اعزام ناوگروه نيروي دريايي سپاه به قطر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 8
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 30 بار

اعزام ناوگروه نيروي دريايي سپاه به قطر

پست توسط haj hatam »

تصویر


بهگزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سپاه، دريادار عليرضا تنگسيريجانشين فرمانده نيروي دريايي سپاه در مراسم بدرقه ناوگروه نيروي درياييسپاه به قطر با اشاره به دعوت رسمي كشور دوست و برادر قطر براي حضور وبازديد نيروي دريايي سپاه از مراكز نظامي اين كشور اظهار داشت: اين اقدامدر واقع پاسخ به حضور جمعي از فرماندهان نظامي قطر در رزمايش منطقه اي"پيامبر اعظم (ص) پنج " سپاه بوده و زمينه‌هاي افزايش همكاري‌هاي مشترك رافراهم مي‌سازد.

وي مدت اين بازديد را سه روز اعلام كرد و افزود: اين ناو گروه متشكلاز سه فروند ناوچه موشك انداز و دو فروند شناور پشتيباني است از مراكزنظامي و آموزشي نيروي دريايي قطر بازديد كرده و با كارشناسان نظامي اينكشور پيرامون علايق و زمينه‌هاي افزايش تعاملات به بحث و تبادل نظر خواهندپرداخت.

تنگسيري با تاكيد بر اينكه وجود دين مشترك، دشمن مشترك، منافع مشترك،جغرافياي مشترك و نيز اهميت مسئله امنيت انتقال انرژي از خليج فارس، تعاملو همكاري بين دو كشور را به امري مهم تبديل كرده است، افزود: پاسخ سپاهپاسداران انقلاب اسلامي به اين دعوت شروع حركت مبارك و ارزنده‌اي برايتداوم روند رو به جلو و ارتقاي سطح و عمق تعاملات مثبت بين جمهوري اسلاميايران و كشورهاي منطقه به شمار مي رود و به طور طبيعي ناخرسندي و ناراحتيدشمنان صلح و دوستي در كشورهاي اسلامي را به دنبال خواهد داشت.

وي با اشاره به تلاش دشمنان فرامنطقه‌اي در جلوگيري از شكل‌گيريزمينه‌هاي همكاري و تقرب بين كشورهاي منطقه تصريح كرد: جمهوري اسلاميايران همواره خواهان دوستي و همكاري سازنده و مشترك با همسايگان و كشورهايمسلمان منطقه بوده و در اين راه دست موّدت و برادري كشورهاي دوست رامي‌فشارد.

جانشين فرمانده نيروي دريايي سپاه در پايان تاكيد كرد: مسئوليت خطيربرقراري امنيت در منطقه حساس و راهبردي خليج فارس و درياي عمان بر عهدةكشورهاي منطقه بوده و آنها بدون نياز به قدرت‌هاي سلطه‌جو و فرامنطقه‌ايمي توانند با تكيه بر وحدت، تعامل و همكاري‌هاي في مابين، بيش از پيشامنيت پايدار و مطلوب در منطقه را فراهم آورند.
 به امید آزادی قدس، کعبه و کربلا 
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: اعزام ناوگروه نيروي دريايي سپاه به قطر

پست توسط RAHVAR »

به گزارش آخرین نیوز به نقل از عصرایران، با استقبال سفير ايران و معاون فرماندهي ناوگان دريايي قطر، ناو گروه رزمي سپاه پاسداران به فرماندهي ناوسالار محمد شياري وارد دوحه شد.

ناوگروه نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شامل سه فروند شناور رزمي بنامهاي ناوچه شهيد سهرابي، ناوچه شهيد دارا و ناوچه شهيد مهدوي و دو فروند شناور پشتيباني بنام هاي ناصر 111 و ناصر 112 دیروز سه شنبه وارد بندر دوحه شدند.

عبداللهسهرابي سفير ايران در قطر و سرتيپ زياد عبدالرحمن السليطي جانشين فرماندهيناوگان دريايي نيروي دريايي اميري قطر به همراه سرتيپ پاسدار ماشاء الله پورشه وابسته نظامي سفارت ايران با حضور در بندر دوحه از ناوگروه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي استقبال كردند و با ناوسالار پاسدار محمود شياري فرمانده ناوگروه و سردار پاسدار عليرضا ناصري مسئول هيات نظامي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ديدار و گفتگو كردند.

سرتيپ زياد عبدالرحمن السليطي معاون فرماندهي ناوگان دريايي نيروي دريايي اميري قطر با حضور در عرضه شناورهاي رزمي اين ناوگان به فرماندهان و پرسنل اين ناگروه خوش آمد گفت و خاطرنشان كرد: قطر ميهن دوم شماست و ما ورود شما را به دولت مسلمان وهمسايه تان خيرمقدم و خوشامد مي گوئيم و اميدواريم اقامت خوبي در قطر داشته باشيد.

معاون فرماندهي ناوگان دريايي نيروي دريايي اميري قطر همچنين سفر ناوگروه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران به قطر را در راستايتوسعه تعاملات و رفت و آمدهاي دوستانه بين نيروهاي مسلح و دفاعي دو كشور عنوان كرد و ابراز اميدواري كرد كه در آينده شاهد تقويت و گسترش همكاريهاي دفاعي فيمابين دو كشور دوست و همسايه باشيم.

ناوسالار پاسدار محمود شياري فرمانده ناوگروه رزمي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با تشكر از دعوت نيروهاي مسلح قطر از اين ناوگروه براي سفر از قطر و استقبال گرم ايشان خاطرنشان كرد : خوشبختانه روابط دو كشور در همه عرصه ها روندي روبرشد را طي ميكند. ناوسالار پاسدار شياري ابراز اميدواري كرد كه روند تعاملات و رفت و آمدها و همكاريهاي دفاعي بين دو كشور در بخشهاي مختلف بويژه بين نيروهاي دريايي دو كشور همسايه بيش از پيش گسترش يابد.

عبدالله سهرابي سفير جمهوري اسلامي ايران نيز بر روي عرشه ناوگروه ايراني ضمن خيرمقدم به ناوگروه رزمي سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: ورود اين ناوگروه به بندر دوحه يك روز پس از سفر شيخ حمد بن خليفه آل ثاني امير دولت قطر به تهران و ملاقاتهاي بسيار خود ايشان با مقام معظم رهبري و رئيس جمهوري اسلامي ايران را به فال نيك مي گيريم.

سفير ايران افزود : همانطور كه فرماندهي معظم كل قوا و مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهوري اسلامي ايران در ديدارروز گذشته با امير قطر تاكيد كردند امنيت و ثبات منطقه حساس و راهبردي خليج فارس از اهميت بسيار بالايي برخوردار است و مسئوليت خطير حفظ و تقويت مباني ثبات و امنيت در منطقه نيز بر عهده كشورهاي منطقه است .

سفيرايران با اشاره به روند خوب تعاملات و همكاريهاي دفاعي بين تهران و دوحه خاطرنشان كرد: در خلال كمتر از يك سال گذشته شاهد نخستين سفر رئيس ستاد نيروهاي مسلح قطر به ايران و متعاقبا سفر وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران به دوحه بوديم كه در نهايت منجر به امضاي تفاهمنامه همكاري دفاعي بين دو كشور شد.

سهرابي افزود: سفر دو ناوگروه نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در سال گذشته و سفر كنوني ناوگروه رزمي نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به دوحه در راستاي اجرايي شدن بندهاي آن تفاهمنامه همكاري دفاعي است و اين ناوگروه در خلال سفر سه روزه خود به قطر از مراكز نظامي و آموزش نيروي دريايي اميري قطر بازديد و با كارشناسان نظامي قطر پيرامون علايق و زمينه هاي افزايش تعاملاتو همكاريهاي دفاعي و نظامي بحث و تبادل نظر خواهند كرد.
 

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] 
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”