گلوک؛ سلاح جاسوس دستگیرشده موساد در ایران+ عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

گلوک؛ سلاح جاسوس دستگیرشده موساد در ایران+ عکس

پست توسط كيارش »

    ویژه مشرق/   [COLOR=#17089f] ؛ سلاح جاسوس دستگیرشده موساد در ایران+        
سری سلاح های کمری گلوک ، یکی از معروفترین سلاح های کمری نیمه اتوماتیک حال حاضر جهان است.
 
   [External Link Removed for Guests]   تصویر  
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، این سلاح ها توسط شرکت Ges.m.b.H Glock در کشور اتریش ساخته می شود و از جهات بسیاری از سایر سلاح های کمری متفاوت بوده که یکی از اصلی ترین وجوه تمایز استفاده از مواد متفاوت نسبت به دیگر کلت ها در ساخت آن است. این سلاح در واقع اولین سلاح کمری در جهان است که در ساخت آن از مواد پلیمری استفاده شده. این امر باعث شده تا وزن این سلاح در مدلهای مختلف بین 500 تا 750 گرم بوده و حمل آن برای افراد در لباس های عادی و بدون غلاف سلاح، آزار دهنده نباشد. از طرف دیگر استفاده از مواد پلیمری و به عبارت دیگر غیر فلزی در این سلاح، شناسایی آن را برای بسیاری از سیستم های حفاظتی مشکل ساخته و از این نظر مورد توجه نیروهای امنیتی و تروریست ها قرار دارد.
تصویر
کالیبر این سلاح به صورت استاندارد، 9 میلی متری پارابلوم می باشد. یکی دیگر از شاخصه های بسیار مهم اسلحه کمری گلوک، عقب نشینی و به عبارت دیگر لگد بسیار کم آن در هنگام شلیک است که منجر به افزایش دقت این سلاح گردیده. برد موثر این سلاح در حدود 50 متر می باشد که باتوجه به کاربرد گسترده آن در فواصل نزدیک شهری، برد مناسبی است. طول این سلاح نیز در مدلهای مختلف بین 160 تا 250 میلی متر است که در نتیجه، امکان مخفی کردن آن بهتر بوده و آن را به یکی از کوچکترین سلاح های کمری در جهان تبدیل کرده است. این سلاح قابلیت استفاده از انواع صدا خفه کن ها را نیز دارا می باشد که در مأموریت های امنیتی و تروریستی از ابزارهای مورد توجه جاسوسان است.
تصویر
گلوک، با توجه به مدلهای مختلف دارای ظرفیتهای خشاب مختلف بوده که از 10 تیر تا 33 تیر متفاوت است. به منظور استفاده برای نیروهای ویژه و امنیتی مدلهای فشرده و کوچک آن نیز ساخته شده و به بازار وارد شده است. اما شاید بتوان با نگاهی به لیست کاربران این سلاح به ضریب نفوذ آن در بین دستگاه های اطلاعاتی غربی پی برد. کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا و همچنین رژیم صهیونیستی از کاربران این سلاح هستند.
در تصاویر منتشر شده از نشست خبری اخیر وزیر اطلاعات، چندین قبضه کلت کمری گلوک مجهز به صدا خفه کن و مهمات آن به نمایش درآمد که توسط سرویس جاسوسی اسرائیل در اختیار قاتل دانشمند هسته ای ایران، که سال گذشته به شهادت رسید قرار داده شده بود.[External Link Removed for Guests]
    
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”