ايجاد مركز " جنگ سري" در آمريكا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

ايجاد مركز " جنگ سري" در آمريكا

پست توسط HORLIKAN »

تاريخ : 1389/10/16
تصویر

دولت امريكا در تلاش است با ايحاد يك مركز نظامي جديد، "گروه هاي سري مبارزه با تروريسم" را در آنچه كانون هاي بحران در نقاط مختلف جهان مي‎خواند، مستقر كند.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني قربانيان ترور به نقل از پرس تيوي، مقامات كنوني و پيشين امريكايي اعلام كردند: اين مركز كه زير نظر فرماندهي مشترك نيروهاي عمليات ويژه امريكايي (JSOC) فعاليت مي كند، اجراي عمليات ويژه بر عليه افراد مختلف را زيرنظر خواهد گرفت.

اسوشيتدپرس به نقل از مقامات نظامي امريكايي نوشت: " اين مركز جديد، گامي مهم در متمركزكردن انواع عمليات پراكنده در امريكا و خارج از اين كشور است و همچنين مقامات ارشد نظامي را به تصميم گيرندگان كاخ سفيد و كارشناسان مبارزه با تروريسم نزديك تر مي كند."

اين مركز با حدود صد كارشناس مبارزه با تروريسم، از تركيب مجموعه اي از مقامات ارشد عمليات ويژه نظامي و تحليل گران، مقامات اجرايي اف بي آي ، مقامات امنيت داخلي و ساير آژانس هاي امنيتي تشكيل شده است.

به گفته مقامات امريكايي، اين مركز نظامي جديد "بر مبارزه با تروريسم و مورد پيگرد و هدف قرار دادن تهديدهاي تروريستي كه طي سال هاي اخير از پاكستان تا يمن و سومالي و ساير مناطق كانون بحران در جهان كشيده شده، تمركز دارد."

طرح ايجاد اين مركز نظامي جديد درحالي مطرح شد كه ارتش امريكا شمار عمليات ويژه و كماندويي خود را در افغانستان افزايش داده است.

از سوي ديگر، موج حملات هواپيماهاي بدون سرنشين امريكايي در پاكستان به همراه تشديد عمليات ناتو در مرزهاي اين كشور با افغانستان، با انتقاد مقامات پاكستاني و تشديد احساسات ضد امريكايي در مناطق قبايلي پاكستان كه مورد تهاجم قرار گرفته اند، روبرو شده است.

سانست بلينسكي سخنگوي ناتو گفت: " ما در ژوئن 2009، حدود 30 تا 35 حمله نظامي در اين مناطق انجام داديم، در حالي كه در حال حاضر، ماهانه حدود هزار حمله نظامي در اين مناطق انجام مي دهيم."

اين حملات، كه به ادعاي امريكا با هدف نابودي شبه‎نظاميان انجام مي شود، اغلب شب هنگام صورت گرفته و منجر به مرگ شمار زيادي از غيرنظاميان پاكستاني مي شود.

مقامات امريكايي اعلام كرده اند كه پيش از اين نيز در عراق و افغانستان مراكزي را با هدف انجام فعاليت هاي جاسوسي متشكل از گروه هاي مختلف نظامي تشكيل داده اند.

بر اساس اعلام مقامات نظامي، ايده تشكيل مركز مشترك نيروهاي عمليات ويژه امريكايي JSOC براي نخستين بار از سوي دريابان بيل مك راوين فرمانده فعلي اين مركز مطرح شد.


مك راوين، پيش از اين، يك سيستم نظامي را طراحي كرده بود كه با استفاده از هواپيماهاي بدون سرنشين، ماهواره و جاسوس هاي انساني در عراق و افغانستان عمليات جاسوسي انجام مي دادند

[External Link Removed for Guests]
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”