تحويل موشك‌هاي كروز جديد به نيروي دريايي ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

تحويل موشك‌هاي كروز جديد به نيروي دريايي ارتش

پست توسط sinaset »

زنجيره توان دفاعي نيروي دريايي ارتش تكميل شد
تحويل موشك‌هاي كروز جديد به نيروي دريايي ارتش
خبرگزاري فارس: وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: طراحي و ساخت انواع سايت ساحلي پرتاب موشك‌هاي برد بلند و متوسط كروز دريايي در دستور كار سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع قرار گرفت.
 تصویر 
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، سامانه‌هاي ساحلي جديد موشكي كروز دريايي با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و امير حبييب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش، به يگان‌هاي عمليات نيروي دريايي ارتش تحويل داده شد.
سردار وحيدي در مراسم تحويل سامانه‌هاي ساحلي جديد موشكي كروز دريايي به يگان‌هاي عمليات نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، با اشاره به گستره وسيع مرزهاي دريايي و لزوم حفظ و حراست از آن توسط نيروي دريايي ارتش و سپاه، گفت: طراحي و ساخت انواع سايت ساحلي پرتاب موشك‌هاي برد بلند و متوسط كروز دريايي در دستور كار سازمان صنايع دريايي وزارت دفاع قرار گرفت كه پيشرفت‌هاي بسيار خوبي حاصل شد و امروز بخشي از دستاوردهاي اين اقدام مهم را شاهد هستيم.
وحيدي در ادامه تصريح كرد: اين سايت‌ها در سه نوع سايت سبك، سايت خوداتكا و سايت گسترده شامل سيستم‌هاي كشف هدف، سكوهاي پرتاب موشك و سيستم‌هاي راداري هدايت موشك است كه همه مراحل طراحي و ساخت آن به دست متخصصان زبده و كارآمد سازمان صنايع دريايي صورت گرفته است.
وزير دفاع ادامه داد: با استقرار اين سايت‌ها در خطوط ساحلي، امكان كشف، شناسايي و انهدام چند هدف از طريق كنترل فرماندهي واحد فراهم خواهد شد.
وزير دفاع در پايان اظهار داشت: بي ترديد بكارگيري اين سايت، علاوه بر افزايش توان دفاع دريايي نقش مهمي در تأمين امنيت و ثبات منطقه خواهد داشت.
در اين مراسم همچنين امير دريادار حبييب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش نيز تصريح كرد: امروز با تحويل گيري اين تجهزات مدرن، مهم و با توان، قدرت و دقت بالا، گام بلندي در اجراي فرمان مقام معظم فرماندهي كل قوا برداشته شد.
وي ادامه داد: با انتقال و بكارگيري اين سامانه هاي مدرن، مي توانيم در ايفاي ماموريت خطيري كه بر عهده نيروي دريايي ارتش است، زنجيره توان دفاعي خود را در دفاع از حريم مرزهاي آبي كشور تكميل كنيم.
سياري در پايان افزود: نيروي دريايي ارتش در حوزه‌هاي زيرسطحي، هواناو، سطحي و ساحلي، از توانمندي بالايي برخوردار است.
انتهاي پيام/ب
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

Re: تحويل موشك‌هاي كروز جديد به نيروي دريايي ارتش

پست توسط @lirez@ »

تصاویر:تحویل سامانه جدید موشکی کروز دریایی

تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر


تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: تحويل موشك‌هاي كروز جديد به نيروي دريايي ارتش

پست توسط sinaset »

[COLOR=#0a0a0a][FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma] [COLOR=#f79646]بنام خدا      تشکر از دوست خوبمون اقایی "@lirez@" گلتصویر      خبرگزاری ایرنا در اقدام جدید تصاویر رو با سایز بسیار بزرگ در سایت خود    این رویه ادامه داشت      با کلیک بر روی تصاویر زیر می توانید انها را با سایز بسیار بزرگ ببینید    [FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma]    [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]  [COLOR=#0a0a0a][FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma] .....  تصویرتصویرتصویر   
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: تحويل موشك‌هاي كروز جديد به نيروي دريايي ارتش

پست توسط sokuteasemuni »

نگاهی به اثرات عملیاتی پرتابگرهای جدید موشک های کروز دریایی

پرتابگرهای جدید کروزهای دریایی؛ همه برای یکی

موشک های کروز دریایی که از پرتابگرهای ساحلی شلیک می شوند، راهکار مناسبی برای افزایش توان دفاعی کشور در عرصه نبرد دریایی هستند.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، خبر روز گذشته مبنی بر تولید سامانه پرتابگر جدید موشک های کروز دریایی توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امکان استقرار در نوار ساحلی بیش از 1500 کیلومتری جنوب کشور را ممکن می سازد.

عملکرد مستقل سامانه ها به معنی عدم وابستگی به سامانه های اصلی شناسایی در یک نبرد نامتفارن خواهد بود. در واقع، یکی از مزایای استقرار رادار بر روی خودروی پرتابگر توان فعالیت مستقل سامانه، در شناسایی اهداف است. در یک هجوم گسترده که سامانه های شناسایی شده خودی، توسط دشمن مورد حمله قرار گرفته و حتی ممکن است در بدترین شرایط فرضی، ارتباط عادی واحدهای موشکی با فرماندهی مربوطه به طور مقطعی دچار اشکالاتی گردد، عملکرد مستقل سامانه، پیش بینی هوشمندانه ای است برای پیشگیری از کاهش توان رزمی خودی در پاسخ گویی به واحدهای دشمن.
پراکنده شدن توان شناسایی دشمن و پخش شدن قوای دشمن در شناسایی و انهدام سایت های متعدد پرتاب که در عوارض طبیعی مناطق جنوبی کشور استتار شده و در مواقع لزوم وارد عرصه خواهند شد، از دیگر فواید استفاده از این پرتابگرهای جدید هستند.
امکان تغییر مکان به دلیل استقرار مجموعه، بر ‌روی خودرو و خروج سریع از مکان پرتاب پس از شلیک موشک نیز به افزایش بقاپذیری رزمی سامانه می افزاید.
امکان حمله به چندین هدف متفاوت از یک سایت و یا یک مجموعه هدف(ناوگروه دشمن) از چند جهت کاملاً متفاوت با موشک های برد بلند نور، نقش مؤثری در موفقیت نیروهای دفاعی کشور در نبرد نامتقارن احتمالی دارد.
با گسترش واحدهای پرتاب در گستره وسیع سواحل جنوب، دشمن نیاز به صرف توان بسیار بالایی در جنگ الکترونیک دارد و از تمرکز توان آن، روی یک یا چند مجموعه پرتاب در نواحی محدود،‌ که تأثیر بسزایی در مختل کردن فعالیت سامانه های خودی دارد، جلوگیری می شود.
وجود یک خودروی فرماندهی، که احتمالاً همان «سامانه کنترل فرماندهی» نامبرده در سخنان وزیر محترم دفاع می باشد، امکان هماهنگی بین چندین پرتابگر در یک سایت پرتعداد، به منظور تطبیق و تمایز اهداف شناسایی شده و تخصیص اهداف به پرتابگرها و یا حتی هماهنگی بین واحدهای خود اتکا در مواقع لازم فراهم می کند.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: تحويل موشك‌هاي كروز جديد به نيروي دريايي ارتش

پست توسط mm1990 »

از دقت در تصاویر چندنکته را میتوان فهمید 1.در تصاویر سه نوع لانچر وخودرو دیده میشود خودرویی با سه لانچر و فاقد رادار(سایت گسترده) _ خودرویی با دو پرتابگر و دارای رادار (خود اتکا) وخودرویی فاقد پرتابگر و دارای رادار(خودروی فروماندهی و یا خودرویی که سایت گسترده به آن نیاز دارد) البته در آخرین روز رزمایش ولایت 89 از نوع گسترده آن استفاده شده بود که موشک کروز نور را شلیک کرد و در رزمایش دریایی سپاه نوع خود اتکای آن استفاده شد البته کشنده آن در قسمت عقب خودرو بجای دوردیف چرخ دارای یک ردیف چرخ بود
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: تحويل موشك‌هاي كروز جديد به نيروي دريايي ارتش

پست توسط interceptor »

با سلام

این فناوری خیلی مهم و خوبه. دیگه بجای اینکه ناو ها و ناوشکن هایمون رو برای پرتاب موشک کروز به کار بگیریم که خیلی هم خطرناکه از این کامیون ها که جمعا 300 میلیون هزینه ندارن استفاده می کنیم که خیلی کمتر از هزینه به خطرانداختن ناو هاست. تازه قابلیت تحرک زیادی هم دارن. فقط مشکل برده که شاید از ساحل به اون ها نرسه.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”