلامي ايران نيستند.

 [External Link Removed for Guests] 
* افزايش برد رادارهاي پدافندي به 3000 كيلومتر

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا در ادامه به موضوع پيشرفت‌هاي راداري كشور اشاره كرد و گفت: چند سال قبل ساخت رادار ملي زمينه‌اي براي توانمندي‌هاي آينده شد به طوري كه ما امروز هر راداري را با هر برد و يا فركانس در حالت‌هاي اكتيو يا پسيو در داخل مي‌سازيم و اگر در گذشته حداكثر برد رادارهاي ما 400 كيلومتر بود امروز اين مژده را مي‌دهيم كه ما ساخت سامانه راداري با شعاع 3000 كيلومتر را در دست داريم كه به اين ترتيب تمام پرنده‌هاي اطراف كشور را با سطح راداري پايين شناسايي خواهيم كرد.


* صلح و آرامش پيام رزمايش مدافعان آسمان ولايت به كشورهاي منطقه است

ميقاني كشورهاي همسايه ايران را كشورهاي دوست و برادر دانست و گفت: توانمندي ما در راستاي تقويت و پشتيباني از اين كشورها خواهد بود و صحبت‌هايي كه گاها در خلاف اين جهت مطرح مي‌شود به منظور ايران‌ هراسي در منطقه است اما ما معتقديم تنها مزاحم منطقه ما رژيم صهيونيستي است كه اگر اقتدار ايران نبود بسياري از كشورهاي منطقه را مي‌بلعيد.
وي با بيان اين جمله كه "آماده جنگ باش اگر طالب صلحي "‌ گفت: البته رزمايش براي متجاوزين نيز داراي پيام‌هايي است كه به آنها مي‌گويد اگر نسبت به كشور ما متعرض شوند، ما دست و پاي آنها را قلم كرده و آنها نيز نتيجه‌اي جز شكست، پشيماني و اتلاف سرمايه نخواهند داشت.


* روسيه، هدف آمريكا از ايجاد سپر موشكي در تركيه

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر قصد آمريكا از ايجاد سپر موشكي در تركيه، تركيه را كشور مسلمان، دوست و برادر ايران دانست و افزود: ‌اين كشور، روسيه، ايران و سوريه را از ليست تهديدات خود خارج كرده و هدف آنها از ايجاد سپر موشكي در تركيه بيشتر در رابطه با موشك‌هاي هسته‌اي است كه در حقيقت براي مقابله با روسيه صورت مي‌گيرد.
ميقاني در پايان با اشاره به توان بالاي پدافند هوايي كشور گفت: پدافند هوايي ما امروز داراي سامانه‌هاي موشكي متحرك و توانمند، سامانه‌هاي جمع‌آوري اطلاعات و پدافند غيرعامل مناسب است كه توانايي برگزاري رزمايش‌هاي مشترك با كشورهاي دوست و همسايه را دارد.
انتهاي پيام/ب
منبع خبرگزاری فارس
(اضافات دو عکس پایانی ، مربوط به رزمایش های گذشته)
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط میهن پرست »

امیدواریم تست موشک برد بلند ایرانی تمام رسانه های غربی رو شکه کنه.انشالله خبرش رو تو همین سات بریم و به هم دیگه تبریک بگیم.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Junior Poster
Junior Poster
پست: 158
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸, ۲:۰۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 313 بار

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط f-35 »

دوستان این تجهیزات ضد ضد الکترونیک یعنی چی؟ کسی مثالی می تونه بزنه؟
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط saeedjiji »

f-35 نوشته شده:دوستان این تجهیزات ضد ضد الکترونیک یعنی چی؟ کسی مثالی می تونه بزنه؟منظور از تجهیزات ضد جمینگ دشمن هست،


تجهیزاتی که از نفوذ یا اخلال دشمن در سامانه های الکترونیکی جلوگیری کنه؛

(البته نمیدونم درست منظور سوالتون رو متوجه شدم یا نه تصویر )
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷, ۹:۳۹ ق.ظ
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط javadfakoori »

ECM : ELECTRNIC COUNTER MEASURES : یعنی جنگ الکترونیک

ECCM : ELECTRONIC COUNTER COUNTERMEASURES یعنی ضد جنگ الکترونیک

به مجموعه اقداماتی گفته میشه که برای رفع جنگ الکترونیک دشمن به کار میره, مثلا یک هواپیما با غلاف ECM در کار پدافند اخلال میکنه که این رو همونطور که گفتم ECM میگن ولی نفرات پدافند برای رفع این اخلال که در مواقعی تغیر فرکانس مورد استفاده ی رادار هست ( برای مثال ) وارد عمل میشن و به این میگن ECCM ! مقوله ی ضد جنگ الکترونیک فقط بازی با فرکانس ها نیست مثلا در زمان صلح فرماندهان ارشد نیرو ها اقدامات و دستور العمل هایی رو برای سایر فرماندهان مشخص میکنند که هنگامی که این مشکل پیش اومد و کلیه ی سیسیتم های ارتباطی قطع شد فرمانده ی یگان مربوطه چه اقداماتی باید انجام بده و در اصل به عنوان فرمانده ی کل ارتش مسئولیت همه ی امور رو به عهده میگیره و این فقط زمانی هست که همه ی ارتباط ها به کل قطع شده باشه و و یا فرصت بازیابی نیست مثلا دشمن روی منطقه ای از کشور مثل پدافند جنوب غرب اخلال ایجاد میکنه حالا فرمانده ی پدافند جنوب غرب به عنوان نماینده پدافند کل کشور روی اون منطقه نظارت میکنه و دستور العمل هایی رو که در زمان صلح ابلاغ شده و در رزمایش ها تمرین شده در جنگ واقعی به کار میبره...!


امیدوارم مفید واقع شده باشه
شب خوش
تصویر
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط sinaset »

بزرگترین رزمایش پدافند هوایی کشور فردا آغاز می شود
بزرگترین و گسترده ترین رزمایش قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با عنوان "مدافعان آسمان ولایت 3" از فردا در مناطق عمومی و عملیاتی کل فضای میهن اسلامی برگزار می شود.

 [External Link Removed for Guests]   گزارش خبرگزاری مهر، این رزمایش بزرگ با تاکید بر مولفه های دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران و در راستای ارتقاء توان رزمی شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور، انجام تمرین های تاکتیکی، تدابیر عملیاتی پیش بینی شده در طرح های پدافندی و به منظور آمادگی هر چه بیشتر در مقابله با تهدیدهای احتمالی فضای میهن اسلامی به ویژه مراکز جمعیتی، حیاتی، حساس و هسته ای کشور به اجرا در می آید. 

رزمایش بزرگ و سراسری "مدافعان آسمان ولایت 3" در گسترده ای به وسعت مرزهای ایران اسلامی با بهره گیری از توان رزمی شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه پدافند هوایی کشور در قالب مرکز عملیات پدافند هوایی، مراکز عملیات منطقه ای، کنترل گزارش ها، پست های فرماندهی منطقه ای اصلی و فرعی، یگان های عملیاتی پدافندی موشکی و توپخانه ای، هواپیماهای شکاری رهگیر و سامانه های شنود الکترونیکی همراه با یگان های پدافند هوایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل سامانه های موشکی و جنگ افزارهای توپخانه ای و پست های دیده بانی نیروی انتظامی و بسیج، پیش بینی شده در سازمان رزم طرح رزمایش، تحت فرماندهی کنترل و هدایت عملیایت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) برگزار می شود.
 [External Link Removed for Guests] 
در اجرای این رزمایش گسترده علاوه بر بکارگیری سامانه های پیشرفته موشکی و توپخانه ای پدافند هوایی و سامانه های راداری متنوع موجود در شبکه و کنترل یکپارچه پدافند هوایی و انواع هواپیماهای شکاری رهگیر نیروی هوایی ارتش، مولفه های مهم دیگری همچون بکارگیری تاکتیک هاینوین دفاعی، تحرک و جابجایی یگان های واکنش سریع در مقابله با نبردهای ناهمگون و نامتقارن، ایجاد هماهنگی بیشتر بین نیروهای پدافند هوایی ارتش و سپاه در برقراری امنیت و پوشش کامل پدافندی مراکز حیاتی و حساس کشور به ویژه مراکز هسته ای و بکارگیری و ارزیابی عملیاتی و فنی سامانه های پدافند هوایی ساخت و تولید صنایع داخلی برای اولین مرتبه، مورد توجه قرار گرفته است.

این رزمایش در راستای برنامه های عملیایت سالیانه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) و ارتقاء توان بازدارندگی برگزار می شود و پیام آن صلح و امنیت برای کشورهای منطقه و جهان است.

رزمایش بزرگ "مدافعان آسمان ولایت 3" در سه مرحله تاکتیکی و طی 5 روز متوالی برگزار می شود.
منبع خبرگزاری مهر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط saeedjiji »

دوستان مگه به جز سامانه s300 روسی چه سامانه ی پدافند دور برد دیگه ای وجود داره؟
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 801
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ آبان ۱۳۸۵, ۸:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7452 بار
تماس:

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط DJ Dani »

موشک S-200 ولگا با نام ناتو SAM-5 گامون که یک موشک هدایت راداری می باشد و مخصوص هدف قرار دادن هواپیماهای سنگین و در ارتفاعات بالا می باشد ( در طی جنگ سرد تعدادی از این موشک ها برای نابودی دسته های پرواز جنگنده های غربی به کلاهک هسته ای مجهز بودند) که اختیار ارتش می باشد و موشک هدایت رادیویی SAM-2 که دیگر امروزه حرفی برای گفتن ندارد و در طی جنگ پادهای فانتوم ها به راحتی قفل این موشک را می شکستند در سازمان رزم نیروی هوایی سپاه موجود است.
البته نوع چینی سام 2 تحت HQ-2 و ایرانی آن نیز به نام صیاد در سازمان رزم ایران وجود دارد که در کنار S-300 ( البته نه نوع روسی!...احتمالا HQ-9) به عنوان موشک های پدافندی ارتفاع بالا مورد استفاده قرار می گیرند.
البته با ارتفاء انجام شده امکان دارد موشک سام 5 توان هدف قرار دادن جنگنده ها را داشته باشد اما در صورت شلیک پیاپی شاید بتوان به عنوان سپر دفاع موشکی در برابر موشک بالستیک استفاده کرد (در این مورد به هیچ عنوان مطمئن نیستم)
این مجموعه را موشک های ارتفاع متوسط Hawk (نوع ایرانی آن با نام مرصاد) و SAM-6 گاینفال و البته موشک های ارتفاع پایین Tor-M1 و راپیر و یک نوع موشک دیگر که به خاطر ندارم پوشش می دهند.
در کنار آنها صدها رادار کنترل و توپ توپخانه ضد هوایی مانند توپ های اوریکلن و ZU-23 و موشک های دوش پرتاب نیز وجود دارد.
در بخش ناوگان دریایی نیز موشک سطح به هوای استاندارد 1 و توپ های ضد هوایی وجود دارد که به آنها می توان موشک های دوش پرتاب SAM-7 , استرلا , ایگلا و اگر استینگری از زمان جنگ باقی مانده باشد اضافه کرد.
در بخش موشک های دوش پرتاب نیز نوع ایرانی میثاق وجود دارد.
موفق باشید.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط sokuteasemuni »

فرمانده عمليات قرارگاه پدافند هوايي تاكيد كرد:


آمادگي موشك‌هاي پدافند هوايي براي سرنگوني هرگونه هواگرد متجاوز

[External Link Removed for Guests] معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) تاكيد كرد: موشك‌ها و سامانه‌هاي قدرتمند پدافند هوايي در راه حفظ آرمان‌ها و اعتقادات، آماده نابود كردن هر نوع هواگرد بيگانه است.


تصویر


به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، در حالي كه تنها چند ساعت تا آغاز بزرگترين رزمايش پدافند هوايي با عنوان "مدافعان آسمان ولايت 3 " باقي مانده است، سرهنگ ابوالفضل فرمهيني معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در گفت‏وگويي تفصيلي، ضمن تشريح اهداف و برنامه‌هاي اين رزمايش، با اشاره به حضور برخي كشورهاي فرامنطقه‌اي در خاورميانه و خدشه‌دار شدن امنيت عمومي در اين منطقه، اظهار داشت: اولين پيام رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت3، پيام صلح و دوستي براي كشورهاي منطقه بوده و اين رزمايش نشان‌دهنده توانمندي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در حفظ امنيت خود و حتي كشورهاي منطقه خواهد بود.

* به كوچكترين اشتباه دشمن، بزرگترين پاسخ‌ها را خواهيم داد

فرمهيني با بيان اينكه برگزاري اين رزمايش‌ها نشان‌دهنده عدم نياز به كشورهاي فرامنطقه‌اي در تامين امنيت منطقه خواهد بود، تاكيد كرد: پيام ديگر اين رزمايش دربرابر بدخواهان جمهوري اسلامي ايران اينست كه قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌ الانبياء‎(ص) در حفظ امنيت و دفاع از آسمان مقدس جمهوري اسلامي ايران كاملا جدي و مصمم بوده و به كوچكترين اشتباه دشمن، بزرگترين پاسخ‌ها را خواهد داد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تدابير اخذشده از سوي قرارگاه پدافند هوايي خاتم ‌الانبياء(ص) در برابر تهديدات هرچندوقت يك‎بار امريكايي‌ها عليه جمهوري اسلامي ايران گفت: آمريكايي‌ها هرازچندگاهي اقدام به بيان جملات تهديد آميز مي‌كنند و مي‌گويند كه گزينه‌هاي ديگري غير از تحريم، در برابر جمهوري اسلامي به‎روي ميز دارند.
معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) با بيان اينكه اين نوع گفتار امريكايي‌ها براساس استراتژي "لبه پرتگاه " يا بزرگ‎نمايي تهديد سخت بيان مي‌شود، اضافه كرد: استراتژي لبه پرتگاه اولين بار توسط جان فاستر دالس وزير جنگ وقت آمريكا در آغاز جنگ سرد با شوروي سابق استفاده شد و اين استراتژي در جايي به‎كار مي‌رود كه استفاده كننده آن بر اين باور باشد كه از طريق يك تهديد جدي داخلي و خارجي، هدف مورد نظر را به كناره‌گيري از مواضع خود وامي‌دارد.
وي با بيان اينكه در واقع اين استراتژي هدايت بحران به سوي جنگ است و نه آغاز جنگ، ادامه داد: اعزام مكرر ناوهاي هواپيمابر آمريكا به خليج فارس، به كار بردن لحن تند در بيانيه‌ها و سخنراني‌ها به گونه‌اي كه احتمال جنگ عليه ايران احساس شود نيز از مصاديق به‏كارگيري اين استراتژي است.

* شواهد نشان مي‌دهد كه تهديدات امريكا عليه ايران عملي نخواهد شد

معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) تاكيد كرد: البته علي‎رغم اين اظهارات، هرگز از جنگ خبري نيست و اين يك ترفند در غالب عمليات رواني است.
فرمهيني همچنين با اشاره به گرفتاري‌هاي مكرر امريكايي ها در باتلاق عراق و افغانستان، افزود: به دلايل مختلف امريكايي‌ها فاقد توان و جرات حمله به ايران در شرايط كنوني هستند.
وي خاطرنشان كرد: البته ما نظامي هستيم و حساب و كتابهاي سياسي تاثيري بر آمادگي و هوشياري ما نداشته و ما هميشه خود را براي دفاع از اعتقادات و ارزش‌ها آماده نگه مي‌داريم.

* براي مقابله با تهديدات، گزينه‌هاي متعددي به‎روي ميز داريم

معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در عين حال تصريح كرد: البته ما هم گزينه‌هايي را به‎روي ميز داريم كه اگر آمريكايي‌ها بخواهند دست از پا خطا كنند، درسي ابدي و تاريخي به آنها خواهيم داد.
فرمهيني درخصوص اشراف اطلاعاتي روي تحركات دشمنان فرامنطقه‌اي نيز گفت: هرنوع حركت نظامي جدي و يا رزمايشي كه از سوي دشمنان در طول سال‌هاي اخير درعراق، افغانستان، سومالي، يوگسلاوي و . . . انجام شده، دقيقا مورد تجزيه و تحليل ما قرار گرفته و نقاط ضعف دشمن براي ما كاملا مشخص شده است.
وي با بيان اينكه توانمندي نيروهاي ما در دو وجه نبرد كلاسيك و نامتقارن تقويت شده است، اظهار داشت: افكار نيروهاي ما به سوي بروز خلاقيت و نوآوري در راستاي ارتقاي توان رزم سوق داده شده است كه نتايج درخشاني از آن منبعث شده و مردم عزيزمان نيز بخشي از اين نتايج و تدابير را به‎صورت عملي و عيني در اين رزمايش مشاهده و به فرزندان خود افتخار خواهند كرد.

* صهيونيست‌ها هنوز مهمترين دلايل شكست از حزب‌الله را شناسايي نكردند

معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم ‌الانبياء(ص) همچنين در خصوص تهديدات رژيم صهيونيستي مبني بر حمله به تاسيسات هسته‌اي كشورمان گفت: صهيونيست‌ها از پس يك گروه معتقد و مسلح به سلاح ايمان به نام حزب‌الله برنيامدند و اين در حالي است كه اين گروه كوچك از نظر تجهيزات نظامي، سلاح‌هاي چندان پيشرفته‌اي نيز در اختيار نداشتند اما هنوز ننگ شكست بر پيشاني صهيونيست‌ها باقي مانده است.
فرمهيني تصريح كرد: علي‎رغم گذشت چند سال، هنوز صهيونيست‌ها نتوانستند مهمترين دلايل شكست خود را شناسايي كنند و اين مسئله تأثير زيادي بر روحيه جمعي آنها گذاشته است.
وي با اشاره به اينكه در حال حاضر صهيونيست‌ها از نظر روحي و رواني در وضعيت بحراني قرار دارند، افزود: از طرف ديگر رژيم صهيونيستي مشروعيت خود در افكار عمومي را بيش از پيش متزلزل مي‌بيند و علائم اين وضعيت را مي‌توان در تصميم‌گيري‌هاي نامعقول در برابر رخدادهاي پيش‎آمده و ضعف در كنترل بحران آنها به وضوح ديد.
معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) با بيان اينكه طرح هرگونه سؤالي در اين رژيم خيلي زود به بحران تبديل مي‌شود، گفت: در واقع پس از وقوع يك سؤال اگر پاسخ صحيح پيدا نشود، سؤال تبديل به يك مسئله جدي شده و در صورت تداوم عدم پاسخگويي، مسئله تبديل به مشكل، مشكل تبديل به معضل و معضل تبديل به بحران مي‌شود و اگر در اين مرحله نيز چاره‌اي انديشيده نشود بحران تبديل به فاجعه خواهد شد.

* حمله به كشتي كاروان آزادي غزه نشان‌دهنده بحران در رژيم صهيونيستي بود

وي حمله بي‌رحمانه ارتش اين رژيم به كاروان آزادي و كشتي‌هاي حامل كمك‌هاي انساني به غزه را نمونه‌اي بارز از عدم توان صهيونيست‌ها در پاسخگويي به سؤالات ميليون‌ها انسان در خصوص غزه دانست و تصريح كرد: در واقع يك سؤال عمومي درخصوص دلايل محاصره غزه و به خطر افتادن جان هزاران كودك و زن باردار و كهنسالان و عدم توانمندي تل‎آويو در پاسخگويي صحيح، منجر به حوادثي شد كه بحراني شدن روابط رژيم صهيونيستي با كشورهاي مختلف را در پي داشت.
معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) با بيان اينكه بروز اين رخداد و مسايل مشابه، از ضعف رژيم صهيونيستي پرده برمي‌دارد، تاكيد كرد: حال جاي اين سؤال است كه رژيمي كه تا اين حد دچار ضعف است، آيا مي‌تواند مشكل جدي براي جمهوري اسلامي ايران با اين پشتوانه عظيم دفاعي به‎وجود آورد؟

* ريزترين تحركات رژيم صهيونيستي تحت اشراف اطلاعاتي ماست

فرمهيني در ادامه به برخي خريدهاي نظامي صهيونيست‌ها و انجام مانورهاي مختلف از سوي آنها اشاره كرد و گفت: تاكيد مي‌كنم كه نه تنها كوچكترين حركات اين رژيم از دايره اشراف اطلاعاتي ما خارج نيست، بلكه مي توان ادعا كرد كه رزمايش‌هاي آنها بخشي از خواسته‌هاي ما را هم برآورده مي‌كند زيرا در هر رزمايش انجام‎شده توسط رژيم صهيونيستي، تعداد زيادي از نقاط ضعف جنگ‌افزارهاي آنها براي ما مشخص مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: تجزيه و تحليل اين رزمايش‌ها و نقاط ضعف مشاهده شده در آنها توسط مخازن فكري، كارشناسان و پيشكسوتان ما منجر به افزايش قدرت رزمي جمهوري اسلامي ايران شده است.

* براي سرنوگي هرگونه هواگرد متجاوز به آسمان كشور آماده‌ايم

معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در خصوص تهديدات رژيم صهيونيستي نيز تصريح كرد: در طول اين سالها هميشه تهديد عليه نظام جمهوري اسلامي وجود داشته اما هرگز رژيم صهيونيستي جرات حمله به ايران را نخواهد داشت زيرا اولين اشتباه اين رژيم در برابر ايران اسلامي، آخرين اشتباه آنها محسوب خواهد شد.
فرمهيني تاكيد كرد: موشك‌ها و سامانه‌هاي قدرتمند پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در راه حفظ آرمان‌ها و اعتقادات، آماده نابود كردن هر نوع هواگرد بيگانه است و پس از بروز اشتباه از سوي صهيونيست‌ها، نابودي اين رژيم امري محتوم و غير قابل انكار خواهد بود.
معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) همچنين با بيان اينكه اگر صهيونيست‌ها مي‌توانستند آسيبي به اين كشور وارد كنند، تاكنون دهها بار اين كار را كرده بودند، گفت: وجود عوامل وحدت آفرين و قدرت‌افزا و نيز وجود فرماندهي لايق، توانمند و هوشيار همچون رهبر معظم انقلاب به همراه روحيه شهادت‌طلبي نيروها و وجود آرمان ظهور و مهدويت، برهم زننده تمام محاسبات عددي صهيونيست‌هاست.

* حفظ و توسعه امنيت، هدف اصلي نيروهاي مسلح

فرمهيني امنيت را مقدمه و بستر هر نوع فعاليت اجتماعي، اقتصادي و سياسي دانست و افزود: براي ما نظاميان كه توليد امنيت از نتايج فعاليت‌هايمان محسوب مي‌شود، توسعه و حفظ امنيت، مقدم بر هر نوع توسعه ديگر است.
وي در خصوص دستاوردهاي برگزاري رزمايش هاي متعدد از سوي نيروهاي مسلح كشورمان نيز اظهار داشت: از نتايج برگزاري رزمايش‌ها، زمينه‌سازي براي حفظ و توسعه امنيت و نيز كم‏اثر كردن تهديدات حمله هوايي عليه جمهوري اسلامي ايران مخصوصا در نقاط هسته‌اي، افزايش روحيه اعتماد به نفس و خوداتكايي در كاركنان و نيروها، افزايش حس امنيت و آرامش در بين توده مردم، انتقال تجربه به كاركنان جوانتر، آزمايش تجهيزات جديد و در نهايت، افزايش توان رزم در نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران است كه تاثير فراواني بر امنيت در سطح ملي و بين المللي خواهد داشت.

* آمادگي كامل پدافند هوايي براي حفاظت از تاسيسات هسته‌اي كشور

معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌ الانبياء(ص) در خصوص وضعيت كنوني پدافند هوايي كشور نيز گفت: قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) با به‏وجود آوردن تعاملات لازم با مراكز دانشگاهي، پژوهشي و تحقيقاتي، به بومي‌سازي سامانه‌هاي پدافند هوايي پرداخته و با در اختيار داشتن شبكه قدرتمند و يك‎پارچه پدافندي كشور، كاركنان خود را با تمرين مكرر رزم نامتقارن، آماده نگه داشته و با حضور مقتدرانه در مناطق حساس و حياتي كشور ازجمله تاسيسات هسته‌اي، آماده مقابله و دفع هرگونه تهاجم هوايي بيگانگان است.
فرمهيني افزود: در حال حاضر تلاش ما بر اين است كه علاوه بر ارتقاي توان رزم در حوزه جنگ سخت، در زمينه جنگ نرم و عمليات رواني نيز حضوري مقتدرانه داشته باشيم و دراين راه فرمايشات مقام عظماي ولايت مبني بر در اولويت اول بودن پدافند و همچنين نگاه جدي به جنگ نرم، انگيزه و عزت نفس ما را افزايش داده است.

* تست تجهيزات جديد، يكي از اهداف برگزاري رزمايش مدافعان آسمان ولايت3

وي در خصوص محورها و اهداف رزمايش "مدافعان اسمان ولايت3 " نيز گفت: برگزاري اين رزمايش در راستاي اهداف كلان و استراتژيك كشور و با در نظر قراردادن حفظ و افزايش توانمندي‌هاي رزمي، پشتيباني رزمي و ايجاد هماهنگي در جهات مختلف توان رزم از قبيل سخت‌افزاري، نرم‌افزاري، منابع انساني، انجام تمرين‌هاي منظم ساليانه براي حفظ سطح آمادگي كاركنان، تقويت نقاط قوت و كاهش نقاط ضعف تا حد امكان، اعمال مديريت عملي بر دانش و انتقال تجربه و دانش پنهان به كاركنان جوانتر، بروزخلاقيت‌ها و شكوفايي استعدادها با پشتوانه مخازن فكري، آزمايش تجهيزات جديد، تمرين نبردهاي كلاسيك و حتي نامتقارن در حوزه پدافند هوايي انجام مي‌شود.
معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ادامه داد: نگاه ديگر ما در اين رزمايش، انجام گسترده عمليات رواني جهت مقابله با جنگ رواني تاكتيكي و استراتژيك دشمن و مقابله با جنگ نرم بين كاركنان قرارگاه پدافند هوايي خاتم ‌الانبياء(ص) بوده و در تمام اين موارد منويات و فرمايشات مقام عظماي ولايت و فرماندهي معظم كل قوا، محور حركت ما خواهد بود.
فرمهيني در پايان خاطرنشان كرد: به‎روز كردن سامانه‌هاي پدافند هوايي در داخل كشور و استفاده از بروز خلاقيت و نوآوري در كاركنان، منجر به صرفه‌جويي ارزي، قطع وابستگي‌، بومي‌سازي، چالاك‌سازي جنگ‌افزارها و در نهايت افزايش توان رزم خواهد شد و فرزندان پدافندي اين مرز و بوم هرگز از تلاش براي بهتر بودن، بازنمي‎ايستند.
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: بزرگترين رزمايش پدافند هوايي کشور اين هفته آغاز مي‌شود

پست توسط sokuteasemuni »

رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 3 آغاز شد
نخستین مرحله رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 3، با رمز یا حسین (ع) آغاز شد.
تصویر
تصویر
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، در این مرحله، یگان های پدافند هوایی نیروهای مسلح، تحت فرماندهی و کنترل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء، در مناطق و موقعیت های از پیش تعیین شده گسترش و استقرار یافتند.
در این رزمایش که در کل فضای میهن اسلامی برگزار می شود، یگان های عملیاتی، اطلاعاتی و رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، نیروی انتظامی ، بسیج و نیروهای آموزش دیده مردمی شرکت فعال دارند. در این مرحله، همچنین یگان های حاضر، اقدام به مقابله با عملیات روانی دشمن فرضی کردند.
کارشناسان نظامی، میزان هماهنگی یگان های نیروهای مسلح در سراسر کشور را ارزیابی کردند. رمز آغاز رزمایش را امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء اعلام کرد.
امسال پنج تمرین تاکتیکی در مناطق مختلف کشور همچون تهران، نطنز، بوشهر، اصفهان و فردو با موفقیت برگزار شده است.

[External Link Removed for Guests]

=+=++=+=+=

نيمه شب گذشته ‌صورت گرفت؛

آغاز رزمايش بزرگ پدافند هوايي در كل كشور‌

خبرگزاري فارس: بزرگترين و گسترده‌ترين رزمايش قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در مناطق عمومي و عملياتي كل كشور آغاز شد.


تصویر
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، رزمايش بزرگ پدافند هوايي "مدافعان آسمان ولايت3 " در سه مرحله تاكتيكي و به مدت 5 روز در گستره مرزهاي جمهوري اسلامي ايران بويژه مراكز حياتي و هسته‌اي كشور برگزار مي‌شود.

در اين رزمايش علاوه بر بكارگيري سامانه‌هاي پيشرفته موشكي و توپخانه پدافند هوايي و سامانه‌هاي راداري متنوع موجود در شبكه فرماندهي و كنترل يكپارچه پدافند هوايي و انواع هواپيماهاي شكاري رهگير نيروي هوايي ارتش، مؤلفه‌هاي ديگري همچون بكارگيري تاكتيك‌هاي نوين دفاعي، تحرك و جابجايي يگان‌هاي واكنش سريع در مقابله با نبردهاي ناهمگون و نامتقارن، ايجاد هماهنگي بيشتر بين نيروهاي پدافند هوايي ارتش و سپاه در برقراري امنيت و پوشش كامل پدافندي مراكز حياتي و حساس كشور به ويژه مراكز هسته‌اي و بكارگيري و ارزيابي عملياتي و فني جديدترين سامانه‌هاي پدافند هوايي ساخت و توليد صنايع داخلي براي اولين بار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

تست و ارزيابي شبكه كشف و ضدكروز و نيز سامانه‌هاي فرماندهي و كنترل هوشمند از ديگر اهداف برگزاري رزمايش "مدافعان آسمان ولايت3 " خواهد بود.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”