1000 موشک‌ کره شمالی سئول را تهدید می‌کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

1000 موشک‌ کره شمالی سئول را تهدید می‌کند

پست توسط sokuteasemuni »

1000 موشک‌ کره شمالی سئول را تهدید می‌کند

سئول و واشنگتن مذاکرات خود را بر سر افزایش برد موشک‌های کره جنوبی برای کمک به مقابله با کره شمالی آغاز کرده‌اند.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی اعلام کرد که این دو هم پیمان از اواخر سال گذشته برای بازنگری در توافقنامه دفاعی در مذاکرات به سر برده‌اند. پیشتر تحت این توافقنامه حداکثر برد موشک‌ها برای استفاده 187 مایل تعیین شده بود.

یونهاپ به نقل از یک مقام دولتی گزارش داد: دو کشور در این موضوع که برد موشک‌های کره جنوبی باید افزایش یابد، با یکدیگر تبادل نظر کردند. لازم است که برد این موشک‌ها به 1000 کیلومتر یا بیشتر افزایش یابد.

سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی از اظهارنظر در مورد این موضوع امتناع کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به دنبال حمله موشکی کره شمالی در آوریل 2009، هان سئونگ سو نخست وزیر سابق کره جنوبی در پارلمان این کشور گفت که در توافقنامه موشکی دو جانبه میان آمریکا – کره جنوبی باید موضوع افزایش حداکثری برد موشک‌های کره جنوبی اضافه شود.

اما این موضوع در نشست امنیتی دو جانبه اکتبر 2009 مطرح نشد و واشنگتن نگران یک رقابت تسلیحاتی در شمال شرق آسیا بود.

پس از آنکه کره شمالی عامل غرق شدن یک کشتی کره جنوبی با تلفات 46 ملوان کره جنوبی شد، لزوم تقویت توانایی‌های موشکی کره جنوبی به فوریت برای مقامات این کشور تبدیل شد.

کره جنوبی معتقد است که کره شمالی 1000 موشک از انواع مختلف در اختیار دارد که اکثر آن‌ها می‌توانند مناطق مختلف در سئول یا دیگر مناطق این کشور را مورد هدف قرار دهد.

این موشک‌ها شامل موشک‌های میان برد با توانایی طی کردن مسافت 3000 کیلومتر و توانایی هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکا در ژاپن و گوام است. کره شمالی همچنین سه موشک بالستیک قاره پیما را اخیرا آزمایش کرده است.

رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا اخیرا در یک سفر منطقه‌ای پیش بینی کرد که کره شمالی یک موشک قاره پیما با توانایی رسیدن به خاک آمریکا را ظرف 5 سال اینده خواهد ساخت.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”