ساخت جديدترين زيردريايي‌هاي ارتش براي حضوردراقيانوس‌ها.بزودی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

ساخت جديدترين زيردريايي‌هاي ارتش براي حضوردراقيانوس‌ها.بزودی

پست توسط sinaset »

دريادار بيغم در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
ساخت جديدترين زيردريايي‌هاي ارتش براي حضور در اقيانوس‌هاي دوردست
خبرگزاري فارس: جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش با بيان اينكه متناسب با مأموريت و گسترش حوزه فعاليت در سطح اقيانوس‌هاي دوردست، حتما بايد نوع زيردريايي‌ها نيز متفاوت باشد، گفت: نيروي دريايي براي اين امر برنامه دارد و اين زيردريايي‌ها بزودي در خط توليد قرار خواهد گرفت.
 تصویر 
امير دريادار غلامرضا خادم بيغم جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با بيان اينكه ساخت تجهيزات زيرسطحي و زيردريايي‌هاي كلاس‌هاي مختلف در صنايع دفاع با همكاري نيروي دريايي در دستور كار قرار دارد، اظهار داشت: با توجه به تدابير مقام معظم رهبري مبني بر اينكه در سواحل جنوب بنادر بيشتري تاسيس شود، نيروي دريايي ارتش منطقه جاسك را انتخاب و بندر جاسك را به عنوان منطقه دوم ولايت تعيين كرد كه اكنون اين منطقه دريايي راه‌اندازي شده و تاسيسات بيشتري براي آن درحال ساخت است تا بتواند پذيراي يگان‌هاي بيشتري باشد.

* استقرار دو ناوگروه جديد در مناطق دريايي جنوب

وي با اشاره به افزايش يگان‌هاي زيرسطحي در اين نيرو نيز تصريح كرد: يك ناوگروه ديگر نيروي دريايي بزودي به صورت رسمي فعاليت خود را در منطقه جاسك آغاز خواهد كرد. همچنين در منطقه كنارك كه منطقه سوم دريايي نداجا بوده و فعاليت‌هايش در حال گسترش است، بخش ديگري از ناوگروه زيرسطحي‌مان به آن منطقه اختصاص خواهد يافت.

دريادار بيغم در ادامه خاطرنشان كرد: البته اين يگان‌ها در حال حاضر در آن مناطق حضور دارند اما رسما پس از اينكه امكانات و زيرساخت‌هاي لازم براي آنها فراهم شود، به عنوان ناوگروه‌هاي دوم و سوم فعاليت خود را در آينده نزديك شروع خواهند كرد.

* مانيتورينگ نيروهاي فرامنطقه‌اي توسط ناوشكن جماران در ماموريت جديد

جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اينكه در راهبرد نظامي كشور و نيروهاي مسلح، نيروي دريايي هم راهبرد نظامي خود را تنظيم كرده است، گفت: البته دكترين نظامي ما يك راهبرد دفاعي است كه متناسب با مأموريت‌هاي اداري و شناختي كه از منطقه و دشمن داريم، سيستم‌هاي دفاعي خود را طراحي كرديم كه در حال ساخت است و در منطقه مستقر خواهد شد.

وي همچنين با اشاره به ماموريت‌هاي جديد ناوشكن جماران اظهار داشت: ناوشكن جماران نيز در ماموريت برون مرزي خود مانند ديگر يگان‌هاي نيروي دريايي در شمال اقيانوس هند در حال گشتزني و مانيتورينگ نيروهاي فرامنطقه‌اي كه در منطقه هستند، است.

دريادار بيغم ادامه داد: يكي از مأموريت‌هاي نيروي دريايي اين است كه در هر حال موقعيت يگان‌هاي فرامنطقه‌اي را رصد كند، زيرا هر يك از آنها مي‌تواند يك دشمن احتمالي براي كشور باشد، بنابراين مأموريت‌هاي فرامرزي ناوشكن جماران نيز در همين حوزه است.

* جديدترين شبيه‌ساز زيرسطحي در شمال كشور ساخته مي‌شود

جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش همچنين با اشاره به ساخت شبيه‌سازها در اين نيرو گفت: يكي از دستاوردهاي نيروي دريايي ساخت شبيه‌ساز زيردريايي طارق بود كه در نوع خودش بي‌نظير است و اولين بار است كه در كشور ساخته شده و از تجهيزات آموزشي بسيار موثر براي آموزش فرماندهان و كاربران زيردريايي‌ها است.

وي افزود: اين يك شبيه‌ساز متحرك است و زماني كه در آن حضور داريد احساس مي‌كنيد در يك زيردريايي در حال حركت هستيد. اين شبيه‌ساز در مركز آموزش زيرسطحي در بندرعباس مستقر شده است.

در يادار بيغم افزود: دومين نمونه اين شبيه‌ساز به زودي ساخته شده و در شمال كشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش با بيان اينكه وقتي ما خط توليد يك محصول دفاعي را مي‌سازيم تنها چند نمونه از آن محصول را توليد نمي‌كنيم، تصريح كرد: راهبرد دفاعي ما اين نيست كه يك يا دو نمونه از يك محصول را بسازيم و در مورد ساخت زيرسطحي‌ها هم به همين صورت است.

* زيرسطحي‌هاي بيشتري به يگان‌هاي دريايي ارتش اضافه خواهد شد

وي ادامه داد: زيرسطحي‌ها به تعداد كافي و متناسب با راهبرد نداجا در حال ساخت است و سالانه شاهد ساخت تعدادي از اين زيرسطحي‌ها و الحاق آنها به يگان هاي نيروي دريايي هستيم كه مورد استفاده عملياتي قرار مي‌گيرد.

جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش افزود: متناسب با پيشرفت علم و فناوري دريايي، نيروي دريايي هم زيرسطحي‌ها را ارتقا مي‌دهد. متناسب با مأموريت و گسترش حوزه فعاليت در سطح اقيانوس‌هاي دوردست حتما بايد نوع زيردريايي‌ها فرق كند كه نيروي دريايي ارتش براي آن هم برنامه دارد و اين زيردريايي‌ها در خط توليد قرار خواهد گرفت البته در حال حاضر يك نوع زيردريايي تاكتيكي كلاس غدير در حال ساخت است كه بعد از آن زيردريايي‌هاي نيمه‌سنگين و سنگين را خواهيم ساخت.
انتهاي پيام/ب
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: ساخت جديدترين زيردريايي‌هاي ارتش براي حضوردراقيانوس‌ها.ب

پست توسط HASAN BARATY »

احتمالا منظور ایشون زیردریایی 500 تنی قائم است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”