نصب تجهیزات ضدزیرسطحی بر روی بالگردهای هوانیروز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

نصب تجهیزات ضدزیرسطحی بر روی بالگردهای هوانیروز

پست توسط sinaset »

نصب تجهیزات ضدزیرسطحی بر روی بالگردهای هوانیروز
فرمانده هوانیروز با اشاره به ضرورت همکاری و تعامل با نیروی دریایی ارتش گفت:نصب تجهیزات ضدزیرسطحی بر روی بالگردها برای انجام ماموریت های مختلف توسط متخصصان هوانیروز و وزارت دفاع در حال انجام است.


 تصویر 
امیر کیومرث احدی فرمانده هوانیروز در گفتگو با خبرنگار گروه دفاع و امنیت مشرق در خصوص همکاری هوانیروز و نیروی دریایی ارتش گفت: همانطور که در ایام دفاع مقدس شاهد بودیم، یک همکاری خوبی بین این دو نیرو وجود داشت و هوانیروز بیشترین همکاری و تعامل را برای اسکورت کشتی های دریایی با نیروی دریایی داشت که بسیاری از این ماموریت ها بر روی آب انجام می شد.
احدی خاطرنشان کرد: پس از یک وقفه طولانی بعد از دفاع مقدس، خوشبختانه از دو سال قبل مجددا هوانیروز همکاری خود را با نیروی دریایی آغاز کرد و این هماهنگی ها بارها در طول رزمایش های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: برای مثال در رزمایش دریایی ولایت 89، هوانیروز با بکارگیری 15 فروند از بالگردهای خود توانست بار دیگر خاطرات ایام دفاع مقدس را زنده کند و بناست که هوانیروز به عنوان یک نیروی واکنش سریع در جهت پشتیبانی از نیروی دریایی و نیروی زمینی و یا در هرجا که لازم باشد، به کارگیری شود.
فرمانده هوانیرو در خصوص ایجاد تغییرات در آموزش خلبانان و تجهیز بالگردها نیز گفت: قاعدتا عملیات های دریایی مستلزم ایجاد تغییر در تجهیزات بالگردهاست که یکی از این موارد دوموتوره بودن و تجهیز به سیستم فلوتیشن در بالگردهاست که خوشبختانه امروز بالگردهای شنوک و کبرای ما به این امر مجهز هستند و همانطور که مستحضر هستید بالگردهای شنوک از توانایی کامل برای انجام ماموریت های دریایی و نشستن بر سطح آب برخوردارند.
احدی ادامه داد: در خصوص توانایی خلبانان نیز باید آموزش ها به نحوی باشد که این افراد با تبحر بالا بتوانند ماموریت های محوله را انجام دهند چراکه انجام ماوریت در آب ها تفاوت زیادی با انجام ماموریت در خشکی دارد که این امر نیز در دستور کار ما قرار گرفته است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این بالگردها برای انجام ماموریت های برون مرزی نیروی دریایی بر روی ناوشکن ها مستقر خواهند بود نیز به مشرق گفت: فعلا این استقرار صورت نگرفته ولی معتقدیم با برنامه ریزی دقیق می توان در آینده نزدیک به این مهم نیز دست پیدا کرد.
فرمانده هوانیروز در خصوص نصب تجهیزات و تسلیحات ضدزیرسطحی بر روی بالگردها نیز گفت: نصب این تجهیزات برای انجام ماموریت های مختلف توسط متخصصان هوانیروز و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حال انجام است.
منبع مشرق نیوز
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”