سورپریز هندی ها، دعوت نشدن ایران به نمایشگاه Areo india 2011

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

سورپریز هندی ها، دعوت نشدن ایران به نمایشگاه Areo india 2011

پست توسط cheka »

تصویر

[External Link Removed for Guests] ، هند 3 کشور ایران ، پاکستان و چین را به نمایشگاه هوایی Areo India 2011 که بزرگترین نمایشگاه هوایی در جنوب آسیاست و هر ساله برگزار میشود ، دعوت نکرده است .

نمایشگاه هوایی Aero india 2011 هفته ی آینده برگزار خواهد شد و انتظار میرود بیش از 60 کشور از جمله روسیه ، فرانسه ، آمریکا و رژیم صهیونیستی آخرین تجهیزات خود در رابطه با صنایع هوایی را به نمایش در آورند که از جمله ی آنها میتوان به سیستم ضدهوایی شانه پرتاب جدید بر پایه ی لانچر Strelets (لانچر موشک شانه پرتاب 9M39-Ilga) که قرار است برای اولین بار رونمایی شود اشاره کرد .

وزیر صنایع دفاع هند و سازمان دهنده ی این نمایشگاه در توجیه دعوت نکردن این 3 کشور گفت ، وزارت دفاع هند این اقدام را "در راستای توصیه ی وزارت امور خارجه ی هند" انجام داده است .

او ادامه داد :"کشور چین سال گذشته به نمایشگاه Aero india 2010 دعوت شده بود اما در این نمایشگاه شرکت نکرد . احتمالا دلیل دعوت نشدن چین به این نمایشگاه نیز همین رفتار چین بوده" ، کشور پاکستان نیز از ابتدا در هیچ دوره ای از این نمایشگاه دعوت نشده بود .

بنابر اظهارات سازمان دهندگان نمایشگاه ، روسیه که بزرگترین تامین کننده ی جنگ افزار به هند است نیز با وجود دعوت شدن ، تصمیم گرفته حضور نسبتا کمرنگ تری در این نمایشگاه داشته باشد. بر طبق این اظهارات ، روسها تصمیم گرفته اند جنگنده ی نسل جدید Mig-35 که یکی از گزینه های اصلی برای قرارداد 12 میلیارد دلاری خرید 126 جنگنده ی چند منظوره است را به نمایشگاه هفته ی آینده نیاورند .

وزیر دفاع هند اما از اظهار نظر درباره ی تصمیم دهلی نو برای دعوت نکردن ایران به این نمایشگاه خودداری کرد .

دعوت نشدن ایران به نمایشگاه Aero india 2011 بسیار تعجب آور بنظر میرسد ، چراکه ایران و هند در دهه های 80 و 90 دارای روابط نزدیک نظامی با یکدیگر بوده اند و نیروهای نظامی هر دو کشور بر پایه ی تسلیحات روسی است ، در چند سال اخیر ، هند موضع محتاطانه ای در روابط خود با ایران داشته و حتی به قطع نامه های سازمان ملل درباره ی برنامه ی هسته ای و حقوق بشر ایران رای منفی یا ممتنع داده است.
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۷, ۱۰:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: سورپریز هندی ها، دعوت نشدن ایران به نمایشگاه Areo india

پست توسط nasir irani »

به هیچ قدرت اتمی نباید امید داشت!.........
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”