آمادگي قطر براي برگزاري رزمايش مشترك با ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

آمادگي قطر براي برگزاري رزمايش مشترك با ايران

پست توسط hani1459 »

تهران- رئيس ستاد نيروهاي مسلح قطر در ديدار با ناوگروه دريايي سپاه گفت:قطر آمادگي انجام رزمايش هاي مشترك دريايي ـ نظامي با ايران در منطقه خليجفارس را دارد.
به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي سپاه پاسداران، روز جمعه و در سومينروز از حضور ناوگروه رزمي دريايي اعزامي سپاه به كشور قطر، سرلشكر 'حمدبنعلي العطيه' در ديدار با فرمانده منطقه چهارم نيروي دريايي سپاه و كاركناناين ناوگروه در دوحه با ابراز خرسندي از روند تعاملات روبه رشد بين دوكشور اظهار داشت: خوشبختانه با اهتمام و تاكيدات سران دو كشور و بويژه شيخ'حمدبن خليفه آل ثاني' امير قطر، روابط بين دو كشور همسايه و مسلمان روندصعودي را طي مي كند.
وي با تاكيد بر تداوم ديدارهاي متقابل بين مسئولان و فرماندهاننظامي دو كشور افزود: استمرار اين رفت و آمدها و ديدارهاي متقابلفرماندهان و مسئولين بخش هاي دفاعي و نظامي، زمينه هاي خوب و جديدي رابراي توسعه همكاري هاي مشترك ايجاد مي كند.
رئيس ستاد نيروهاي مسلح قطر با تأكيد بر لزوم الگو پذيري كشورهايمنطقه از روابط حسنه ايران و قطر تصريح كرد: قطر براي توسعه و گسترش همهجانبه روابط در عرصه هاي دفاعي و نظامي، تبادل تجربيات، دوره هاي آموزشي ومانورهاي مشترك نظامي ـ دريايي در منطقه خليج فارس آمادگي دارد.
وي ادامه داد: تسهيل و تسريع در روند ارتباطات بين نيروهاي مسلح دوكشور بويژه در بخش هاي دريايي و مرزباني مي تواند مرتفع كننده برخي مسائلفي مابين در ارتباط با ترددهاي غير مجاز باشد.
رئيس ستاد نيروهاي مسلح قطر در پايان خواستار گسترش و استمرار اينبازديدها و ابلاغ درودهاي صميمانه خود به فرماندهي كل سپاه پاسدارانانقلاب اسلامي شد.
در اين ديدار همچنين سردار سرتيپ 'علي‌رضا ناصري' فرمانده منطقهچهارم دريايي سپاه پاسداران با اشاره به روابط خوب بين ايران و قطر گفت:وجود عزم و اراده راسخ سران دو كشور و برخورداري از مشتركات جغرافيايي،ديني و فرهنگي، زمينه هاي متعدد و متنوعي در توسعه روابط بين دو كشورهمسايه و مسلمان ايجاد كرده و تلاش ما براي گسترش و تعميق اين روابط است.
وي افزود: دو كشور بايد تلاش خود را براي تقويت همه جانبه همكاري هاو نزديكي براي الگوسازي يك رابطه برادرانه و دوستانه به كشورهاي منطقهبكارگيرند و اين ارتباط مي تواند مبنا و اساسي براي تثبيت و تقويت امنيت وثبات در منطقه حساس خليج فارس و مودت و برادري بين كشورهاي منطقه باشد.
سردار ناصري با اشاره به اهميت و جايگاه راهبردي توسعه روابط باهمسايگان بويژه در حوزه خليج فارس گفت: جمهوري اسلامي ايران براي اجرايتفاهم نامه همكاري دفاعي و نظامي و انجام سفرهاي متقابل هيئت هاي نظاميبين دو كشور آمادگي همه جانبه دارد.
فرمانده منطقه چهارم دريايي سپاه در پايان ابراز اميدواري كرد درسايه بازديدهاي متقابل و تقويت تعاملات، شاهد استحكام مباني امنيت و ثباتدر منطقه بر اساس برادري اسلامي و حسن همجواري بين كشورهاي منطقه باشيم.
گفتني است در اين ديدار 'عبدالله سهرابي' سفير جمهوري اسلامي ايران در قطر و جمعي از مسئولين و فرماندهان نظامي قطر حضور داشتند.

ایرنا
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”