رونمایی غیرمنتظره از جنگنده ی نسل پنجم J-20 چین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

رونمایی غیرمنتظره از جنگنده ی نسل پنجم J-20 چین

پست توسط cheka »

در حالیکه مردم جهان در آخرین روزهای سال و در حال آماده شدن برای جشن سال نو میلادی هستند ، ارتش جمهوری خلق چین در اقدامی غیرمنتظره با انتشار تصاویر جدید و باکیفیت از پیشرفته ترین جنگنده ی خود موسوم به J-20 محافل و رسانه های نظامی را به شوک فرو برد .

به گزارش خبرگزاری ریانوستی ، ارتش چین در حالی در 27 دسامبر (3 روز پیش) اولین عکسهای با کیفیت بالا از از اولین جنگنده ی مخوف خود منتشر کرده که مقامات آمریکایی چندی پیش درباره ی قدرت فزاینده ی موشکی ارتش چین ابراز نگرانی جدی کرده بودند و همزمان کره ی جنوبی نیز از تقویت بیسابقه ی نیروهای ویژه ی ارتش کره ی شمالی طی دو سال گذشته خبر داده است .

تصویر

با وجود اینکه هیچ اطلاعاتی از این جنگنده منتشر نشده ، کارشناسان نظامی رقیب نوظهور F-22 آمریکایی و T-50 روسی را نقطه ی اوج تجربه ی چین در همکاری 20 ساله ی خود با روسیه در زمینه ی تولید جنگنده ، بخصوص در زمینه ی موتورهای جت میدانند ، بطوریکه حتی خرید و انتقال تکنولوژی موتور جت AL-31F روسی جنگنده ی Su-27 توسط چین نیز پیش زمینه ای برای تولید موتور پیشرفته ی بومی WS-15 که به احتمال زیاد قبل تپنده ی J-20 است ، میدانند .

از طرفی دیگر ، برخی رسانه های روسی و مجله ی نظامی Janes از فروش مخفیانه ی موتور پیشرفته ی 117S به چین خبر میدهند ، این موتور در اصل برای استفاده در جنگنده ی نسل پنجم روسی T-50 توسعه داده شده .

در بخش تجهیزات الکترونیکی نیز ، بنابر تخمین کارشناسان ، تجهیزات الکترونیکی و شناسایی J-20 را حاصل تجربیات چین در ساخت جنگنده ی Su-30MMK که ساخت مشترک چین و روسیه است میدانند و حتی احتمال بکارگیری نمونه ی ارتقا یافته ی تجهیزات الکترونیکی استفاده شده در Su-30MMK از جمله تجهیزات ارتباطی رمزگذاری شده باند VHF/UHF با برد 400 کیلومتر و باند HF با برد بیش از 1500 کیلومتر است .

همچنین با بکارگیری سیستم ناوبری TKS-C3 توسط J-20 ، این جنگنده میتواند با کنترل 15 جنگنده بطور همزمان در نقش یک آواکس ظاهر شده و شبکه ی محلی تبادل اطلاعات میان گروهی از جنگنده ها برقرار کند .

همچنین احتمال میرود این جنگنده از آخرین سری رادارهای ساخت شده ی داخلی موسوم به J-11b استفاده کنند ، گفته میشود برد این رادار در حدود 350 کیلومتر بوده و قابلیت درگیری همزمان با 4 هدف هوایی و 4 هدف زمینی را دارد .

کارشناسان نظامی جهان که با انتشار این عکسها تقریبا به یقین رسیده اند که چین هم اکنون در حال تست جنگنده ی نسل پنجم خود است زمان تقریبی تولید انبوه این جنگنده را بین سالهای 2015 تا 2020 تخمین زده اند.

تصویر

خبرگزاری ریانوستی
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1649
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۸۸, ۱۱:۱۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 14935 بار
سپاس‌های دریافتی: 14993 بار

Re: رونمایی غیرمنتظره از جنگنده ی نسل پنجم J-20 چین

پست توسط oweiys »
تصویر
تصویر
تصویر
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”