خارک؛بزرگترین ناو ایرانی به خلیج عدن می‌رود+عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

خارک؛بزرگترین ناو ایرانی به خلیج عدن می‌رود+عکس

پست توسط sokuteasemuni »

دريادار سیاری خبر داد:

خارک؛بزرگترین ناو ایرانی به خلیج عدن می‌رود+عکس

فرمانده نیروی دریایی ارتش: در این ماموریت که حدود 60 روز به طول می‌انجامد ناو بالگردبر خارک به همراه یک فروند بالگرد و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند به استعداد 575 نفر به مدار 10 درجه شمالی اعزام می‌شود.

تصویر
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ظهر امروز در آئین بدرقه ناوگروه آموزشی، اطلاعاتی و عملیاتی ارتش به خلیج عدن که از اسکله منطقه یکم نداجا در این شهر صورت گرفت، اظهار داشت: اهمیت اجرای این مأموریت راهبردی برای نظام و ارتش بر هیچ کس پوشیده نیست چرا که در پی اجرای آن تدابیر و منویات رهبری مبنی بر "دست بلند نظام در آب‌های بین‌المللی " تحقق می‌یابد.
وی افزود: همه به دنبال این هستیم که در این ماموریت‌ها علاوه بر انجام وظیفه محوله، اقتدار و صلابت نظام را نیز بیش از پیش به گوش جهانیان برسانیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه حضور ناوگان‌های این نیرو در آب‌های بین‌المللی بیانگر دو موضوع مهم است، بیان داشت: دریانوردی ناوها و ناوشکن‌های یک نیرو در آب‌های بین‌المللی و دور دست از سرزمین اصلی، بیانگر عقبه قوی علمی و دانش بالای هر کشوری است، که جهانیان در پی مشاهده ناوگان شناوری ایران مطمئنا خود به توانایی‌های ایرانیان در ابعاد دفاعی پی می‌برند.

تصویر
وی همچنین اضافه کرد: نشان دادن اقتدار ایران در منطقه نیز از دیگر دستاوردهای انجام ماموریت در آب‌های بین‌المللی است.
به گفته سیاری، مأموریت دوازدهم نداجا در آب‌های عدن با دیگر ماموریت‌ها متفاوت است، چراکه در این ماموریت دانشجویانی حضور دارند که به عنوان آینده‌سازان نداجا باید انجام وظیفه کنند.
وی همچنین خطاب به دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی نوشهر تاکید کرد: باید تمام کسانی که در این مأموریت شرکت می‌کنند، از فرصت طلایی به دست آمده نهایت استفاده را ببرند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش از کارکنان ناوگروه اعزامی خواست نسبت به رعایت نظم و انضباط بیش از پیش توجه داشته باشند و در همین راستا تصریح کرد: علاوه بر رعایت انضباط گروهی، رفتار شخصی نیز نقش بسیار مهمی در اقتدار هر چه بیشتر مملکت در اذهان نیروهای حاضر در منطقه دارد.
به گفته مسئولان دانشجویان مذکور در حال گذراندن کارورزی دوم خود هستند.
در این ماموریت که حدود 60 روز به طول می‌انجامد ناو بالگردبر خارک به همراه یک فروند بالگرد و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند به استعداد 575 نفر به مدار 10 درجه شمالی اعزام می‌شود.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: خارک؛بزرگترین ناو ایرانی به خلیج عدن می‌رود+عکس

پست توسط interceptor »

ولی شبیه به ناو نیست. بیشتر شبیه به کشتی اقیانوس پیماست.
ساخت کجاست؟
New Member
پست: 10
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۴ مهر ۱۳۸۸, ۸:۳۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

Re: خارک؛بزرگترین ناو ایرانی به خلیج عدن می‌رود+عکس

پست توسط arash253 »

ناو تداركاتي و پشتيباني است . من از نزديك اين ناو را ديدم و از داخلش هم بازديد كردم گفتند از 12 ميليون قطعه ساخته شده ساخت انگليس است فكر مي كنم سال 1364 به ايران تحويل شد0 33 هزار تن وزن داره و 207 متر هم طولش هست.247 نفر خدمه داره . ساخت شركت Swan Hunter هستش و عرضش 25 متره و بلندي 9 متر این ناو توانایی پذیرفتن/فرود همزمان سه بالگرد اندازهٔ سیی کینگ ( SH-3 ) را دارد و همچنین دارای 2 آشیانه برای نگهداری بالگرد می باشد
Old Moderator
Old Moderator
پست: 201
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۵, ۳:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 117 بار
سپاس‌های دریافتی: 349 بار
تماس:

Re: خارک؛بزرگترین ناو ایرانی به خلیج عدن می‌رود+عکس

پست توسط black hawk »

arash253 نوشته شده:ناو تداركاتي و پشتيباني است . من از نزديك اين ناو را ديدم و از داخلش هم بازديد كردم گفتند از 12 ميليون قطعه ساخته شده ساخت انگليس است فكر مي كنم سال 1364 به ايران تحويل شد0 33 هزار تن وزن داره و 207 متر هم طولش هست.247 نفر خدمه داره . ساخت شركت Swan Hunter هستش و عرضش 25 متره و بلندي 9 متر این ناو توانایی پذیرفتن/فرود همزمان سه بالگرد اندازهٔ سیی کینگ ( SH-3 ) را دارد و همچنین دارای 2 آشیانه برای نگهداری بالگرد می باشد


این ناو در حقیقت برگرفته از نفت کشهای سریع کلاس اولون نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا ساخته شده در 1965 هست که مدتهاست دیگر در خدمت نیستند

تصویر
آرک رویال به همراه یکی از ناو های کلاس اولون(اولمدا سمت راست ناوهواپیمابر)
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”