وزارت دفاع به کمک هوای تهران می‌آید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

وزارت دفاع به کمک هوای تهران می‌آید

پست توسط sokuteasemuni »

وزارت دفاع به کمک هوای تهران می‌آیدصنایع دفاع دستگاه تصفیه هوای مخترع گیلانی را جهت کم کردن آلودگی هوا در کلانشهرها خواهد ساخت.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، حجت‌الله دلخوش‌نواز اظهار داشت: این دستگاه در ابعاد بسیار بزرگ بوده و به اندازه یک هواپیما از دو قسمت مجزا تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه سه بالن برای بالا بردن این دستگاه به آسمان در نظر گرفته شده است، افزود: دستگاه برطرف کننده آلودگی در کلانشهرها حدود 800 کیلوگرم وزن دارد.
دلخوش‌نواز خاطرنشان کرد: با سبک‌تر شدن دستگاه عملیات تصفیه هوا بهتر صورت می‌گیرد.
مخترع و پژوهشگر گیلانی با اشاره به اینکه دستگاه مذکور به صورتی طراحی شده که در آسمان به حالت معکوس حرکت روبه جلو دارد، تصریح کرد: این دستگاه با چیدمان ویژه هوای آلوده را می‌مکد و هوای پاک با خلوص 97 درصد را خارج می‌کند.
وی ادامه داد: قسمت جلوی دستگاه کار فیلتراسیون را انجام داده و قسمت عقب نیز فرآیند شیمیایی و پالایش هوای آلوده را انجام می‌دهد.
به گفته دلخوش‌نواز دستگاه برطرف کننده آلودگی کلانشهرها با داشتن فیلترهای متعدد از جنس‌های مختلف با چیدمان ویژه‌ای هوای آلوده را در هر مسیر می‌شکند و از آلودگی آن می‌کاهد.
مخترع و پژوهشگر گیلانی گفت: هوای داخل دستگاه در پایان وارد تشتک مطبق می‌شود که دارای محلول‌های شیمیایی ویژه گازهای مخلوط در هواست و در آن قسمت طی فرآیندهای شیمیایی این گازها از مولکول‌های هوا جدا شده و هوای تازه از دستگاه بیرون می‌رود.
وی به کسب مقام دوم جهانی اختراع خود در کره جنوبی اشاره کرد و بیان داشت: اسکلت این دستگاه بسیار بزرگ است و برای ساخت آن باید از آلیاژهای سبک و مقاوم استفاده شود که بسیار گران هستند.
دلخوش‌نواز هزینه ساخت دستگاه برطرف کننده آلودگی هوا در کلانشهرها را حدود 5 میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: طبق رایزنی‌های انجام شده با صنایع دفاع در‌صدد تولید نمونه واقعی آن در کشور هستیم.
به گفته مخترع و پژوهشگر گیلانی این دستگاه مجهز به رادارهای هشدار دهنده به برج‌های مراقبت است و خلبانان را از وجود دستگاه در مسیر حرکت هواپیما در آسمان مطلع کرده و مانع از برخورد هواپیما با دستگاه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این اختراع در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی، بنیاد ملی نخبگان فکر برتر و خوارزمی مقام کسب کرده است، تصریح کرد: دستگاه مذکور در آلوده‌ترین قسمت آسمان برای تصفیه مستقر می‌شود.
دلخوش‌نواز با بیان اینکه اختراع‌ها و ابداع‌های پژوهشگران زندگی بشر را به خدمت خود در آورده و آن را تسهیل کرده است، خاطرنشان کرد: مدیون تلاش‌های مخترعان، مکتشفان و گذشتگان خود هستیم.
مخترع و پژوهشگر گیلانی وضعیت پژوهش در کشور را بسیار عالی ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه برای انجام تحقیقات به کشورهای مختلف سفر کرده‌ام و پیشرفت‌های آنها را دیده‌ام اما وضعیت پیشرفت ایران پس از انقلاب بسیار سریع و محسوس است.
وی تاکید کرد: ایران با تمام سختی‌ها و محدودیت‌های اقتصادی بسیار خوب رشد کرده و جای مباهات دارد.
دلخوش‌نواز گفت: قبل از انقلاب به اختراع‌ها در کشور اهمیت داده نمی‌شد و بیشتر مردم از یافته‌های کشورهای دیگر استفاده می‌کردند.
عضو انجمن مخترعان کشور به یکی دیگر از یافته‌های پژوهشی خود اشاره کرد و بیان داشت: دستگاه گیرنده انرژی از آب‌های ساکن و متلاطم دریا از دیگر اختراع‌های بنده است که نمونه قبلی آن در جهان موجود بوده و با تکنیک جدید آن را ابداع کردم.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۶, ۱:۱۶ ق.ظ
محل اقامت: zigomigota@gmail.com
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 411 بار
تماس:

Re: وزارت دفاع به کمک هوای تهران می‌آید

پست توسط saeed_saba »

اگر علم در ستاره ثریا معلق باشد مردانی از پارس آنرا به زیر می کشند .
ما براي رفتن آمديم نه براي ماندن

[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: وزارت دفاع به کمک هوای تهران می‌آید

پست توسط RAHVAR »

ایران ازاین اختراع ها زیاد داره ولی استفاده نمیکنه
شما فکر میکنید اگه این آلودگی به این شدت نمیرسید این اختراع اصلا مطرح میشد
همیشه باید حادثه ای یا اتفاقی و از این مسایل پیش بیاد تاما به فکر بیفتیم که تازه باید چیکار بکنیم
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”