شبیه ساز تانک و سلاح های ضد زره ایرانی+عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 191
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۸۸, ۹:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 870 بار
سپاس‌های دریافتی: 695 بار

شبیه ساز تانک و سلاح های ضد زره ایرانی+عکس

پست توسط atlantik »

[External Link Removed for Guests] شبیه سازها یا سیمولاتورها، وسایلی هستند که برای ایجاد محیطی مشابه محیط واقعی مورد نظر به منظور آموزش و تمرین، ساخته می شوند و امروزه در کاربردهای مختلف نظامی و غیر نظامی مورد استفاده قرار می گیرند. به کمک شبیه سازها، کاربران با محیط واقعی، در دنیایی مجازی آشنا می شوند.
از جمله فواید شبیه سازها، می توان به دور ماندن از خطرات محیط واقعی، کاهش هزینه های جاری آموزش، کاهش استهلاک تجهیزات و آزاد ماندن آنها برای امور عملیاتی اشاره نمود.
همچنین شبیه سازها این امکان را می دهند که کاربر، در سخت ترین حالاتی که ممکن است در محیط واقعی پیش آمده و تمرین آن با ادوات واقعی، خطرناک بوده و ریسک بالایی داشته باشد قرار گرفته و با آمادگی بسیار بالاتری از تجهیزات عملیاتی استفاده نماید.
تصویر

از این رو شبیه ساز آموزشی برای یک دستوالعمل مشترک و تمرین سه گروه از خدمه تانک ها یعنی فرمانده، توپچی و راننده در سطوح اولیه، طراحی شده است. از یک انیمیشن سه بعدی نیز برای شبیه سازی شرایط آب و هوایی مختلف، روز و شب و شرایط اضطراری استفاده شده است.
خدمه با تمام انواع مهمات و موشک های هدایت شونده ضد تانک در حالت پایه ای و اضطراری، در حال سکون و حرکت، حالت تانک ثابت یا متحرک در مواجهه با اهداف ثابت و متحرک و همچنین اهداف پروازی کار می کنند. به این ترتیب بدون استفاده از مهمات واقعی و مصرف عمر کاری، رزمی و آموزشی وسائل، تمرینات مربوطه صورت می گیرد
تصویر
[FONT=Courier New]من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند  [FONT=Courier New][COLOR=#7030a0]چون   "پ" ندارد!   

[FONT=Microsoft Sans Serif]دکتر علی  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”