روسیه و تفنگ غربی؟!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶, ۳:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

روسیه و تفنگ غربی؟!!!

پست توسط typhoon »

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، چندی پیش، وزیر دفاع روسیه هنگامی که اعلام داشت روسیه به دنبال خرید تفنگ تهاجمی و تفنگ تک تیرانداز خارجی است، طوفانی از تبلیغات منفی را ایجاد کرد. این مطلب باعث ناراحتی بسیاری از روسها شد که به نظرشان AK-47 و تمام سلاحهای مشتق شده از آن کاملاً برای سربازان مناسب است و البته گزینه ای ملی نیز هست.
اما به نظر وزیر دفاع روسیه، سربازان حرفه ای، تفنگهای تهاجمی دقیقتر را ترجیح میدهند و روسیه میخواهد یک ارتش حرفه ای تر را بسازد. این درحالی است که AK-47 بسیار مورد توجه و محبوب گروه های ضدقانونی و تروریستی و شبه نظامیان است زیرا اسلحه ای غیرظریف است که در شرایط بد و نگهداری نامناسب، همچنان می تواند شلیک کند.
وقتی تازه کارها با َAK-47 در حالت تمام خودکار شلیک می کنند، دقت تقریباً در حدود یک نقطه است. البته روسها به این نکته افتخار می کنند که در حقیقت AK-47 اولین تفنگ تهاجمی مدرن بوده، هنگامی که در 1947 تولید شده است.


این در حالی است که عدم دقت بالای کلاشینکوف برکسی پوشیده نیست و همجنین تفنگهای خودکار آلمانی MP-43/44 چند سال پیش از آن ساخته شده و در جنگ جهانی دوم به کار رفته بودند.
البته اسلحه تهاجمی کلاشینکوف با رقم تولید اعجاب آور 100میلیون قبضه، و بکارگیری در ده ها ارتش و صدها نیروی شبه نظامی در دنیا، یقیناً پرساخت ترین سلاح چند صد سال لخیر و احتمالاً کل تاریخ بشر است که این کاربرد فوق گسترده بیشتر به سبب وزن، نواخت تیر و ابعاد مناسب و سادگی نگهداری و تعمیرات پدید آمده است.
روسیه یک برنامه 5 ساله برای صرف 12بیلیون دلار بر روی سلاح های غربی و فناوری ساخت تسلیحات دارد. مشهودترین معامله، خرید و ساخت چهار ناو چند منظوره «میسترال» می باشد که مشابه ناوهای هواپیمابر کوچک است. همچنین دست یابی به پهپادهای ساخت رژیم صهیونیستی و خودروهای زرهی چرخدار ایتالیایی از موارد دیگر هستند.
بخصوص روسیه می خواهد به «فناوری ساخت» دست بیابد. کمپانی های روسی نشان دادند که می توانند خود را با روشهای ساخت غربی تطبیق داده و محصولات قابل رقابتی تولید کنند. اما روسیه موانع قانونی سختی برای اجرای این برنامه ها برای تجهیزات نظامی پیش رو دارد.
هم اکنون روسها می خواهند به فناوری غربی و روش های تولید غربی برای طراحی و ساخت تفنگ های تهاجمی و تک تیرانداز بهتر دست بیابند که اسلحه های اتریشی اشتایر می تواند کاندیدای خوبی برای این منظور باشند.


منبع:http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=27130
Old soldiers never die.They just fade away
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: روسیه و تفنگ غربی؟!!!

پست توسط cheka »

البته این نکته رو هم باید در نظر داشت که برخلاف افکار عمومی که فکر میکنند روسها هنوز از کلاشینکف دسته چوبی ساخت 1947 استفاده میکنند ، نیروهای مسلح شوروی و روسیه سالهاست که AK-47 رو کنار گذاشته و از مدلهای ارتقا یافته کلاشینکف مثل AK-107 و AN-94 استفاده میکنند که دقت و قدرت این سلاح ها با استفاده از تکنولوژی پیشرفته بشدت بهبود یافته . اما خوب واقعیت اینه که در دنیای امروز هیچ کشوری نمیتونه ادعا کنه که نیازهای تکنولوژیکی و نظامیش رو بطور کامل در داخل تامین میکنه.

بنظر من اگر حتی روسیه اسلحه ی تهاجمی جدیدی هم خریداری کنه بعیده که این اسلحه بجای خانواده ی کلاشینکوف به عنوان اسلحه ی سازمانی ارتش روسیه جایگزین بشه چون در این صورت تمام ارتش باید دوباره برای کار با این اسلحه آموزش ببینند و این کار مستلزم سالها تمرین و آموزشه ، تازه تضمینی هم نیست که بعد از این همه کار و آموزش ، سربازای روسی با این اسلحه match بشن .
یکی از مثالهای این قضیه هم جنگ 2008 روسیه و گرجستانه ، سربازهای گرجی با اینکه چندین توسط کارشناسهای نظامی آمریکا برای کار با اسلحه ی M-16 تعلیم دیده بودند در جنگ سال 2008 به استفاده از کلاشینکوف های قدیمی روی آوردند . برای همین بنظر من اگر اسلحه ای خریداری بشه بطور محدود و توسط Spetsnaz مورد استفاده قرار میگیره .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: روسیه و تفنگ غربی؟!!!

پست توسط interceptor »

cheka نوشته شده:البته این نکته رو هم باید در نظر داشت که برخلاف افکار عمومی که فکر میکنند روسها هنوز از کلاشینکف دسته چوبی ساخت 1947 استفاده میکنند ، نیروهای مسلح شوروی و روسیه سالهاست که AK-47 رو کنار گذاشته و از مدلهای ارتقا یافته کلاشینکف مثل AK-107 و AN-94 استفاده میکنند که دقت و قدرت این سلاح ها با استفاده از تکنولوژی پیشرفته بشدت بهبود یافته . اما خوب واقعیت اینه که در دنیای امروز هیچ کشوری نمیتونه ادعا کنه که نیازهای تکنولوژیکی و نظامیش رو بطور کامل در داخل تامین میکنه.


با سلام حضور شما- جناب Vladimir Cheka تصویر
هدف از طراحی و ساخت اسلحه انفرادی کلاشنیکوف از ابتدا تامین آتش زیاد بوده و دقت در تیراندازی اولویت چندم بوده.
اطلاعات بیشتر در: [External Link Removed for Guests]
وقتی طراحی از ابتدا اولویت دیگری داشته خیلی نمی شه اون رو بهبود داد. یعنی دقت اون خیلی هم زیاد نمیشه.
البته مقایسه اسلحه ای مثل M16 که چندین بار بهبود یافته با کلاش47 که بدون تغییر مونده خیلی منصفانه نیست.
اخراج شده
پست: 203
تاریخ عضویت: شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۹, ۹:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 571 بار
سپاس‌های دریافتی: 211 بار

Re: روسیه و تفنگ غربی؟!!!

پست توسط MeTaNa »

من هم بار ها گفتم که M16 باید با تفنگی مثل AK-101, AK-107 و AN-94 مقایسه کرد.

اون استدلال هم نمیدونم چطوری بهش رسیدن! هر چیزی رو میشه به هر شکلی ارتقا داد.
الان AK-107 از دقت خیلی بالایی برخوردار هست.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

Re: روسیه و تفنگ غربی؟!!!

پست توسط cheka »

Interceptor

شما که خودتان میدونید مقایسه کردن آخرین مدل M-16 با Ak-47 کار اشتباهیه برای چی لینک مقایسه ی این دوتا رو میذارید !؟ لینک مقایسه ی M-16 و AN-94 رو بذارید ، در ضمن همانطور که گفتم کلاش تاحالا چندین بار آپگرید شده که امروزه به نامهای Ak-74 ، AK-101 ، AK-107 و AN-94 و در آخرین مدل AK-200 معروفند که AN-94 به استناد همین جنگ افزار که شما مقاله اش رو رو لینک دادی یکی از دقیق ترین اسلحه های تهاجمی حال حاضره
[External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: روسیه و تفنگ غربی؟!!!

پست توسط interceptor »

ولی فکر کنم اگه اسلحه ای هم خریداری بشه برای نیروهای spertsnaz باشه. بهتره بجای اسلحه های عیر دقیق و به درد نخوری با کارآیی کم مثل:

Submachine gun PP-19-01 Vityaz SN-KS-23M Drozdو Assault rifile AEK-971 With GP-25 -RPG-7و Assault rifile AN-94 AbakanYarygin pistol MP-443 Grach
Carbine assault rifile 9A-91 و Makarov pistol PMM رو به کناری انداخته و از ابر مسلسل دستی ای مثل MP5 و MP5-pdw(همون تندر خودمون!) و کلت کالیبر 45 کا ام آلمانی یا همون گلوک که دارن استفاده کنند و جون سربازاشون و گروگانها! رو به خطر نندازن. اسلحه جنگی M4 و یا انواع krieg سوییسی و یا HK جایگزین های خوبی هستن. ولی M4 silent sniper بهترین اسلحه در این کلاس است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”