ناوهاي هواپيمابر آمريكا به آب هاي ساحلي مصر اعزام شدند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ناوهاي هواپيمابر آمريكا به آب هاي ساحلي مصر اعزام شدند

پست توسط hani1459 »

تهران- دولت آمريكا كه از آغاز تحولات سياسي و تظاهرات گسترده مردم مصرعليه حكومت حسني مبارك از دو هفته پيش، مواضع مبهم و نامشخصي را در قبالاين تحولات اتخاذ كرده است، اخيرا ناوهاي هواپيما بر خود را همراه صدهانيروي نظامي به سواحل مصر اعزام كرده است.
به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، اخبار رسانه هاي خارجي حاكي استكه ناو هواپيما بر 'كارسارژ' كه علاوه بر تعدادي هواپيماي جنگنده و بالگردنظامي، حدود 800 تفنگدار دريايي را نيز با خود حمل مي كند، وارد آب هايدرياي سرخ شده است.
طبق اخبار و گزارش ها، دولت آمريكا مدعي شده است كه اعزام نيروها وادوات نظامي به آب هاي ساحلي مصر به منظور كمك به عمليات خارج كردنشهروندان آمريكايي از مصر در صورت متشنج تر شدن اوضاع در اين كشور انجامشده است.
حضور نظامي آمريكا در سواحل مصر به بهانه كمك به خارج كردن شهروندانآمريكايي از مصر درحالي صورت گرفته است كه مقامات وزارت دفاع آمريكا(پنتاگون) ادعا كرده اند، قصد مداخله نظامي در امور مصر را ندارند و اعزامنيروهاي نظامي به آب هاي ساحلي مصر صرفا يك اقدام احتياطي است.
'باراك اوباما' رييس جمهوري آمريكا در چند روز گذشته بارها از ضرورتانتقال قدرت در مصر و عمل كردن مبارك به خواسته هاي مردم سخن گفته است واين درحالي است كه خانم 'هيلاري كلينتون' وزير خارجه آمريكا شب گذشتهاعلام كرد كناره گيري مبارك از قدرت در كوتاه مدت عملي نيست.
اگرچه دولت آمريكا مدعي حمايت از مردم مصر در تحولات اخير اين كشوراست، اما با توجه به خواسته اصلي مردم مصر مبني بر كناره گيري هرچه سريعترمبارك، اظهارات شب گذشته كلينتون نشان داد كه شعار حمايت كاخ سفيد از حركتمردم مصر صرفا يك ترفند تبليغاتي است و واشنگتن هدفي غير از حمايت ازخواسته مردم مصر را در اين كشور دنبال مي كند.
fars
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”