تجهيز بمب‌هاي هوا به زمين به سامانه كشف و هدايت هوشمند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 434
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶, ۶:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

تجهيز بمب‌هاي هوا به زمين به سامانه كشف و هدايت هوشمند

پست توسط HARD »

امير نصيرزاده خبر داد:
تجهيز بمب‌هاي هوا به زمين به سامانه كشف و هدايت هوشمند
خبرگزاري فارس: معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي ارتش گفت: در بعد هدايت و كشف هدف اقدامات بسيار خوبي صورت گرفته است تا هدف در فاصله زياد كشف و بعد بمب به سمت آن هدايت شود.

تصویر
امير خلبان عزيز نصيرزاده معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي ارتش در حاشيه مراسم محفل انس با قرآن نهاجا در جمع خبرنگاران، با بيان اينكه هيچ توقفي در پيشرفت نيروي هوايي ارتش وجود ندارد، اظهار داشت: اين نيرو مدام در حال تحقيق، پژوهش، نوسازي، بهينه سازي و ارتقاي سيستم‌هايش است و در حال بروز كردن تمام تجهيزات نيرو هستيم.

معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي ارتش با اشاره به افزايش برد بمب قاصد، تصريح كرد: تاكنون بمب‌هاي قاصد1 ساخته و تست شده، بمب قاصد2 تست شده و بمب قاصد3 كه برد آن افزايش يافته در حال تست است.

نصيرزاده ادامه داد: يك سلاح هوشمند است كه هم دقت و هم بردش افزايش پيدا كرده است، هر چه برد مهمات افزايش مي‌يابد دقت آن پايين مي‌آيد و به همين دليل نيروي هوايي روي هر دو موضوع كار كرده است تا هدف دقيقا مورد اصابت بمب قاصد قرار گيرد.

وي افزود: بمب قاصد يكي از مهمات جنگنده و يك سلاح هوا به زمين است كه به يك سري تجهيزات الكترونيكي و راداري احتياج دارد تا هدف كشف شود و بمب به سمت آن هدايت شود و به همين دليل در بعد هدايت و كشف هدف هم كارهاي بسيار خوبي انجام شده است كه هدف در فاصله زياد كشف و بعد بمب به سمت آن هدايت شود.

معاون هماهنگ كننده نيروي هوايي ارتش در پايان با بيان اينكه سلاح‌هاي نهاجا براي مقابله با تهديدات است، خاطرنشان كرد: ارتش و نيروهاي مسلح وظيفه‌شان اين است كه بر اساس تهديدات خود را وقف دهند و تجهيزاتشان را بروز كنند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”