تکمیل شدن سامانه" ارو 3" اسرائیل تا ابتدای سال 2015

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 191
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۸۸, ۹:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 870 بار
سپاس‌های دریافتی: 695 بار

تکمیل شدن سامانه" ارو 3" اسرائیل تا ابتدای سال 2015

پست توسط atlantik »

مقامات اسرائیلی اعلام کردند سپر چند مرحله ای دفاع هوایی (پدافند هوایی)این رژیم موسوم به سامانه" ارو 3" تا ابتدای سال 2015 تکمیل می شود.

به گزارش[External Link Removed for Guests] به نقل از رویترز، آنها گفته اند که این سامانه دفاع هوایی را با توجه به ایران، طراحی و راه اندازی می کنند.

این سامانه پدافند هوایی شامل موشک های رهگیر" میان برد" و ماهواره هایی است که موشک های "دوربرد" را در فضا مورد هدف قرار می دهند.

"یواف تورجمان" از شرکت صنایع هوایی اسرائیل اعلام کرد: راه اندازی سامانه ضد موشکی" آرو 3 " در ابتدای سال 2014 یا 2015 به مرحله نهایی خواهد رسید.

وی افزود:" پیش بینی می شود ابتدای سال 2011 برای اولین بار سامانه موشکی " آرو 3 " به آزمایش گذاشته شود".
گفته می شود هزینه هر موشک در سامانه موشکی " آرو 3 " یک تا سه میلیون دلار باشد.

تورجمانافزود: ما از پدافند قوی سخن می گوییم. در این سپر موشکی حتی اگر در ابتداموشک ما اشتباه کند وضعیت به گونه ای خواهد بود که موشک دوم بتواند موشکمهاجم را منهدم کند.

پیش از این طرح سپر موشکی" ارو 3 " طرح محرمانه ای به شمار می رفت ولی هم اکنون این رژیم تصمیم به اطلاع رسانی در این باره کرده است.

یک مقام ارشد اسرائیلی در این زمینه گفت که اطلاع رسانی درباره سپر موشکی ارو3 با هماهنگی کامل وزارت دفاع اسرائیل و با توجه به شرایط فعلی انجام شد.


"تسویکاهایموویچ" سرهنگ نیروی هوایی اسرائیل دراین باره اظهار داشت:" ما دو یاپنج سال دیگر، ایده سامانه چند مرحله ای دفاع هوایی را به واقعیت تبدیلخواهیم کرد. در پنج سال آینده شاهد خواهیم بود که این طرح عملیاتی می شود."

وی افزود: سامانه دفاع هوایی"دافدز سلینگ "اسرائیل نیز در سال 2013 آماده خواهد بود.

اظهاراتهایموویچ در حالی مطرح می شود که تل آویو پس از جنگ 33 روزه با حزب اللهلبنان در سال 2006، سامانه ضد موشکی "گنبد آهنین" را ایجاد کرد که قادراست راكت ها و موشک های شليك شده با برد پنج تا 70 كيلومتري را منهدم کند.!!!

درمرحله بعدی، این سپر موشکی اسرائیل شامل سیستم موشکی" آرو" خواهد شد که از10 سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است. این سامانه برای رويارويي باحملات موشكي ايران و سوریه در مناطق مرتفع اسراییل استقرار یافته است.
[FONT=Courier New]من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند  [FONT=Courier New][COLOR=#7030a0]چون   "پ" ندارد!   

[FONT=Microsoft Sans Serif]دکتر علی  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”