برگزاری مسابقه یگانهای توپخانه و موشکی سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 191
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۸۸, ۹:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 870 بار
سپاس‌های دریافتی: 695 بار

برگزاری مسابقه یگانهای توپخانه و موشکی سپاه

پست توسط atlantik »

مسابقه عملیاتی یگانهای توپخانه و موشکی نیروی زمینی سپاه در یکی از سخت ترین شرایط آب و هوایی منطقه برگزار شد.

[External Link Removed for Guests]
تصویر [External Link Removed for Guests]

به گزارش گروه دفاع و امنیت[External Link Removed for Guests]، با دستور سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، امسال در این نیرو توجه وی‍ژه ای به موضوع آموزش صورت گرفته و بر این اساس، فرماندهی توپخانه و موشکی این نیرو با برگزاری یک مسابقه بین رده های تابعه در سراسر کشور، به محک توان دفاعی و بالابردن تجربیات خود پرداخت.
نحوه برگزاری این مسابقه مهم نیز بدین صورت بود که ابتدا محکی بین نیروهای مختلف رده ها انجام گرفته و سپس تیم های برتر هر رده، به مسابقات سراسری اعزام شدند. میدان تیر در نظر گرفته شده برای مسابقه نیز میدان تیر گروه توپخانه و موشکی 15 خرداد اصفهان در نظر گرفته شد.
به گفته فرماندهان حاضر در این منطقه، این مسابقه رزمایش گونه، علی‌رغم بی سابقه بودن و بدون تجربه قبلی، در یکی از سخت ترین شرایط آب و هوایی منطقه برگزار شد و به خوبی مشاهده شد که تمام تیم ها به طور جدی در مسابقه شرکت می کنند و لذا به خوبی توانمندی های نیروهای توپخانه و موشکی نیروی زمینی سپاه سنجیده شد.
همچنین با استانداردسازی مسابقه، خوشبختانه کمترین مجروحیت یا تلفات تجهیزاتی و انسانی نیز اتفاق نیفتاد. یکی دیگر از وی‍ژگی‌های مهم این تمرین عملیاتی، بکارگیری نیروهای آموزشی و حتی سربازان بود که در بالا رفتن دانش علمی و تجربی آنها نقش مهمی دارد.
راکت‌انداز فجر 3 و فجر 5 با قدرت و برد بالا به همراه موشک‌های زلزال با برد 150 کیلومتر از تجهیزاتی است که در اختیار گروه‌های توپخانه و موشکی نیروی زمینی سپاه قرار دارد. کاتیوشاهای تک لول، دو لول، چهار لول و هشت لول با تحرک و قدرت آتش بالا و انواع توپها مانند توپ 130 و 155 از دیگر تجهیزات این رده هاست
[FONT=Courier New]من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند  [FONT=Courier New][COLOR=#7030a0]چون   "پ" ندارد!   

[FONT=Microsoft Sans Serif]دکتر علی  
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: برگزاری مسابقه یگانهای توپخانه و موشکی سپاه

پست توسط saeedjiji »

بسیار ایده ی جالبی بود

خیلی میتونه به دقت یگانهای توپخانه کمک کنه
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”