هشدار به اسرائيل درباره حمله به نوار غزه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

هشدار به اسرائيل درباره حمله به نوار غزه

پست توسط HORLIKAN »

شاخه نظامي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين حماس به اسرائيل درباره تجاوز به نوار غزه و احتمال روبرو شدن با واکنشي غيرمنتظره هشدار داده است.

ابو عبيده، سخنگوي گردان‌هاي عزالدين قسام، شاخه نظامي حماس روز شنبه (4 دي) گفت، اگر اسرائيل از تجاوزاتش دست بردارد، آتش‌بس موقت در منطقه برقرار خواهد بود اما اگر تل‌آويو بخواهد در جنگي ديگر به نوار غزه حمله کند، با واکنشي شديد و غيرمنتظره روبرو خواهد شد.

اين هشدار در حالي مطرح مي‌شود که در حملات هوايي و زميني رژيم اسرائيل به نوار غزه از ماه مارس 2010 ميلادي تاکنون، بيش از يک‌صد فلسطيني جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، ابوعبيده در ادامه بر افزايش بيش از پيش قواي جنبش مقاومت فلسطين تاکيد کرد و گفت: "ما کاملا آماده‌ايم تا در برابر تجاوز رژيم اسرائيل بايستيم."

وي بدون اشاره به جزئيات بيشتر افزود: "تسليحات نظامي ما در مقايسه با رژيم اشغال‌گر اسرائيل کم است اما چيزي داريم که اشغال‌گران بايد نگران آن باشند."

در تاز‌ه‌ترين تجاوزات اسرائيل به نوار غزه، هواپيماهاي جنگنده اين رژيم، صبح شنبه چندين بار رفح را بمباران کردند که در اين حملات سه غيرنظامي فلسطيني زخمي شدند.
تصویر
همچنين18 دسامبر 2010 ميلادي، در حملات هوايي رژيم اسرائيل به شهر ديرالبلاح در مرکز نوار غزه، دست‌کم پنج فلسطيني جان باختند.

به گفته مقامات فلسطيني، جنگنده‌هاي اف شانزده رژيم اسرائيل چهار بار تونل‌هاي منطقه رفح در مرزهاي مصر را بمباران کردند.

اين در حالي است که ارتش اسرائيل هنوز درباره اين حملات هوايي اظهار نظر نکرده است.

پس از جنگ مرگ‌بار 22 روزه غزه، نظاميان رژيم اسرائيل همچنان هر روز اين منطقه را هدف حملات خود قرار مي‌دهند.

گفتني است از سال 2007 تاکنون و به دنبال محاصره اقتصادي و نظامي نوار غزه از سوي رژيم اسرائيل، ساکنان اين منطقه مجبور هستند مايحتاج زندگي خود را از طريق تونل‌هاي مرزي در منطقه رفح تامين کنند.

رژيم اسرائيل از دسامبر 2008 تا ژانويه 2009 ميلادي، در 22 روز جنگ نابرابر، منطقه غيرنظامي نوار غزه را هدف حملات هوايي و زميني قرار داد که در اثر آن بيش از يک هزار و 400 فلسطيني از جمله صدها زن و کودک کشته شدند و بيش از يک ميليارد و 600 ميليون دلار به اين منطقه خسارت وارد شد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”