اردن: ایران در مرز ما موشک مستقر می کند!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

اردن: ایران در مرز ما موشک مستقر می کند!

پست توسط victory67 »

 [External Link Removed for Guests]  دوم در تماس تلفني با نتانياهو به وي اطلاع داده است كه ايران به كمك ميليشياي وابسته به خود در عراق در صدد استقرار موشك هايي در مرز اردن و عراق براي تهديد اسراييل است.  وب سايت نزديك به نهادهاي نظامي و اطلاعاتي اسراييل مدعي شد كه عبدالله دوم پادشاه اردن و بنيامين نتانياهو نخست وزير اسراييل درباره نگراني مشترك خود از تحركات ايران در مرز عراق و اردن گفتگوي تلفني داشته اند.

به گزارش [External Link Removed for Guests] وب سايت " دبكا " به نقل از برخي منابع اسراييلي مدعي شد كه عبدالله دوم در تماس تلفني با نتانياهو به وي اطلاع داده است كه ايران به كمك ميليشياي وابسته به خود در عراق در صدد استقرار موشك هايي در مرز اردن و عراق براي تهديد اسراييل است.

به ادعاي اين منابع ، عبدالله دوم با ابراز نگراني از اين مساله ، نسبت به سياست سكوت دولت باراك اوباما رييس جمهوري آمريكا در قبال افزايش تحركات و نفوذ ايران در عراق ابراز نگراني كرده است.

بنا بر اين گزارش نتانياهو در اين گفتگو به عبدالله دوم اطمينان خاطر داده كه اسراييل نسبت به امنيت اردن متعهد است. نتانياهو در اين گفتگو گفته است كه منافع راهبردي اسراييل ، اردن ، عربستان سعودي و آمريكا با افزايش دخالت ها و گسترش نفوذ نظامي ايران در عراق به طور همزمان تهديد مي شود.

بنا بر اين گزارش منابع اسراييلي همچنين نسبت به سفر اخير علي اكبر صالحي سرپرست وزارت امور خارجه ايران به عراق و همچنين بازگشت مقتدا صدر روحاني شيعه نزديك به ايران از ايران به عراق ابراز نگراني كرده اند.

بر اساس اين گزارش مقامات اسراييلي نسبت به تحركات "جيش المهدي" گروه نظامي وابسته به مقتدا صدر و نيز گسترش ارتباطات اين روحاني شيعه عراقي با سيد حسن نصرالله دبير كل حزب الله لبنان ابراز نگراني كرده اند.

اسراييل و برخي كشورهاي عربي منطقه مدعي هستند كه جيش المهدي به عنوان يك بازوي نظامي ، از سوي سپاه قدس ايران آموزش داده شده و تجهيز مي شود. 
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”