خود كفايي در توليد اژدر و موشك

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

خود كفايي در توليد اژدر و موشك

پست توسط HASAN BARATY »

امير سياري در ديدار وابستگان نظامي خارجي عنوان كرد:
خودكفايي كامل ارتش در توليد انواع اژدر و موشك‌هاي دريايي
خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي دريايي ارتش از خودكفايي اين نيرو در زمينه توليد انواع مهمات، موشك‌هاي دريايي و اژدر خبر داد.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي نيروي دريايي ارتش، همزمان با سالروز نيروي دريايي، مراسم گردهمايي وابستگان نظامي خارجي مقيم ايران با حضور فرمانده نيروي دريايي ارتش، در ستاد اين نيرو برگزار شد.

در اين مراسم كه وابستگان نظامي بيش از 30 كشور در جهت تحكيم مناسبات في‌مابين و به منظور بزرگداشت جانفشاني‌هاي دريادلان نيروي دريايي ارتش حضور داشتند، دريادار حبيب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش طي سخناني اظهار داشت: هفتم آذرماه يادآور حماسه‌اي بزرگ نه تنها در تاريخ نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بلكه در تاريخ ايران زمين است كه با فداكاري و شجاعت رزمندگان ما در نبرد به يادماندني به نام " مرواريد " نقطه عطفي در جنگ‌هاي دريايي به وجود آورد.

وي با بيان اينكه هفتم آذر سالروز پيروزي بزرگترين عمليات دريايي دوران دفاع مقدس است، تصريح كرد: كشور عراق تحت سلطه صدام، با روياي اشغال سه روزه ايران، ساقط كردن حكومت نوپا و انقلابي جمهوري اسلامي ايران و الحاق استان خوزستان با منابع سرشار نفتي به عراق، جنگي تمام عيار را بر ما تحميل كرد، ليكن با وجود پيش‌بيني حاميان رژيم صدام اين محاسبات غلط و تصور واهي منجر به تداوم هشت ساله جنگ و شكست ارتش بعث شد.

فرمانده نيروي دريايي ارتش ادامه داد: اولين شكستي كه كام صدام را تلخ كرد شكست نيروي دريايي عراق توسط نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در نبرد مرواريد بود كه 67 روز پس از آغاز جنگ يعني در روز هفتم آذرماه 1359 رقم خورد و نتايج حاصله از اين نبرد عبارت بود از: انهدام دو پايانه نفتي مهم و استراتژيك البكر و الاميه، از بين رفتن بيش از 2 سوم نيروي دريايي دشمن، قطع خطوط مواصلاتي دشمن، باز نگه داشتن خطوط مواصلاتي خودي، حفظ سيادت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بر پهنه آب‌هاي نيلگون خليج هميشه فارس، تنگه راهبردي هرمز و درياي عمان، تاكنون و به ياري خداوند براي هميشه و نشان دادن اقتدار نيروي دريايي ارتش در دفاع از مرزهاي آبي و منابع و منافع موجود در عرصه درياها.

سياري در بخش ديگري از سخنانش خاطرنشان كرد: در مقطع بعد از جنگ، نيروي دريايي ضمن تداوم قدرتمندانه ماموريت خود دوران بازسازي، سازندگي، خودكفايي و خوداتكايي را به عنوان يك راهبرد و ضرورت حياتي دنبال و فرصت و امكان بيشتري براي توسعه فعاليت‌هاي تحقيقاتي ايجاد كرد.

وي با اشاره به اينكه نيروي دريايي ارتش هم اكنون داراي مدرن‌ترين و مجهزترين مراكز علمي، تحقيقاتي و مجتمع دانشگاهي است، گفت: در بعد صنعت و ساخت شناور نيز هم اكنون بسياري از تجهيزات سبك تا شناوري‌هاي سنگين سطحي و زيرسطحي مورد نياز خود را در كارخانجات نيروي دريايي با همكاري صنايع دريايي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح توليد مي‌كند.

سياري افزود: ناوشكن جمهوري اسلامي ايران جماران، ناوچه‌هاي موشك‌انداز سينا و زيردريايي‌ها نمونه‌اي از محصولات توليد شده هستند و هم اكنون در پهنه درياها در راستاي انجام ماموريت‌هاي محوله، حضور مقتدرانه دارند.

فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به خودكفايي اين نيرو در زمينه توليد انواع مهمات، موشك‌هاي دريايي و اژدر اظهار داشت: در حال حاضر در اين راستا از توليدات خود استفاده مي‌كنيم.

سياري در ادامه خاطرنشان كرد: نيروي دريايي در مقطع كنوني، با توجه به ايجاد بحران و ناامني از سوي دزدان دريايي در منطقه خليج عدن و باب المندب به جهت برقراري امنيت دريانوردي و كشتيراني، ناوگروه‌هاي رزمي خود را تا مدار 10 درجه شمالي اعزام كرده و با اسكورت كشتي‌ها متردد در آن منطقه حضور مقتدرانه را به نمايش گذاشته است.

وي با بيان اينكه اين نيرو با دارا بودن پشتوانه معنوي و ايمان راسخ به اعتقادات اسلامي و انسان‌دوستي، پيام صلح و دوستي و برادري، براي تمام كشورها دارد، تصريح كرد: نيروي دريايي ارتش بر اين باور است كه امنيت پايدار و صلح مستمر در اين منطقه حساس و آب‌راه مهم جهان، تنها از طريق همكاري و تشريك مساعي همه كشورهاي منطقه امكان‌پذير است ليكن در صورت لزوم آماده است به هنگام به خطر افتادن امنيت ملي و هرگونه دست‌اندازي به حريم ميهن اسلامي و منابع و منافع كشور در پهنه درياها، در هر شرايطي ماموريت محوله را در منطقه خليج فارس، درياي عمان و شمال اقيانوس هند و همچنين درياي خزر با موفقيت به انجام برساند و رزمندگان نيروي دريايي ارتش در اين راه به ياران شهيد خود اقتدا خواهند كرد.

سياري در پايان ضمن تشكر از حضور مهمانان در مراسم بزرگداشت روز نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، ‌آمادگي كامل اين نيرو را در برقراري و تعامل با كشورهاي دوست در جهت اعزام و پذيرش ناوگروه‌هاي آموزشي، آموزش‌هاي تخصصي و همكاري‌هاي مشترك، تبادل تجربيات و در نهايت برقراري امنيت و آرامش براي ملت‌هايمان را اعلام كرد. فارس
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”