رادار پدافند هوایی برد بلند ایران با موفقیت آزمایش شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

رادار پدافند هوایی برد بلند ایران با موفقیت آزمایش شد

پست توسط میهن پرست »

  متعلق به سامانه پدافند هوایی برد بلند ساخت ایران با موفقیت آزمایش شد.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، رادار یکی از مهمترین اجزای سامانه های پدافندی محسوب می شود که این مسأله در سیستم های موشکی برد بلند از اهمیت دوچندانی برخوردار است.
با توجه به نیاز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای در اختیار داشتن سیستم های پدافندی برد بلند، طی چند سال اخیر برنامه ریزی مفصلی در این خصوص انجام شده و اجزای مختلف آن توسط کارشناسان و متخصصان پدافند هوایی طراحی و ساخته شده است که یکی از اجزای مهم آن یک رادار با قابلیت پوشش ارتفاعات بالای جوی است.
این رادار کاملا بومی بوده و می تواند در کنار دیگر سیستم های موجود در شبکه راداری کشور همچون نبو، کاستا و مطلع الفجر،‌ قدرت بیشتری را به چرخه پدافندی کشور بیافزاید.
هم اکنون سامانه هایی چون اس200 و صیاد برای مقابله با تهدید ارتفاع بالا در اختیار یگان های پدافندی کشورمان قرار دارد و به گفته امیر خلبان احمد میقانی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، مراحل طراحی و ساخت سامانه‌ای توانمند‌تر از اس 300 نیز در حال انجام است.

لينك خبر : [External Link Removed for Guests] 
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”